Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hydepark WLKP


Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W zasadzie faktycznie najprościej byłoby wrzucać na strzelania ludzi od 18 roku życia, bo wiadomo, jak to z młodymi. Sam kiedyś strzelałem się poniżej 18 r.ż, ale zgód wtedy jeszcze nikt nie wymagał.;p Instytucja zgody od rodziców pojawiła się tak na poważnie mniej więcej w 2007, żeby wilk był syty i owca cała. Czyli, żeby odpowiedzialni młodzi mogli sobie pograć nie zawsze odpowiedzialnymi dorosłymi (to nic personalnego, ale kilka egzemplarzy już się zdarzyło), bo zabawa ze starszymi kolegami nobilituje od czasów przedszkola, a dorośli mogli się nie obawiać, że pójdą siedzieć, jak sobie dzieciak (odpukać) coś zrobi.

 

Chociaż nie wiem, ile w tym mitomanii, a ile prawdy. Muszę się spytać znajomego studenta prawa, jak taka zgoda się ma do faktycznej odpowiedzialności.

 

Ja za zgodami jestem, ale na zwyczajnych strzelaniach. Na organizowanych przeze mnie imprezach tylko 18+, bo jak coś nawet nieformalnie organizuję, to można się mnie później czepiać, że jestem szarą strefą, dzieciaki u mnie umierają i takich jak ja to powinno się wysyłać na Sybir.

 

@Ślepy: To czy, ona się nie powtórzy zależy od ciebie. Od ciebie zresztą też. I od ciebie. Ode mnie w zasadzie też. Czyli mówiąc w skrócie od nas. A jeżeli nie ma mnie na strzelaniu to od was.

 

@Piotrass: Nie wiem, co to jest, ale codziennie przejeżdżam obok i jakoś tak zapamiętałem. http://naprawalaptopow.com.pl/

Link to post
Share on other sites

Wilq - Ktoś już tu chyba ten link wrzucał

 

Problem nieletnich, oraz pełne informacje prawne, czyli nie gdybanie tylko szeroko rozpisany cały temat wraz z paragrafami, możliwymi interpretacjami itp. będę niebawem poruszał w nowym projekcie airsoftowym nad którym pracuję.

 

Tak więc niedługo będzie dokładnie wszystko wiadomo w tym temacie, czy zgody mogą służyć jako śmieć czy może mają jakąś wartość. Między innymi będą poruszone sprawy ewentualnych odpowiedzialności na wypadek jakiegoś incydentu z nieletnimi zarówno pod kątem urzędowym jak i cywilnym itp.

Edited by mars_
Link to post
Share on other sites

 

@Piotrass: Nie wiem, co to jest, ale codziennie przejeżdżam obok i jakoś tak zapamiętałem. http://naprawalaptopow.com.pl/

 

Właśnie miałem o nim napisać. Serwis sprawdzony. Działają szybko, zwrócony sprzęt działa i do tego robią w dobrych cenach.

 

 

A po drugie. Brawa dla Wacola bo właśnie "pękła mu błona". Po raz pierwszy jako moderator bierze udział w "temacie bumerang"

Tym razem na tapecie "nieletni, zgody i prawo" :D

 

 

EDYTA

Mars@

 

 

Prawda jest niestety tak, że w myśl art 156kk ...

§ 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

 

1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,

 

2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,

 

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,

 

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca

 

podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

..... I tak odpowiadał byś przed sądem. Ponieważ art. 156 należy do przestępstw ściganych w TRYBIE PUBLICZNOSKARGOWYM tzn. z urzędu. I nawet jako pokrzywdzony nie masz możliwości tego zatrzymać.

Inaczej miała by się sprawa gdyby ASG zostało uznane jako dyscyplina sportowa. Wtedy istniałaby możliwość skorzystania z kontratypu ryzyka sportowego (Tutaj macie ładnie napisane ... chyba bo zacząłem czytać początek,no co?? w pracy jestem :p )

 

Wszystko powyżej IMHO "ofkors".

