Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 ICS Universal vs CM.048


Recommended Posts

Witam, kupuję AEG'a i nie wiem co wybrać. Znalazłem dwie opcje:

-http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_048_cm-1504.html oraz

-http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_121&products_id=1200

 

Prosiłbym o porównanie tych replik, która lepsza, celniejsza i przede wszystkim WYTRZYMALSZA. Nie chcę, żeby po miesiącu wylądowała w serwisie. Bez metalowego korpusu też dam radę. Przeczytałem tematy dotyczące replik i nie mogę podjąć wyboru ;D

 

Z góry dziękuje za odp.

 

Dodam, że bardziej podoba mi się eMka, jestem ogólnie fanem tej serii i bardziej zależy mi na niej.

Edited by lubiemrowkojady
Link to post
Share on other sites

Porównując te dwie repliki cm.048 jest według mnie lepsza.

 

Z obu strzelałem, osiągi emki nie robiły na mnie wrażenia i koleś miał jakieś problemy z selektorem ognia. Cm.048 jest repliką godną polecenia, dużo się tego przewija na strzelankach, na forum jest gigantyczny temat o niej.

 

Czytaj i wybieraj.

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

Porównując te dwie repliki cm.048 jest według mnie lepsza.

 

Z obu strzelałem, osiągi emki nie robiły na mnie wrażenia i koleś miał jakieś problemy z selektorem ognia. Cm.048 jest repliką godną polecenia, dużo się tego przewija na strzelankach, na forum jest gigantyczny temat o niej.

 

Czytaj i wybieraj.

 

Podpisuję się pod wypowiedzią przedmówcy. ICS Universal Version to porażka, nie mam pojęcia na jakiej podstawie ludzie ją tak chwalą... Teraz AKM jest dostępny na gunfire za 650zł. Jego pancerne bebechy dają wręcz nieskończone możliwości tuningowe, a sklejka i stal to wręcz poezja w porównaniu z g*wnianym tworzywem ICSa (płaci się praktycznie tylko za oznaczenia).

Link to post
Share on other sites

Tja.. jest poraszka bo nie ma pincet fps w stocku... jest poraszka bo nie ma metalu ( na tablicy mendelejewa metal zajmuje 4 kolumny, a ilosc stopow jest jeszcze wieksza )... jest poraszka bo ktos tak powiedzial i panuje w polsce mantra, ze kazda replika jest uber-pr0 pod warunkiem, ze jest chinska, metalowa, ma sprezyne do Zuka wmontowama, tranzystor mostet (gdzie mostet juz jest sam w sobie tranzytorem!, i nie wazne czy to jest typ N czy typ P ) oraz ma akumulator od Jelcza ...

 

Widzialem juz chinskie repliki , snajperki ktore wypluwaly kulki na 30m , przy czym mp7 TM przy 240fps strzelalo celnie na 50m.

 

ICS ma to do siebie,ze nie trzeba grzebac ani wykonywac mega nakladu pracy ,aby osiagnac wiele.

Jesli ciebie zasieg 50m nie zadawala na stocku , to wymien sprezyne na SP100-SP120,, prowadnice ( mozesz kupic uzywana za smieszne grosze ) przesmaruj cyniler oraz GB, kup dobra preclufe ( z najtanszych zalecana jest Systema ) i ciesz sie airsoftem. Ot to cala filozofia.

sklejka i stal to wręcz poezja w porównaniu z g*wnianym tworzywem ICS

Jestes w stanie wymienic jakie to jest tworzywo ? Polietylen? polipropylen ? bakelit ? nylon ? prespex ? guma syntetyczna ? zywica ekopsydowa ?? poliweglan ? ABS ?? Winyl ? PCV ??PVA ? polistyren ? EVA ?? PTFE? ester celulozowy ? akryle ?? poliacetal ???

Pierdylenie i biadolenie o Szopenie. Nie jestes w stanie wymienic ani udowodnic dlaczego jest badziewne.

