Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G vs GFC


G&G vs GFC  

53 members have voted

  1. 1. Jaką broń kupić (do lasu)

    • G&G SCAR 360 FPS
      42
    • GFC HK416 400 FPS
      11


Recommended Posts

Proste, GFC to lekko podtuningowany chińczyk, a G&G to znana firma produkująca dobre markowe repliki. Zyskasz na pewno na wyglądzie zew. i żywotności. Pewnie G&G będzie też tańszy przy tuningowaniu.

 

EDIT: Chociaż jak widzę potrzebujesz repliki raczej nie do lasu, tak? Jak do lasu musisz wybrać replikę o nieco dłuższej lufie wew.. Jeżeli natomiast na krótsze dystanse ew. do budynku to nigdzie nie wejdziesz z 400 fps, 360 to max. Druga sprawa to to że markowe repliki przeważają nad chińczykami głównie w skupieniu strzałów itd. więc jak chcesz coś naprawdę krótkiego możesz zainwestować w chinola

Edited by chrislacorunna
Link to post
Share on other sites

To HK416 GFC to tak na prawdę JG 5 generacji. Zębatki nie do zajechania, nawet na mocnych sprężynach, szkielet też bardzo wytrzymały, silnik bardzo mocny, spokojnie ciągnie mocne sprężyny. G&G jest lepiej wykonane ale przy mocniejszych tuningach wszystko się posypie a JG (GFC) wytrzyma spokojnie. Do tego masz w stocku już mosfet i kable niskooporowe. Doprowadzenie G&G do tego poziomu będzie bardzo kosztowne.

Link to post
Share on other sites

Ja chcę broń kupić głównie w teren. Do budynków będę miał inną broń.

 

Czy G&G G-SCAR L ma wystarczającą (na potrzeby terenowych strzelanek) długość lufy?

 

Co tak naprawdę daje dłuższa lufa?

 

ale przy mocniejszych tuningach wszystko się posypie

Nie wiem jaki tuning można uznać za mocny, dlatego zapytam:

Czy G&G G-SCAR L można ulepszyć zmieniając jedynie sprężynę i osiągnąć 400-430 FPS'ów?

 

Czyli ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że ta "chińszczyzna" posiada lepsze i bardziej wytrzymałe "bebechy"?

Link to post
Share on other sites

Na pewno chińszczyzna posiada bardziej wytrzymałe bebechy, ale G&G na pewno będzie lepiej spasowany, będzie miał lepszą powtarzalność strzałów i lepszą kulturę pracy na stockowych częściach.

Jeśli wystarczają Ci osiągi w stocku to weź G&G, jeśli planujesz tuning niskim kosztem to GFC.

Nie wiem czy ten scar wytrzyma 400-430 fps bo tego nie sprawdzałem i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale JG 5 generacji da sobie spokojnie radę z 430 fpsami a nawet więcej. Oczywiście, trzeba go najpierw dobrze wypodkładkować i wypadało by uszczelnić co się da.

Link to post
Share on other sites

Hmm może inaczej. Bawię się liczbami i oczywiście chcę mieć jak największą prędkość wylotową. Natomiast biorąc pod uwagę praktykę, jak uważacie, jaki jest odpowiedni współczynnik FPS dla zastosowań w otwartym terenie?

 

Czy różnica 40-50 FPS'ów to znacząca różnica?

 

A będzie stabilnie pracował ze sprężyną M120?

Edited by adamdms
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz, żeby chinol ładnie pracował na jakiejś sprężynie, z dobrą kulturą pracy i miał stabilne fps'y to zazwyczaj wiąże się to z wymianą części. Markowe repliki z reguły w stocku pracują ładnie i wahania fps'ów są mniejsze niż w chińczykach.

40-50 fps to nie jest jakaś wielka różnica ale da się ją zauważyć.

420-450fps do lasu spokojnie wystarczy, więcej równa się z większym zużyciem części oraz większą szansą usterki w GB.

Link to post
Share on other sites

To już zależy ile masz kasy na tuning i ile fps chcesz osiągnąć. W JG 5 gen. zębatki, silnik, kable, szkielet i mosfet moga zostać. Poza tym JG jest o kilka stówek tańsze więc w cenie Scara G&G będziesz miał bardzo fajnie zrobioną GFC.