Link to post
Share on other sites

Mam takie dziwne przeświadczenie, że ta "zgoda" jest.. o kant tyłu.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

100% zgoda rodziców jest o kant, nawet 17 letnia osoba jadąc na wycieczkę np. szkolną musi mieć zgodę pisemną rodziców a wówczas pełną odpowiedzialność bierze na siebie nauczyciel-wychowawca jako opiekun prawny na czas wycieczki, w przypadku asg rolę tą pełni organizator, np. może być to osoba, która proponuje określoną rozgrywkę np.http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/113442-ankieta-niedziela-22052011/, wówczas w przypadku skrajnym, pozew z urzędu, rodziców taka osoba może być uznana przez sąd jako opiekun prawny bez zgody pisemnej rodziców a ze zgodą opiekunem prawnym staje się ten, kto taką zgodę małoletniego zatwierdził i zgodził się na udział w rozgrywce.

Temat bumerang, jedyna rada to -18 z opiekunem prawnym, a wynika to co raz większej świadomości odpowiedzialności prawnej

pozdrawiam

tai

Link to post
Share on other sites

Cment, no właśnie pod uwagę trzeba wziąć nieco więcej aspektów takich jak kontratypy i to czy ASG można podciągnąć pod sport, bo mimo, iż nie figuruje na jakieś oficjalnej liście to opiera się o te cechy które są interpretowane jako sport.

 

Póki co to ja osobiście więcej teoretyzuję w tej sprawie niż wiem a opierać to można na właśnie takich linkach jak podałeś. tak jak pisałem wcześniej będę miał niedługo w pełni przygotowane informacje potwierdzone przez prawnika, wtedy wypowiem się bardziej rzeczowo.

 

Niedawno temat był też poruszany na asgwlkp i nic konkretnego nie uradziliśmy... : http://www.asgwlkp.pl/viewtopic.php?t=190

Link to post
Share on other sites
@Ślepy: To czy, ona się nie powtórzy zależy od ciebie. Od ciebie zresztą też. I od ciebie. Ode mnie w zasadzie też. Czyli mówiąc w skrócie od nas. A jeżeli nie ma mnie na strzelaniu to od was.

Oczywiście, że rownież ode mnie to zależy, czemu dałem wyraz w pierwszym swoim poście na ten temat (z godziny 20.51). Dla tych co czytają tylko ostatnie dwa posty powtorzę, że jestem na siebie wściekły.

Według mnie osoby niepełnoletnie w ogóle nie powinny brać udziału w strzelankach, chyba że zaczniemy używać wyrzutni Nerd...

Zgody to fiction factory... zgadzam się tutaj z Lambertem.

Po pierwsze, nie mam żadnej gwarancji czy podane dane i podpis są prawdziwe. Po drugie, opiekunem może zostać tylko osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje czyli w praktyce, na przykład nauczyciel, pracownik naukowo-dydaktyczny i to też w ograniczonym zakresie. Po trzecie nie wiem i nie chcę wiedzieć jak dzieciak zareaguje na adrenalinę w czasie strzelanki.

Link to post
Share on other sites

Czyli z powyższego wynika, że w ciągu ostatnich lat jeździliśmy sobie na bombie atomowej, radośnie uderzając młotkiem w spłonkę.;p No ładnie.

 

I jedyną rozsądną alternatywą jest zabronienie nieletnim udziału w spotkaniach? Chyba że ktoś widzi inną alternatywę poza ściąganiem tam rodziców dzieciaków.

 

EDIT: Ostatnio natrafiłem w archiwum na taki wątek:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/23213-archiwum-wlkp/

 

Wszystkim zainteresowanym polecam zapoznanie się z mądrościami Przodków.;p

Link to post
Share on other sites
Czyli z powyższego wynika, że w ciągu ostatnich lat jeździliśmy sobie na bombie atomowej, radośnie uderzając młotkiem w spłonkę.;p No ładnie.

