Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe repliki KWA z serii profesjonal


Recommended Posts

Masz na myśli min: 1911'stki?

http://www.casg.pl/product-pol-1108-KWA-USA-PTP-1911-Mk-III-NS2-full-metal-Deluxe.html

Wydaje mi się, że jest to kopia rozwiązań KSC w nowym opakowaniu. Oznaczenia hm, no takie sobie, szczególnie to made in taiwan i cal. 6.00mm...

Cena jak na KWA jest spora, w sumie też byłbym ciekawy jak one się spisują.

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

Dodge: czytaj opisy. Lufy zewnętrzne w wersji Deluxe są metalowe - zmieniane w Polsce przed przygotowaniem do wysyłki.

 

KWA to nie seria budżetowa KSC. Dwa lata temu - a i owszem. W tej chwili to KWA USA robi nowe projekty, KWA Taiwan je dystrybuuje na EU i Azję, a KSC także z tego czerpie korzyści (vide "przedpremierowa" gazówka M4 KSC).

 

KSC System7 (japońska odmiana) to nic innego jak NS2 (New System 2) KWA USA. Różnica w nazwie wynika głównie z powodu zarejestrowanego znaku towarowego System7 dla innej firmy w USA. Od tego czasu (powstanie System7) nowe projekty prezentuje głównie amerykańska spółka.

 

Pistolety PTP są z serii dedykowanej dla "pr0fesjonalistów", między innymi ludzi bawiących się w AIPSC. Rzeczywistość jest taka że są to po prostu porządnie wykonane repliki w pełni z metalu, o prawidłowych rozmiarach i słusznej masie.

Link to post
Share on other sites

Hm, nie wiem gdzie znalazłeś informacje o zamianie luf w Polsce - to że na Casg.pl tak napisali to... często bywają tego typu pomyłki - na stronie producenta lufa jest opisana jako "High Impact Polymer": http://www.kwausa.com/products_1911mk1.html

Zatrzymałem się na KWA jako budżetówkach KSC - mam nadzieje że idą w dobrą strone :D

Mimo, że trudno PTP nazwać nowym projektem to i tak krok do przodu KWA - jest nowy wygląd i marka, jednak jak wspominałeś - to nadal system KSC - nic nowego...

Odnośnie prawidłowych rozmiarów i masy - to Customy jakich pełno więc trudno sprecyzować jaką rzeczywiście masę i wymiary miałby ich realny odpowiednik :P

Link to post
Share on other sites

Zagranicą nigdzie nie widzę wersji Deluxe, a w Casg nie widzę wersji "zwykłej" a wątpię aby specjalnie tylko i wyłącznie w Polsce lufy miałyby być zamieniane - ale pewność będziemy mieli jak już ktoś nabędzie jakąś sztukę :icon_biggrin:

Metalowa lufa jest do kupienia na ich oficjalnej stronie:

http://store.kwausa.com/parts1911mkiandiiptpmetalouterbarrel.aspx

(warto zwrócić uwagę na komunikat: WARNING! Installation of this metal barrel will void the 45 day manufacturer warranty and may be prohibited by law due to lack of blaze orange tip. The use of this metal barrel may eventually cause damage to NS2 components and shorten the lifespan of the product.)

Pod ten system będą pasować magi KWA i KSC (z Systemem 7) - porównanie "starej" M9 i PTP:

http://community.tradersairsoft.com/showthread.php?tid=351

Największa różnica - zmiana cylindra i przejście na Sys7, czyli po "ichniemu" NS2...

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

Panie Dodge, wątpisz, ale nie zadzwonisz ani nie napiszesz do nas do firmy z prośbą o wyjaśnienie... tylko snujesz domysły.

Tak, jestem jednym z "Kojotów".

Tak, wersja Deluxe jest TYLKO na rynku rodzimym i krajowym.

Mamy tą możliwość dzięki oficjalnej dystrybucji i serwisowaniu tychże wspaniałych maszynek.

 

Tak więc lufy wymieniamy na miejscu - przybywa do nas wersja z polimerową lufą. Lufki są produkowane w USA oddzielnie - patrząc na nie wychodzę z założenia że jest to ALU zrobione na CNC.