Jeśli masz kasę to śmiało bierz G&G, jeśli chcesz zrobić tuning przy jak najmniejszych wydatkach to GFC.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Pewnie zadowoli mnie lekko zmodyfikowane G&G (do 400-430 FPS, no może nawet 390).

 

Jeżeli chodzi o przeznaczoną kasę to raczej bym nie kupił G&G w cenie jakie są w Polsce. Na redwolf'ie G&G jest w znacznie niższej cenie (900 zł - przy obecnym kursie dolara). Koszty przesyłki to (o ile się nie mylę) 60 zł. Tak więc wydatek jest do zaakceptowania i wygląda inaczej niż lokalny :)

 

Praktycznie już się zdecydowałem, ale ucieszyłaby mnie informacja, że taka drobna modyfikacja mocy byłaby możliwa bez dużych nakładów finansowych.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcami.

Może i G&G wyjdzie Cię taniej niż w Polsce ale w sumie zbyt wiele nie zaoszczędzisz a będziesz tylko długo czekał.

M130 jak już Maczo007 napisał można wsadzić do Mki od JG i byc spokojnym , że jest ok, chociaż i na mocniejszych sprężynach dają radę. Stare zębatki z 3gen (a ta jest 5'ta) wytrzymują M140 (na mocniejszych nie sprawdzałem) i to z niezłym rofem, mam silnik A&K z magnesami neodymowymi (bardzo podobny do tego od JG) i ciągnie M140 zarówno na stockowych zębatach jak i STU CA na batce nawet 8,4V! O ile nie przesadzisz z rofem to szkielet też wytrzyma.

 

Rozważ jeszcze raz kupno GFC, dokupisz bore upa, dobrą preckę, wymienisz wtyczki, gumkę, zapłacisz serwisantowi za uszczelnienie i inne prace serwisowe (nie stety u chińczyków jest słabo między innymi z podkładkowaniem) i będziesz miał naprawdę dobrą replikę do lasu, która z pewnością będzie strzelała lepiej od stockowego Scara G&G a mimo modyfikacji nadal powinna być od niego tańsza. Żeby scara wprowadzić na ten sam poziom trzeba będzie wydać więcej gotówki.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Powiem tak - Miałem HK416 JG i strzelałem ze SCAR-a G&G.

 

SCAR ma bardzo dobry zasięg i celność - mimo że 416 ma większą moc to osiągi są zbliżone. Replika G&G jest zdecydowanie lepiej wykonana zewnętrznie.

 

Bierz SCAR-a G&G i nawet nie zastanawiaj się nad 416

.

(Od siebie dodam że jestem fanem HK 416 a mimo to polecam SCAR-a G&G)

 

@CHRISLACORUNNA długość lufy nie ma większego znaczenia ( z wyjątkiem potworków 500+fps), znaczenie natomiast ma dokładność jej wykonania.

Link to post
Share on other sites

Wolfi, tego HK miałeś stockowego? Jeśli tak to nie ma się co dziwić, że osiągi były zbliżone ;)

Kupno JG zamiast G&G ma sens tylko wtedy kiedy w grę wchodzi tuning za małe pieniądze. HK416, przerobione tak, że cena repliki + tuningu równa się cenie nowego Scara G&G, będzie miała bez wątpienia lepsze osiągi. Jeśli chcesz mieć stockową replikę lub masz kasę na tuning i nie przejmujesz się tym to bierz tylko G&G.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Wolfi, tego HK miałeś stockowego? Jeśli tak to nie ma się co dziwić, że osiągi były zbliżone ;)

Kupno JG zamiast G&G ma sens tylko wtedy kiedy w grę wchodzi tuning za małe pieniądze. HK416, przerobione tak, że cena repliki + tuningu równa się cenie nowego Scara G&G, będzie miała bez wątpienia lepsze osiągi. Jeśli chcesz mieć stockową replikę lub masz kasę na tuning i nie przejmujesz się tym to bierz tylko G&G.

 

Wszystkie moje repliki poddane zostają takim czy innym modyfikacjom.

 

I to jest akurat następna wada 416: Szybko ubijająca się sprężyna, niezbyt dobra (emkowa) komora HU wymagająca co jakiś czas zabawy z nią, mosfet który potrafi płatać figle.

 

A G&G po prostu bierzesz i strzelasz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...