Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Paso-szelki + hełm


Recommended Posts

Witam.

 

Otóż szukam czegoś w czym będę mógł nosić trochę klamotów. Na razie planuję 5-6 magów do AK (midy) + szybko-ładowarka do kulek, coś na wodę, latarkę, telefon. Najlepiej z możliwością późniejszej modernizacji, czyli koniecznie z molle. Przydałoby się jeszcze jakieś większe kieszenie.

BTW. co jeszcze jest przydatne do noszenia?

 

 

Jaki hełm jest godny polecenia? Niedrogi i najlepiej w panterze.

 

Na całość miałbym ~200zł (ewentualnie dozbieram i hełm kupię później)

 

Mundur jaki posiadam to kontraktowy wz.93.

 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc :-)

 

PS. Przeszukałem forum, ale nie wiem czemu nie odnalazłem tego co mnie interesuje.

Link to post
Share on other sites

Pas wez PT3, optymalny mi sie wydaje. 200zł to troche mało, wiem bo miałem identyczny problem jak ty. Obecnie nosze wspomniane szelki i pas PT3. Do tego ładownice na magi do AK, carfo, kabura, pistoletowa podwojna, torba zrzutowa... W sumie jak masz pytania to zapraszam na prv nie ukrywajac ze mam pas na handel;p

Link to post
Share on other sites

Ile masz wzrostu? Jeśli poniżej 180cm to PT-3 może być za duży. Proponowałbym PT-2, ładownice trzymają się tak samo dobrze,a pas przy kucaniu nie będzie tak uwierał.

 

Zamierzasz przenosić wodę na plecak,czy w manierce? Jeśli to drugie to kup szelki ST-1. Tańsze i plecy pooddychają bardziej.

 

Do tego 3x podwójna ładownica CQB na magi do AK, plus 2x male cargo pionowe. W jednym będziesz przenosił manierkę,w drugim zbędne graty.

 

Wychodzi 285zł

 

Edit: 323zł,nie zmieniłem tkaniny :wink:

 

Jeżeli cena jest za duża,pogadaj z prywatnymi krawcami,na pewno zrobią taniej a jakość na pewno nie będzie gorsza :wink:

Edited by szcz3p4n
Link to post
Share on other sites

Nie było wspomniane czy bedzie wolał smigać po lesie czy w budynkach, ladownice do cqb na szelkach to zly pomysł. Sam testowałem 3 ładownice podwójne bo ktoś mi tak doradzil, lepiej się sprawdza potrójna ZAK, obecnie uzywana.

Posiadam też szelki ST-2 i jakos mi w nich plecy oddychaja :) a camela, plecak, manierke zawsze może kupić potem.

Link to post
Share on other sites
Nie było wspomniane czy bedzie wolał smigać po lesie czy w budynkach, ladownice do cqb na szelkach to zly pomysł. Sam testowałem 3 ładownice podwójne bo ktoś mi tak doradzil, lepiej się sprawdza potrójna ZAK, obecnie uzywana.

Posiadam też szelki ST-2 i jakos mi w nich plecy oddychaja :) a camela, plecak, manierke zawsze może kupić potem.

 

Miałem jedną ładownicę na 3 magi,generalnie nie sprawdza w moim odczuciu. Duże to,wystaję znacznie poza obrys ciała,ciężko wyjmuje się magazynki. Obecnie używam podwójnych ładownic CQB oraz shingle. Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie ładownica CQB. Idziesz do lasu zakładasz klapkę. Masz CQB bądź chcesz mieć szybki dostęp do magów,zdejmujesz klapkę.

 

A biegałeś już w tych szelkach w połączeniu z plecakiem? :wink:

Link to post
Share on other sites

Sam miałem i używałem PT-3, radze Ci, bierz PT-2. Przednie kieszenie i ładownice niech będą jak najbardziej płaskie, bo jak się położysz to będą cię bardzo uwierać, plus będziesz wyżej leżał.

 

Jeśli zamierzasz nosić te cargo na plecach jako substytut plecaka, to się zastanów czy nie lepiej po prostu wziąć mały plecak.

Link to post
Share on other sites

Tu się nie ma co zastanawiać, :happy: ładownice Miwo na 3 magi do AK miałem, i jest to chałowe rozwiązanie. Grube, kanciaste, niewygodne i źle się obsługuje.

Cargo na plecach w roli plecaka - bezwzględnie odpuść, kup plecak. Na tym etapie któryś mały Janysport (np. 20-litrowy Grot, jak na swoją cenę jest przyjemny) powinien być OK. Najwyżej będziesz go zostawiał, kiedy nie będzie Ci potrzebny.

Duże cargo można powiesić z tyłu na pasie, w roli chlebaka.

 

Generalnie bierz te kieszenie, o których wiesz, że Ci będą potrzebne - konkretnie na co. Jeśli chcesz kupić kieszeń "no na jakieś różne rzeczy", to znaczy że jej nie potrzebujesz.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuje kieszenie by nosić kulki i wodę, od czasu do czasu także parę petard i zapałki/zapalniczkę. Ładownica dla 6 magazynków (do ak) + szybkoładowarki.

 

Bardos, a czemu pt2 a nie 3?

 

I czym się różnią oba sklepy miwo? Z którego lepiej kupować?

 

Różnica w grubości ładownic na 2 lub 3 magi to zaledwie 1,5cm, więc niezbyt duża różnica, a zaoszczędzi się trochę grosza

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

A ja Ci mówię, odpuść te ładownice. Są chybionym pomysłem. Weź zwykłe, na 2 magazynki każda (osobiście brałbym w wariancie CQB).

Jak się uprzesz - sam sobie będziesz winny.

 

Cargo na petardy się nie sprawdzi, za długi czas dostępu.

 

Na szybkoładowarki - standardowe - najlepsza jest ładownica na magazynek do pistoletu.

 

Co do wody - kup dedykowaną kieszeń na manierkę, od tego jest.

 

I nie "dwa sklepy Miwo" tylko "dwie firmy Miwo - Praszka i Lubliniec" (FYI: założono kidyś jedną firmę ale potem założycielom rozeszły się drogi - więc podzielili firmę). Mam sprzęt i tych, i tych - jakościowo jest porównywalny (w mojej opinii). Kupuj tam, gdzie Ci bardziej pasuje - bo nie wszystkie produkty znajdziesz w obu firmach, i nie w każdym wariancie kolorystycznym.

Link to post
Share on other sites

Ja się z kolegami co do ładownic nie mogę zgodzić, miałem i mam do AK podwojne i potrójne i biorąc pod uwage dostępność i miejsce na pasie chetnie bym sprzedał te podwójne i kupił jeszcze jedną na 3 magi. Być może wszystko zależy od wymiarów gościa który będzie w tym latał.

No i nie będe nigdy przekonany do ładownic cqb w lesie, trochę za łatwo tam zabrudzić magi.

Link to post
Share on other sites

Otóz PT-3 jeszcze szczególnie upierdliwy gdy nie jesteś wysoką osobą. Lubi się wbijać brzuch podczas kucania i schylania. Co do ładownic to jak mówiłem z przodu jak najbardziej płaskie, najlepiej od razu odpuść sobie potrójne.

 

Potrójną to możesz dać po bokach, ale licz się z tym że poszerza to twoją sylwetkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...