Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hydepark WLKP


Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

"Trendy" jest passe, teraz mówi się, że coś jest "fresh" ;)

 

 

430fps to bardzo słuszna prędkość wylotowa do zielonej, ale nie pograsz sobie w CQB z taką mocą. 350fps będzie kompromisem, jeśli chcesz się pobawić i tu - i tu. Niemniej, jeśli w budynkach nie zamierzasz biegać, albo planujesz za jakiś czas zakup drugiej repliki, to 430fps będzie satysfakcjonującą opcją.

 

Znaczy nic Ci nie pomogłem ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Afrati.... tylko potwiedziłeś mi to co mi się kołotało w mojej małej głowie, że 350 to a mało na zieloną, a 430 za dużo na CQB.... życie jest ciężkie gdy trzeba dokonywać takich wyborów, a na dwie repliki do różnyc zadań brak sponsora :P I pomyśleć, że wychowałam się na strzelnakach, że każdy kto miał AEGa mógł być bogiem airsoftu :P

Link to post
Share on other sites

Gdzie widziałeś tego mancrafta?

Bo takie ustrojstwo nie jest akceptowane na organizowanych zabawach.

Jeśli natomiast pozwalacie dzieciom grać z Wami w dodatku z niebezpieczną konwersją to pretensje można mieć tylko do siebie.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Afrati.... tylko potwiedziłeś mi to co mi się kołotało w mojej małej głowie, że 350 to a mało na zieloną, a 430 za dużo na CQB.... życie jest ciężkie gdy trzeba dokonywać takich wyborów, a na dwie repliki do różnyc zadań brak sponsora :icon_razz: I pomyśleć, że wychowałam się na strzelnakach, że każdy kto miał AEGa mógł być bogiem airsoftu :icon_razz:

 

Kup replikę z możliwością zmiany prędkości - np L85 ICS - pewno cis emko podobne się tez znajdzie.

W ICS masz 3 pozycje low - medium - high i w zależności od terenu gry ustawiasz sobie - nawet w boju - odpowiedni zakres i działasz. (oczywiście sprężyna z zakresu m110 - 130 max) by był limit 350- 430

Link to post
Share on other sites

@hichel, ależ ja nie mówię, że 350fps to za mało do lasu :icon_wink: I kwestię zasięgu zepchnąłbym na drugi plan, bo oczywiście za chwilę znajdzie się ktoś, którego "znajomy na 320fps i magiczną komorę od TM/magiczną lufę PDI/magiczne kulki/etc i 70m zasięgu!".

 

Faktem jest, że kulki lecące z prędkością początkową 430fps SZYBCIEJ dolecą do celu niż te z 350fps. i większa jest szansa, że przeciwnik słyszący dźwięk strzału nie zdąży rzucić się na ziemię/w bok żeby uniknąć trafienia. Faktem jest również, że 430fps lepiej poradzi sobie ze zmieniającymi tor lotu kulki kilkoma listkami czy źdźbłami trawy po drodze niż 350fps. Faktem jest także to, że do budynku nie wejdziesz z repliką 430fps :icon_wink:

 

Niemniej z utęsknieniem czekam, aż w naszym kraju wprowadzone zostaną limity i obostrzenia dotyczące prędkości wylotowej. Jak wszyscy będą mieli po 330fps, to gra będzie wyglądała o wiele ciekawiej,

Edited by Afrati
Link to post
Share on other sites

Mam dwie sztuki A&K (czyli po polsku P&J), obie do CQB jako "tania opcja". Powiem tak: gdyby to miały być moje główne repliki, to bałbym się wychodzić do lasu :icon_wink: Niby obie strzelają bez większych zastrzeżeń, ale... ani toto solidne, ani budzące zaufanie. Obie są regularnie serwisowane i powymieniane mają newralgiczne części, ale i tak mnie nie przekonują ;)

 

Może lepiej kup sobie tą nową wersję g36 od JG z regulacją prędkości wylotowej.

 

Aktualnie w GF jest promocja, wysyłka za darmo i ogólnie szał:

 

http://gunfire.pl/pr...638-V2-tan.html (chyba tylko żółta wersja dostępna)

http://gunfire.pl/pr...-JG0738-V2.html

 

Kosztuje toto mniej i na pewno jest zdecydowanie bardziej niezawodne niż m4 od PJ/AK.

 

Pobiegasz sobie z nią i się pobawisz, a za rok sprzedasz z niedużą stratą i kupisz coś wyższej klasy.

Edited by Afrati
Link to post
Share on other sites

Po 4 latach? Myślę, że kluczowym pytaniem jest to, ile była przez ten czas używana.;] Jeżeli z 1-2 razy w miesiącu to faktycznie niezły wynik, ale im rzadziej, tym podawanie wieku repliki jest mniej miarodajne. Miałem kiedyś znajomego, który jarał się tym, że kupił kiedyś tam M4 od G&G i przez 5 lat było ok. Cały pic polegał na tym, że strzelał może raz na kwartał.;p

 

Znaczy, jeżeli potraficie serwisować repliki we własnym zakresie, to można wymienić te bardziej newralgiczne elementy we własnym zakresie i jeżeli nie stanie się coś czego w domu poskładać się nie da, to tragedii nie będzie.

 

Ja jednak jestem zdania, że emki PJ/DBoys to wywalanie kasy w błoto. Robiłem u siebie tak ze 4 i wielkiego szału nie było. Z kolei emka kumpla działa już 6 lat (od czasu do czasu grzebana), ale jakoś specjalnie zachwycony to on z niej nie jest,

Link to post
Share on other sites

Może KAC PDW od Dboya? :icon_smile:

Chyba mam szczęście bo choć dawno sie nie strzelałem to mojej żony egzemplarz był wielokrotnie ostro męczony przeze mnie (na 11.1 lipo) i jedyne co to lekko pęknięte ucho od zawieszenia na korpusie przy kolbie (wciśnij kropek się rozpadł ;P ). A ja swoich replik nie oszczędzam :icon_smile: W zasadzie to od dłuższego czasu była moją główną zabawką bo mojej stareńkiej M1A4 z M203 juz mi się nie chciało nosić ;P

Repliczka jest u mnie prawie od czasu jak pojawiła się w Polsce.

 

 

edit: czy ktoś biegnie lub zabezpiecza niedzielny Samsung Półmaraton w Szamotułach? :)

Edited by Rzuf_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...