Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax b6 i batka 1500


Recommended Posts

Hejka. Na pewno ktos mi powie ze to juz bylo, odesle do innych tematow, a ja chcialbym po prostu odpowiedz jedno zdaniowa na moje pytanie.

Owszem, nie znam sie na elektronice a juz tym bardziej na ladowarkach i ich ustawieniach.

Chcialbym tylko wiedziec jak ustawic Imaxa b6 zeby odpowiednio naladowac baterie nimh 8.4V, 1500mah, 7ogniw. chodzi mi o wszystkie parametry, ktorych ta ladowarka jak dla mnie ma za duzo :)

z gory dzieki.

Link to post
Share on other sites

poszukaj istrukcji obsługi accucla lub iMAXa bo to wszystko to samo i tam bedziesz mial wszystko ładnie i przejrzyście napisane

No mam instrukcje obslugi ale tak jak napisalem zaden ze mnnie elektronik, wiec za wiele mi ona nie mowi. chodzi mi po prostu o z zycia wziete uzytkowanie tej ladowarki. z tego co czytalem to wiem, ze wiele osob taka posiada dlatego zalezy mi na wiadomosciach z pierwszej reki.

jaki prad nastawic, jaki czas ladowac itd.

dzieki

Link to post
Share on other sites

po pierwsze musisz wybrać tryb dla ni-cd bądź ni-mh ale to musisz wiedzieć jaka masz baterie tryb auto prąd ładowania 0.2A i start :) Delta-peak domyślne

 

jak to poustawiać znajdziesz w instrukcji ;p wybacz nie napisze Ci co po czym naciskać :)

Edited by John Petrucci
Link to post
Share on other sites

po pierwsze musisz wybrać tryb dla ni-cd bądź ni-mh ale to musisz wiedzieć jaka masz baterie tryb auto prąd ładowania 0.2A i start :) Delta-peak domyślne

 

jak to poustawiać znajdziesz w instrukcji ;p wybacz nie napisze Ci co po czym naciskać :)

klawiszologie to juz sobie znajde. dzieki. jak dlugo powinno sie taka baterie ladowac? ponaddto jak do tej pory probowalem to zmylilo mnie to, ze na ladowarce roslo napiecie. normalnie bateria ma 8.4V a ladowarka dawala cos kolo 10-11. czy to normalne?

dzieki

Link to post
Share on other sites

klawiszologie to juz sobie znajde. dzieki. jak dlugo powinno sie taka baterie ladowac? ponaddto jak do tej pory probowalem to zmylilo mnie to, ze na ladowarce roslo napiecie. normalnie bateria ma 8.4V a ladowarka dawala cos kolo 10-11. czy to normalne?

dzieki

 

bardzo normalne ;p 8,4 ląduję się chyba do 11,5 nie wiem dokładnie :)

z 10 godzin będzie się ładować :) (można szybciej ale to nie zdrowe dla baterii) ładowarka sama się wyłączy jak naładuje batke :) tylko ustaw na auto

Link to post
Share on other sites

no i o to mi chodzilo! wielkie dzieki!

 

 

Nie dziękuj bo nie masz za co.

 

Delte ustawiasz na 5 .Prad ładowania bez pospiechu 0.4A. Pakiet 8,4V ładuje sie do max. 10,5V czyli 1,5V na jedna cele.Czas ładowania około 5 h.

 

Nie ładuj NIxx w trybie auto bo jak ogniwa sa dobre to wtedy ładowarka potrafi ładować dużymi prądami te ogniwa rzędu 1-2C a to szkodzi Nixx.Można to robic jak bateria jest już licha strasznie wtedy ustawia mniejsze i nie nagrzewa tak ogniw.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Nie dziękuj bo nie masz za co.

 

Delte ustawiasz na 5 .Prad ładowania bez pospiechu 0.4A. Pakiet 8,4V ładuje sie do max. 10,5V czyli 1,5V na jedna cele.Czas ładowania około 5 h.

 

Nie ładuj NIxx w trybie auto bo jak ogniwa sa dobre to wtedy ładowarka potrafi ładować dużymi prądami te ogniwa rzędu 1-2C a to szkodzi Nixx.Można to robic jak bateria jest już licha strasznie wtedy ustawia mniejsze i nie nagrzewa tak ogniw.

 

No to chyba mu doradzili ??

 

po pierwsze musisz wybrać tryb dla ni-cd bądź ni-mh ale to musisz wiedzieć jaka masz baterie tryb auto prąd ładowania 0.2A i start :) Delta-peak domyślne

 

jak to poustawiać znajdziesz w instrukcji ;p wybacz nie napisze Ci co po czym naciskać :)

 

Tylko chyba kolega zjadł przecinek ;)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...