 

Trafnie to ująłeś, moim zdaniem, tak to właśnie wyglada.

Dlatego w dobrze pojętym interesie środowiska asg należałoby zrezygnować z udziału osób niepelnoletnich. Wyobraźcie sobie, że ten 11tolatek zachwycony strzelanką następnym razem przyjdzie z jeszcze jednym kumplem (przecież można! pozwolili mi) i za dwa lata mamy wysyp dzieciakow, które pierwszą replikę dostały na komunię.

Wacol, odnaleziony przez Ciebie wątek archiwalny świadczy o tym, że pięć lat temu problem istniał i budził kontrowersje (parę postów było hmmm... dziwnych ciekawe czy ich autorzy dzisiaj by się pod nimi podpisali). Chwała środowisku, że swoją postawą nie doprowadziło do jego rozrośnięcia.

Dla mnie obecność nieletnich na strzelankach jest niedopuszczalna.

Edited by Ślepy68
Link to post
Share on other sites

@wacol.....

-generalnie to dobrze ująłeś, +18 albo wcale, to przewidział nawet producent tych "piekielnych "zabawek.

-odpowiedzialność za posiadanie i używanie repliki przez nieletniego ponoszą rodzice lub pełnoletni-organizator, który dopuścił małoletniego do gry

-przy zachowaniu dotychczasowej "wolności" wiekowej, spokojnej nocy życzę organizatorom scenariuszy, rozgrywek, ankiet na wmasg.....etc

-dzikusy np. zwróć uwagę imprezy tylko i wyłącznie +18 i po problemie bez większych dywagacji. To jedyny słuszny kierunek.

-na spotkaniach dochodzi jeszcze do wielu sytuacji, zachowań dorosłych gdzie osobiście nie chciałbym aby np. moje dziecko uczestniczyło..sic

 

pozdrawiam

tai

Link to post
Share on other sites

@Qurczu: Mniej więcej tak to dzisiaj wygląda. Pytanie brzmi tylko, czy to zmieniamy, czy zostawiamy status quo.

 

@Ślepy: W ogóle polecam czasami czytać archiwum, bo można tam znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy. I przekonać się, że wtedy już też lada dzień wieszczono koniec airsoftu w Polsce.;p

Link to post
Share on other sites

Dla jednych tylko dyskusja dla innych już wojenka.

To tak na marginesie.

A wracając do pytania postawionego przez Wacola, to może warto by przeprowadzić ankietę na temat obecności nieletnich na strzelankach (obojętnie czy organizowanych z rozbudowanym scenariuszem czy tych zwykłych sobotnich).

Link to post
Share on other sites

Bo dla mnie kwestia jest prosta jak drut ciągniony przez Jessice Jaymes:

temat nieletnich na strzelankach jest dawno rozwiązany - tak od ładnych kilku lat.

 

A to, że nie przegoniłeś dzieci z ogólnej, a teraz wylewasz gorzkie żale na forum to też głównie Twój niestety problem.

Bo przez takie gadanie, znowu zacznie się "pyskusja" i walka młodych gniewnych o dostęp do "naszego wspólnego" hobby.

Jedyne do czego możesz się takimi tekstami przyczynić to do pojawiania się kolejnych niepotrzebnych wystąpień i ich pacyfikacji.

 

PS> Przepraszam, nie doczytałem - jak zobaczyłem temat z tą ankietą, to już wiem, że to prowokacja... Sezonu ogórkowego się k'''' zachciało :)

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

I w tym momencie cała odpowiedzialność za zaostrzenie przepisów ma spaść na mnie?;p Spoko. Mogę się tego podjąć. Bardzo radykalnie zmieniłem strony barykady w ciągu ostatnich 6 lat, jak widać.;p

 

A teraz zasadnicze pytanie - czy taka jest wola ludu?;p Ankieta?