Poki co, to tylko 2 osobom udalo sie na tym forum polamac to gowniane plastikowe body ICS'a ...

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że ten ICS jest czymś pokroju Eco i Sport Line Version innych marek. Czyli słabsza wersja "flagowych" modeli.

 

I co? Skoro zrobione przez ICS to nic się temu nie równa? Bo same oznaczenia i pudełko ICS dają +50 do zasięgu +100% accuracy +15 rof +40 wytrzymałości? Chyba jedynie +60 do lansu...

Wątpię, aby ten plastik był wytrzymalszy od metalu cymy, bo wątpię, aby "tani" ICS miał body z plastiku takie jak ma TM.

 

 

Sam ICS + sprężynka + prec lufa + prowadnica. Ile to kasy?

 

CM.048 (650zł na gunfire? mniam) + prec lufa (ale nie systema, będzie kasa na promyka lub km heada) + hopsiup. Czyż nie mniej kasy? Osiągi? Mamy w stocku duży zapas FPSów, dobry hopsiup i precka sporo nam pomogą.

Link to post
Share on other sites

Jestes w stanie wymienic jakie to jest tworzywo ? Polietylen? polipropylen ? bakelit ? nylon ? prespex ? guma syntetyczna ? zywica ekopsydowa ?? poliweglan ? ABS ?? Winyl ? PCV ??PVA ? polistyren ? EVA ?? PTFE? ester celulozowy ? akryle ?? poliacetal ???

Pierdylenie i biadolenie o Szopenie. Nie jestes w stanie wymienic ani udowodnic dlaczego jest badziewne.

Poki co, to tylko 2 osobom udalo sie na tym forum polamac to gowniane plastikowe body ICS'a ...

 

przepraszam że się wtrącam, ale czy muszę umieć nazwać wszystkie podzespoły, żeby stwierdzić że maluch jest gorszym autem od hummera h1?

(oczywiście nie mówię że repliki są tak od siebie różne itd)

Jak można udowodnić subiektywne uczucie "badziewności"?

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że ten ICS jest czymś pokroju Eco i Sport Line Version innych marek. Czyli słabsza wersja "flagowych" modeli.

 

I co? Skoro zrobione przez ICS to nic się temu nie równa? Bo same oznaczenia i pudełko ICS dają +50 do zasięgu +100% accuracy +15 rof +40 wytrzymałości? Chyba jedynie +60 do lansu...

Wątpię, aby ten plastik był wytrzymalszy od metalu cymy, bo wątpię, aby "tani" ICS miał body z plastiku takie jak ma TM.

 

 

Sam ICS + sprężynka + prec lufa + prowadnica. Ile to kasy?

 

CM.048 (650zł na gunfire? mniam) + prec lufa (ale nie systema, będzie kasa na promyka lub km heada) + hopsiup. Czyż nie mniej kasy? Osiągi? Mamy w stocku duży zapas FPSów, dobry hopsiup i precka sporo nam pomogą.

 

Znowu biadolenie o fps-ach... :bialaflaga:

Wersja universal w ICS-ie ma te same bebechy co wersja pro.

Poza tym po co porównywać wygląd i wykonanie emki do kałacha ? Jak kolega chcę to bierze to co mu się bardziej podoba.

 

Jeszcze kwestia tego body. W TM częściej były przypadki złamania korpusu niż w ICS-ie. W ICS-ie są tylko dwa przypadki takiego złamania (w polsce).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

Jestes w stanie wymienic jakie to jest tworzywo ? Polietylen? polipropylen ? bakelit ? nylon ? prespex ? guma syntetyczna ? zywica ekopsydowa ?? poliweglan ? ABS ?? Winyl ? PCV ??PVA ? polistyren ? EVA ?? PTFE? ester celulozowy ? akryle ?? poliacetal ???

