Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

baterie 7,4 vs 9,6


Recommended Posts

witam planuje przejść na li-po

używam teraz starej baterii 9,6V 1400 mAh intelecta (na ich stronie podają 10-20c)

 

pomyślałem nad zakupem li-po 7,4 (11,1 to stanowczo za dużo dla mojego wiekowego gb :))

według tych filmików

 

 

baterie 7,4 raczej porujnuje się z 8,4 a nie chciał bym straty rofu na nowej baterii :)

 

czy da się uzyskać na baterii 7,4 rof z 9,6? czy muszę albo kupić 11,1 albo znowu 9,6? :)

 

na bardzo lichej już baterii 9,6 mam 18k/s obawiam się ze na 11,1 długo mi to nie pochodzi

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Polecam lipole że tak powiem z całego serca :)

Osobiście nie widzę róznicy w roofie między 9,6 a lipolem 7,4V

Najważniejsza róznica jest w reakcji na spust i ługości działania karabinka na lipolu. Tu będziesz naprawdę mile zaskoczony.

 

Jeżeli wybierzesz 7,4V to proponuję 25C albo nawet 30C i pojemność około 2000mAh.

 

Jeżeli wybierzesz 11,1V to kup 20C i raczej nie więcej niż wspomniane już 2000mAh. Dodatkowo możesz wstawić w obieg diody prostownicze co nieco zmniejszy napięcie. Ewentualnie wstawić twardszą sprężynę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lepiej zamontuj wtyki, kiedyś koledze nie chciało się lutować, to podczepił do Mini Tamiyi przejściówkę na T-Connectory, żeby LiPo podłączyć. Iskrzyło się. Tu co prawda jest inny rodzaj wtyków (może w tym przypadku tak nie będzie) ale możliwe, że takie coś może wystapić :icon_biggrin:

Edited by MarinesPL
Link to post
Share on other sites

Również się podłączę do tematu, czy dzięki przeniesieniu okablowania na tył w m4a1 KWA będę mógł zamontować znacznie lepsze LiPo niż w front gripie? Składam zamówienie na m4a1 KWa preorder ale nie mam pojęcia jaka bateria. Zdecydowałem się na 7.4 LiPo ale nie wiem jakiej firmy i z jakimi parometrami. Opłaca się w ogóle grzebać z kablami i baterie w kieszonce na kolbie trzymać, czy po prostu zamontować jakąś konkretną do chwytu przedniego?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

tak myślałem. zamontuje wtyki. Jeszcze taki mały wybór. która z baterii będzie najlepsza. A B czy C

 

Baterie lipo w sklepach airsoftowych są drogie i mało wydajne. O ile nie masz ograniczonego miejsca w replice to bierz np. to: http://allegro.pl/pakiet-turnigy-lipo-5000mah-2s-7-4v-40-50c-wydajne-i1562896268.html sam mam lipo turnigy i sobie chwalę - 15 czy 20C w tamtych bateriach to nic w porównaniu do C i pojemności w tej batce.

Link to post
Share on other sites

Albo kolba stała, albo pokrowiec na batkę - o taki: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_207&products_id=3893&name=SWAT_-_Pokrowiec_na_baterie_-_Czarny

Też chciałem kiedyś wepchać lipo do prowadnicy ale to dość uciążliwe, może wystawać ciut nawet kiedy lipo jest dedykowane, więc używam pokrowca.

Edited by screw
Link to post
Share on other sites

Również się podłączę do tematu, czy dzięki przeniesieniu okablowania na tył w m4a1 KWA będę mógł zamontować znacznie lepsze LiPo niż w front gripie? Składam zamówienie na m4a1 KWa preorder ale nie mam pojęcia jaka bateria. Zdecydowałem się na 7.4 LiPo ale nie wiem jakiej firmy i z jakimi parometrami. Opłaca się w ogóle grzebać z kablami i baterie w kieszonce na kolbie trzymać, czy po prostu zamontować jakąś konkretną do chwytu przedniego?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Jak już przekładasz kable na tył to daj ze 2mm^ slikonowe.A ten lipo 5Ah 40-50c jest jak najbardziej odpowiedni.Lub szukaj tańszych z serii nano-techa 25-50C np.3,3Ah; 4Ah.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

siema. będe potrzebował niemałej pomocy z akumulatorem lipo. dużo czytałem na forum ale wszystko jest rozrzucone. co myślisz o tej baterii?

http://allegro.pl/turnigy-lipo-lipol-5200mah-7-4v-2-cell-30-40c-hard-i1587643195.html

 

jaką dobrą ładowarke należy do tego dokupic. i pierdółki takie jak miernik baterii też należy dokupic. ?

Edited by revolta017
Link to post
Share on other sites

To lipo jest ok.

Jaką ładowarkę masz posta wyżej - Turnigy Accuccel lub Imax b6 - znajdź ofertę razem z zasilaczem.

Co do miernika - ta batka ma dużą pojemność - jeśli twoja replika nie pożera dużo prądu (przez np. mocną sprężynę) to nie trzeba, bo taki akumulator starczy na kilka strzelanek.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o miernik napięcia to poprostu wyświetla napięcie w każdej z cel, potem napięcie całego pakietu.

W moim poprzednim poście źle to zrozumiałem i napisałem o alarmie lipo - on wydaje dźwięk, gdy napięcie pakietu spada do granicy jego uszkodzenia.

 

Rozładowywać nie trzeba, jak go przechowujesz na dłużej to w np. imaxie b6 jest funkcja przechowywania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...