Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema.

Owszem, bezpiecznik jest zbędny, jedynie zmniejsza rof i jak się przepali to trzeba rozbierać karabin pod ostrzałem. Prawdopodobieństwo spalenia się czegokolwiek jest znikome (o ile nie będzie zwarcia). Ja w M4 ARESa i M249 P&J w stocku nie miałem bezpiecznika. Nie ma takiej opcji żeby coś się spaliło. Ja jechałem w M4 na M100+kable niskooporowe+wtyczki deans+zespół elektronicznych styków (takie coś jak w M249) na batce 10,8, świeżo po odpięciu od ładowarki. ROF był kosmiczny ale nic się nie spaliło. Jedynie pękł szkielet ale to już inna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Kable niskooporowe zmniejszają opory stawiane prądowi. Wtyczki typu T też. W/w wtyczki mają duuuużo większą powierzchnię styku w porównaniu do tamiyi (stockowe wtyczki), poza tym są one posrebrzane a srebro przewodzi o wiele lepiej od miedzi, już sama ich wymiana zwieksza rofa i sprawia, że można oddać więcej strzałów na tej samej batce.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Przecież to żaden kłopot. Kupujesz w pierwszym lepszym sklepie elektrycznym/elektronicznym wtyczki:

1x żeńska do batki

2x męska do repliki i ładowarki

Odcinasz kabelki od ładowarki, ściągasz izolację, przylutowujesz kabelki, izolujesz. To samo w replice i batce. W pięć minut wymienisz wszystkie wtyczki.

Link to post
Share on other sites

Ja jechałem w M4 na M100+kable niskooporowe+wtyczki deans+zespół elektronicznych styków (takie coś jak w M249) na batce 10,8, świeżo po odpięciu od ładowarki. ROF był kosmiczny ale nic się nie spaliło. Jedynie pękł szkielet ale to już inna sprawa.

 

A ja w M249 Kable niskooporowe 2,5mm^ MOSFET, 11,1V Li-Pol, SP140, silnik Elementa, też się nic nie spaliło na ok. 1minutowej serii. :D. Tak wiem są lepsi :hahaha:

 

 

albo do ładowarki zrób sobie przejściówkę zamiast przerabiać. Ładowarkę często np się pożycza kumplowi czy coś takiego.

 

Jeżeli jest pewny, że się nie rozstanie(sprzeda) z ładowarką, to tak samo może zrobić przejściówkę dla kolegi xD, ja do każdej repliki którą przerabiam daje komplet przejściówek, jakby mi prądu zabrakło na strzelance i miałbym od kogoś pożyć batke na tamyi, lub miałbym komuś pożyczyć swoja batke ;)

 

 

tak to czytam i niedlugo w swoim AK usunę bezpiecznik, teraz pytanie, montowac na kablach jakies konektorki i owinać je izolacja czy poprostu zlączyć koncówki kabla, zawinąć je i zaizolować?

 

W sklepach dostaniesz termokurczki, przed zlutowaniem do końcówki je wkładasz na przewód, później przesuwasz na lut i (np. ja robie nad świeczką) rozgrzewasz tak aby termokurczka się kurczyła.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...