Pierdylenie i biadolenie o Szopenie. Nie jestes w stanie wymienic ani udowodnic dlaczego jest badziewne.

Poki co, to tylko 2 osobom udalo sie na tym forum polamac to gowniane plastikowe body ICS'a ...

 

Yy... A czy ja wiem, jaki stop występuje w cm.048? Nie. Po prostu stwierdzam fakt, że emka ICSa wygląda jak odpustowa zabawka... A ile postów na forum jest, że ktoś zarył cm.028, spadła mu z 1,5 metra i wyszła bez szwanku? Wytrzymałość body w dzisiejszych czasach to cecha dość powszechna, nie ma się czym chwalić. Aha, no i trzeba wziąć pod uwagę, że AKM jest stalowy a nie plastikowy ;]

 

I takie małe pytanie... Po co znowu rozpoczynać wojnę pomiędzy chińskimi FPSami a markowymi? Wspominam tylko o podatności pod tuning, nie nakłaniam tutaj od razu do wkładania SP170 Guardera i wyciskania 600FPS... Faktem jest jednak, że gb v.3 w stocku z AKMa wytrzyma takie zestawienie, a co do v.2 M4 ICSa miałbym nieco wątpliwości. Skoro i tak punktem docelowym jest wymiana gumki i lufy na preckę w replice do ~400FPS, to na pewno rozsądniej jest wziąć AKMa, wymienić te bebechy, a za różnicę cen pomiędzy ICSem a Cymą wymienić sprężynę na słabszą.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Ja bym bez zastanowienia wybrał CM.048. Wykonanie robi swoje, a miałem w rękach i strzelałem zarówno z jednego jak i drugiego. Jeśli uważacie, że ICS Universal jest bezawaryjny... to się mylicie. Aha, no i zgadza się - metal Cymy jest znacznie bardziej wytrzymały niż plastik ICS. I to, że "tylko dwie osoby w Polsce złamały tą replikę to jest plotka, bo nie wszyscy gracze Airsoftowi siedzą na WMASG.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

M4 ICS w wersji universal jest bardzo fajnie wykonane więc pisanie gówniane tworzywo i porażka jest przesadą. Rof po podpięciu 9,6 był naprawde super, zasięg miało jak każda inna replika.

 

Jednak w porównaniu tych dwóch lepsza jest cm.048.

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

@Gekon

A gdzie ja mówię że 430fps cymy > 3** ICS?

 

wspomniałem o fpsach bo była mowa o wymianie sprężyny na mocniejszą (w ICS). Ja chciałem podrkeślić, że w cymie mamy ten wydatek mniej.

 

Skoro UV ma te same bebechy co wersja normalna, to skąd AŻ TAKA różnica w cenie? 200zł - zrozumiałbym, ale więcej już nie.

 

 

@Logan

Ale to ICS! Nie porównuj go do chińskiego syfu

 

Niektórzy przyjmują, że im więcej FPSów tym lepiej,

inni natomiast, że ważne jest logo - kij z tym, że na replice repliki tej marki. Ważne że jest!

 

Oba podejścia są jak "niezbyt" dobre.

Link to post
Share on other sites

Ja też bym wziął cymę, mimo że mam "pełnoprawnego" ICS. Tym bardziej że wersja biedacka różni się nie tylko body, ale i silnikiem, a kałach robi dobre wrażenie, ma metale i drewno. Poza tym też wydaje mi się że cyma będzie lepiej strzelała od stockowego ICS - porównywałem ze swoim stuningowanym i stockową cymą - oczywiście mój walił lepiej, ale osiągi chinola robiły wrażenie.

Link to post
Share on other sites
Poza tym też wydaje mi się że cyma będzie lepiej strzelała od stockowego ICS

Nie porównuj 330fps do 430! To bezsens.

Zresztą wydawać to Ci się może.

