Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynek M47 (DE)


Recommended Posts

Witam. Rok temu wraz z kumplami rozpoczęliśmy przygodę z Airsoftem. Jako, że już parę lat temu miałem okazję postrzelać z shotguna M47 i byłem z niego zadowolony to już wtedy kupiłem ten sprzęt. Rok temu 2 kumpli także zakupiło taki sprzęt. Szybko jednak wyszło na jaw, że 19 kulek to trochę mało a przeładowanie będąc pod ogniem nie jest zbyt ciekawe. Zacząłem więc poszukiwać magazynków. Rok temu gdy poszukiwaliśmy tej broni dla kumpli był problem ze znalezieniem broni z magazynkiem niewsypowym (a wsypowych nie lubimy). Same magazynki były umieszczone w ofercie różnych sklepów, ale przy każdym pisało "brak towaru" itp. Teraz ciężko jest znaleźć sklep w, którym taki magazynek byłby w ofercie o dostępności nie wspominając.

Jestem bardzo zadowolony z shotguna (kumple też - im też zależy na magazynkach). Dlatego chciałbym zapytać czy ktoś zna miejsce gdzie mógłbym kupić magazynek do M47? Ewentualnie może ktoś zna magazynki przeznaczone do innej broni, które mógłbym włożyć do M47?

Znalazłem takie dwa magazynki: Maruzen CA870 i M870. Oba przypominają wyglądem maga do M47. Są to chyba magazynki wsypowe, których nie lubie no ale na bez rybiu i rak ryba. Może ktoś się orientuje czy można któregoś z tych magazynków upchnąć jakoś do M47? Może gdyby lekko przypiłować pilniczkiem górę to by jakoś zapasowały.

Z góry dzięki za zainteresowanie i za ewentualną pomoc.

Ps. To mój pierwszy post na tym forum więc jeśli istnieje tu obyczaj podobny do Joemonsterowego biczowania to czekam na baty

Link to post
Share on other sites

Magazynek w M47 ma "dziurkę" jak w AEGach, a ten z Maruzena (i jego kopii) posiada zwykłe szczęki, co raczej wyklucza możliwość jego dopasowania.

 

DE upadło, więc nowych magazynków po prostu nie będzie.

 

Rozwiązanie dla zdesperowanych, jednak dotyczy innego shitgana:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/106591-shotgun-agm-uszkodzony/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ewentualnie możesz próbować podczepić jakiegoś AEGowego lowa/mida pod posiadany magazynek. Da się to zrobić z shellami, więc MOŻE też udać się z jednorzędowym magazynkiem.

O coś takiego: http://nicolas-brejat.com/PERSO/M56C_CUSTOM.jpg

A tu opis, jak to zrobić: http://forum.wmasg.pl/index.php?showtopic=50455&view=findpost&p=1208593

Oczywiście musiałbyś zmodyfikować to rozwiązanie, bo opis dotyczy shellsów, jednak w twoim przypadku byłoby chyba prościej. Podkreślam jednak, że to taka moja luźna teoria i wykonanie takiego czegoś może nie być możliwe.

Link to post
Share on other sites

Ech. Lipa. Dzięki. Może coś będę kombinował albo inną replikę zakupię.

Co do wiadomości o upadku DE. W Olsztynie w hurtowni zabawek można jeszcze spotkać M37 - replikę Scorpiona z DE oraz replikę MP40 też chyba z DE. Sądziłem, że firma jeszcze istnieje.

Jeszcze raz dzięki.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko jeszcze nadmienię, że "M47 z wsypowym magazynkiem" nie ma nic wspólnego z prawdziwym M47 od DE. Jest to najzwyklejsza w świecie podróba, której nie warto kupować. Dodatkowo - magazynków wsypowych nie znajdziesz w żadnych szanujących się replikach ASG, chyba, że masz na myśli magazynki typu hi-cap.

 

Kiedyś czytałem, że magazynek od M47 da się przystosować do Mossberga od AGM (MP003). Było to dawno temu więc jeśli to prawda, to może udałoby się to też na odwrót przystosować.

 

To, że repliki mają w sklepie produkty DE, to nie oznacza, że firma jest aktywna. DE to chińska firma i jak wiadomo dużo czasu musi minąć zanim wszyscy dystrybutorzy pozbędą się produktów danej firmy, nawet jeśli ona upadła.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko jeszcze nadmienię, że "M47 z wsypowym magazynkiem" nie ma nic wspólnego z prawdziwym M47 od DE. Jest to najzwyklejsza w świecie podróba, której nie warto kupować.

 

Kiedyś czytałem, że magazynek od M47 da się przystosować do Mossberga od AGM (MP003). Było to dawno temu więc jeśli to prawda, to może udałoby się to też na odwrót przystosować.

 

To, że repliki mają w sklepie produkty DE, to nie oznacza, że firma jest aktywna. DE to chińska firma i jak wiadomo dużo czasu musi minąć zanim wszyscy dystrybutorzy pozbędą się produktów danej firmy, nawet jeśli ona upadła.

 

Pozdrawiam.

O tej podróbce to się domyślałem, że to jakiś shit. Już 5 czy 6 lat temu gdy kupowałem swojego M47 kolega mówił bym brał ze zwykłym magazynkiem.

Jeśli to zawsze lepiej niż nic. Może spróbuje. Ten shotgun to dobra rzecz. Jakbym sobie go jakoś zamontował do pleców czy gdzieś to byłby świetną bronią zapasową do jakiegoś elektryka.

A co do zapasów to dla przyszłego ekonomisty tłumaczyć nie musisz, że zapasy mogą leżeć nawet rok. Wspomniałem wcześniej o Scorpionie od DE. Dziewczyna mi go kupiła tak dla jaj (jak to ona określiła "będziesz miał zabaweczkę"). Myślałem, że to złom i w ogóle tylko ozdóbka na ścianę. Zabrałem go na strzelanie i razem z chłopakami się zdziwiliśmy, że jest celny i, że niesie kulke całkiem nieźle. Nie mierzyliśmy dokładnie ile metrów przeleci. W każdym razie, jeden kumpel zrezygnował nawet ze swojego elektrycznego M4 (nie pamiętam z jakiej firmy) bo mu się zacinał. Szkoda tylko, że body jest z jakiegoś słabego plasticzku i już mam w nim dziurę po upadku kolegi.

Również pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie i pomoc

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...