Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beznadziejnie spasowane body.


Recommended Posts

Witam

 

Niedawno przyszła do mnie paczuszka z xm110 od g&p i nie będę ukrywał że moje zdziwienie było wielkie kiedy zobaczyłem jak dla mnie mega szczelinę miedzy górną a dolną częścią body.

 

https://picasaweb.google.com/adam.krefta/BodyXm110?authkey=Gv1sRgCPCDl4CvxOG23QE#5595756463903384898

 

na 2 zdj widać co się dzieje jak złapie ręka i przytrzymam. Wtedy jak widać jest ok.

 

Co mogę zrobić aby zlikwidować tą szczelinę i jednocześnie pozbyć się bujania frontu ;/ ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy nie masz połamanych pinów w tylnej części. Odkręć przedni pin i wysuń ją do przodu. Powinny być takie dwa cienkie wystające piny z tyłu pod rączką przeładowania, wchodzące w dwa otwory w dolnej części body. Jak są połamane masz odpowiedź.

Edited by mikunda
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

jezu. ja to zawsze robiłem taśmą klejącą papierową, takie jak są sprzedawane w aptekach. Cienkie więc łatwo można regulować grubość, i bez problemu się to usuwa w razie potrzeby.

 

Można też napchać siana :icon_biggrin: . Moje rozwiązanie z klejem jest estetyczne i trwałe.

Link to post
Share on other sites

Można też napchać siana :icon_biggrin: . Moje rozwiązanie z klejem jest estetyczne i trwałe.

 

A moje to przepraszam jakie ? Przecież nie nasrałem na ten pin. :P Po roku nie miałem problemu z chybotaniem i pinami w replice zrobionej w ten sposób.

Większe opory miałbym z nakładaniem kleju, bo ciężko to rozprowadzić równo, potem czekać aż zaschnie. Ble. A taśmę możesz założyć nawet w terenie...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bzdura!

G&P robi ciasno spasowane repliki. To napewno jest G&P..?

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

BZDURA! ;)

 

Raz na jakiś czas trafi się G&P ze szparą. Wystarczy podłożyć coś albo zastosować odpowiedni docisk komory.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Również jestem od niedawna posiadaczem m4 z G&P z niedopasowanym body i koszmarną rączka przeładowania. Wersja „challenge kit” powstała chyba po to, żeby G&P pozbyło się felernych korpusów do ich replik. :blink:

Czy Możecie polecić jakieś korpusy do M4 G&P, które byłyby spasowane, czy King Arms jest ok. ?

Edited by Winston
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

3-4 lata temu miałem SR-25K od G&P i też był ten sam problem. Gdzieś na stronce jakiegoś polskiego sklepu (niestety nie pamiętam którego) widziałem informację, że G&P dlatego robi luźne korpusy ponieważ ostre też mają luzy - nie wiem, nie miałem okazji pomacać ostrej, powtarzam tylko to, co wyczytałem.

 

Na luźny korpus pomogło wpakowanie kawałka cienkiego drutu między wsuwaną część górnego korpusu a część dolnego zachodzącego na górny od góry - wiem jak to brzmi, ale mając giwerę w rękach idzie to zrozumieć. Co prawda było z tym troszkę roboty (bo drucik wypadał a na pomysł umocowania tego klejem nie wpadłem) ale efektem było całkowicie stabilne i nieruchome body repliki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...