 

@Eliasz: Bo sprawa jest taka - jeżeli wartość zgód faktycznie równie dobrze można mierzyć ich współczynnikiem wchłaniania świeżych fekaliów, to orgowie jakichkolwiek imprez, czy to większych przedsięwzięć, czy to nawet z doskoku urozmaicający cosobotnie jebanki mają spory, naprawdę spory problem.

 

A przy okazji - skoro pojawiłeś się na forum, to znaczy, że też rozpocząłeś sesję?;p

Link to post
Share on other sites

Nein.

Śmieszy mnie zachowanie co poniektórych to się udzielam...

 

Większość orgów z Wmasg robi imprezy 18+.

Na resztę wpływu nie mamy. Bo co - zakażemy "nielegalnym" grupom grania? Będziemy robić odziały ochotniczo-pościgowe?

Bez jaj.

 

A co do ogólnej to od dawna panuje zasada, żeby przychodzić z mamą i tatą na strzelarkę. I kiedyś tak naprawdę jedynym nieletnim był syn Olafa.

A to, że ludzie są Ślepi i nie dostrzegają rychło w czas, że grają z małolatami i "przypomina się im" dopiero w domu przed monitorem to wiesz...

Mentalności nie zmienisz- bo tak wygodniej niż podejść do kolegi i powiedzieć: "synek do domu". Z tego co pamiętam to w zasadzie kilka osób zawsze tak robiło. A teraz każdy cichociemny forumowiec.

Link to post
Share on other sites

Z orgami 18+ to zupełnie inna sprawa i problem rozwiązany.

 

Nieletni mogą strzelać się we własnym gronie i nie ma potrzeby, żeby im tego zabraniać, czy nawet próbować zabronić. Po pierwsze mija się to z celem, po drugie nie wolno nam tego robić, po trzecie wreszcie, polecam airsoft wszystkim nieletnim. Mi się tylko przysłużył.

 

Co innego zasada, co innego jej przestrzeganie. Ostatni raz ojca nieletniego gościa widziałem rok temu. Konkretniej 23.04.2010. A tak? Sam miałem w domu do niedawna kilka wątpliwej jakości "zgód od rodziców" z jakimś bazgrołem na końcu, niby w roli podpisu. Jeżeli tak wyglądają nasze dupochrony, to równie dobrze możemy budować bunkry z papieru.;p

 

Mi tego nie musisz mówić. Sam w zeszłym roku powiedziałem jednemu nielatowi, że przykro mi bardzo, ale może co najwyżej posiedzieć sobie w respie. A rozwiązanie tej kwestii w ramach nowo zdobytej wiedzy zawsze się może przydać.

 

Żeby nie było - jak pisałem wyżej, popieram airsoft wśród nieletnich, bo lepsze to niż wydawanie kasy na browary i trawę, ale z drugiej strony nie mam zamiaru brać za taką 'pracę u podstaw' odpowiedzialności prawnej.

Link to post
Share on other sites

A pamiętacie tego gościa (był mocno już 18+) co niedawno chciał pozwać innego gracza bo mu ząb ułamał?

Później wyszło, że generalnie gość sam sobie zawinił - bo tamten wcale z bliska nie strzelał itd.

Taki sport- jak grasz to obrywasz, a jak komuś zrobisz krzywdę i trafisz na gnidę to i tak Cię pozwie.

Link to post
Share on other sites
A to, że ludzie są Ślepi i nie dostrzegają rychło w czas, że grają z małolatami i "przypomina się im" dopiero w domu przed monitorem to wiesz...

Mentalności nie zmienisz- bo tak wygodniej niż podejść do kolegi i powiedzieć: "synek do domu". Z tego co pamiętam to w zasadzie kilka osób zawsze tak robiło. A teraz każdy cichociemny forumowiec.

Źle zrobiłem i mam tego świadomość. Pisałem o tym i nie mam zamiaru się drugi raz usprawiedliwiać. Wolałem poruszyć ten temat na forum licząc na dyskusję, a nie nic nie wnoszące uwagi ex catedra. Szkoda na nie czasu.

Edited by Ślepy68
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...