 

 

Ten temat to praktycznie taka sama jałowa dyskusja, jak w tematach o wyższości markowych replik nad chinolami: każdy wie swoje i jakich argumentów nie użyłaby druga strona - każdy pozostanie przy swoim.

 

 

Do dużych plusów icsa trzeba koniecznie dopisać dwudzielny GB, o którym jakoś nikt nie wspomniał.

 

IMO - jak nam na nim zależy i musimy mieć emkę - ics, jeśli nie - cyma. Większość osób pewnie wybrałoby cymę.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Chyba wezmę Cymę. Chyba. Ta wersja .048m średnio mi się podoba, o wiele bardziej wolę .048. Tak poza tym, jak mają się eMki KWA, dobre są? Temat o nich też przeczytałem.

 

Jeszcze jedno - czy warto wymienić sprężynę w gunfire? Nie chce mi się tracić kupy czasu, żeby wysyłać do serwisanta - nie dość, że poczekam sobie tydzień dłużej, to jeszcze dodatkową kasę zapłacę.

Link to post
Share on other sites

Będę porównywał - nie widzę powodu, by tego nie robić. Ciekawe masz podejście do tematu, jeśli dla Ciebie kraj pochodzenia definiuje czy produkt jest dobry.

Wyczuwam w słowach użytkownika Haptacz ironie, także taka wymiana słowna nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest prosta jeśli chcesz nową replikę. Jestem fanem ICS'a ale jednak Cymiak wyjdzie Tobie korzystniej przy ograniczonym budżecie.

 

Jeśli jednak nie ma być to do końca nowa replika to bym szukał używanego ICS'a z metalowym body bo jednak co jak co ale ICS robi moim zdaniem najlepsze eMki w rozsądnej cenie.

 

Tobie bardziej pewnie zależy na tym by w razie W można było skorzystać z gwarancji- boś "nowy" stąd po prostu nie kombinuj i weź Cymę i pamiętaj o kupnie dobrej baterii bo to w zasadzie podstawa.

Link to post
Share on other sites
Stockowa batka wystarczy na początek. Jakieś strzelanki weekendowe itp.

Zależy jeszcze jaką przyślą ... Kumpel kupił CM.048, naładował aku dzień przed strzelanką, na następny dzień batka padła zaraz po odprawie w lesie ... Akumulatory od nowych cymek mają mniejsze ogniwa niż w starych (CM.031, CM.028 itp.), z tego powodu aku ze starych cymek nie pasują do nowych. Warto na początku zainwestowac w jakąś lepszą batkę i ładowarkę mikroprocesorową, i miec spokój (zresztą do ICS-a nie dają ani batki ani aku w zestawie).

Edited by karolus20
Link to post
Share on other sites

Zależy jeszcze jaką przyślą ... Kumpel kupił CM.048, naładował aku dzień przed strzelanką, na następny dzień batka padła zaraz po odprawie w lesie ... Akumulatory od nowych cymek mają mniejsze ogniwa niż w starych (CM.031, CM.028 itp.), z tego powodu aku ze starych cymek nie pasują do nowych. Warto na początku zainwestowac w jakąś lepszą batkę i ładowarkę mikroprocesorową, i miec spokój (zresztą do ICS-a nie dają ani batki ani aku w zestawie).

Czy Twój kolega sformatował baterię za pomocą ładowarki mikroprocesorowej ? Gdyż wygląda to dziwnie, w moim CM.045A stockowa batka bez problemu przerabia 2,5k kulek na jednym naładowaniu.

Link to post
Share on other sites

Stockowa bateria to w sumie loteria.

 

Zawsze lepiej kupić sobie jakąś dobrą baterię- po co się wkur... denerwować jak w połowie zabawy padnie nam i tylko niesmak pozostaje?

 

Teraz idą cieplejsze dni pewnie wiele razy będzie szansa by pobawić się dłużej niż 1 dzień to lepiej jednak dobrze zainwestować.

 

No chyba, że ja jakiś dziwny jestem :huh:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...