 

Gwarancja w PL na gaziaki z CASG jest na 6 miesięcy, więc nie ma co wspominać o 45 dniach w USA ;-).

 

Żywotność pistoletów dobrze wróży, ale wypowiem się za kilka miesięcy.

 

Aktualnie co najmniej kilka osób już się nimi cieszy w Polsce i kilku innych krajach, więc opinie raczej niebawem się pojawią.

 

Dodge: miałem w ręku kilkanaście "nineteen-eleven" KSC, bawiłem się także WA, WE, SOCOM GEAR, TM... i KWA USA wg. mnie jest zwycięzcą konkurencji "wygląd". Przyjemność strzelania porównywalna z TM - czyli bardzo sympatyczna. BB lekko mocniejszy, trochę płynniejszy. Osiągi zacne, celność jak na pistolet przyzwoita. Dla mnie najfajniejsze bajery to regulowany spust i gadżety na nich pozakładane.

 

Co do wagi - wszystko co zostało wymienione w customach istnieje w rzeczywistości, z tego też powodu zapewne lufa z ALU a nie ze stali wykonana - aby masa się zgadzała nadal po wymianie z polimerowej.

Link to post
Share on other sites

Serdeczne dzięki za wyjaśnienie kolego Vintersky!

 

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy w planach są jakieś inne modele, np beretta, glock, sig czy tylko i wyłącznie 1911? Szczerze mówiąc pasuje mi replika tej broni ale jakbym miał wybór....:biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ah, jeśli wygląda to w ten sposób to inna sprawa :)

Moglibyście napisać w ofercie, że specjalnie na Polski rynek lufa została wymieniona na metalową.

Co do pierwszego miejsca KWA w kwestii wyglądu muszę się nie zgodzić - uważasz, że takie oznaczenia są estetyczne? :icon_confused: Niemniej sama budowa pistoletu - przyznaję jest atrakcyjna tym bardziej, że KWA zdecydowało się na kilka odmian tego modelu. Tak czy owak, zapewne sam się skuszę niedługo na jedną z 1911'stek.

Również ciekawią mnie pozostałe modele, tym bardziej gdy twierdzisz, że pojawią sie z metalowymi lufami :)

Jedyne czego nie mogę wybaczyć KWA to właśnie te oznaczenia...

 

PS. Nie wiedziałem, że jesteś jednym z "Kojotów" :D

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

Dodge: estetyczne - tak, prawidłowe i "fajne" - nie.

Wolałbym aby KWA USA miało oryginalne oznaczenia, lecz ta firma dopiero w tym temacie dopiero się rozkręca. Inna kwestia że do kwestii oznaczeń podchodzą poważnie i robią je jedynie gdy mają papier na legalne ich nanoszenie. Z tego względu cała rodzinka HK teraz się pojawia: MP7, USP w różnych wersjach, Mk23...

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że następne modele będą posiadały właściwie oznaczenia. Nowe USP w wykonaniu KWA jeszcze nie ma oznaczeń HK, za to "wersja" UMAREX'a już je posiada - tylko co z tego, jeśli na pistolecie pojawiło się również cal.6mmBB, standardowy opis licencji itd... Poza tym, w tej cenie można kupić oryginalne KSC :)

Link to post
Share on other sites

Dodge - tak nie do końca... Tak jak KWA USA to nie KWA Taiwan, KWA Taiwan to nie KSC, a ACM to nie G&P ;-)

Aczkolwiek propozycja Militariów jest bardzo sympatyczna i w rozsądnej cenie.

 

Ktoś z chłopaków wrzucał testy replik PTP vs KWA. Podobnie w tym przypadku będzie.

 

EDIT: nie widzę informacji nt materiału z jakiego jest wykonany szkielet. Ciekawy jestem czy jest tak jak z hybrydowymi KSC 1911 które były w trzech wersjach: kompozyt, kompozytowy szkielet + metalowy zamek, full metal bez metalowej lufy zewnętrznej.

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites

No wiadomo :) Ale podobno tego STI robi Action Sport Games:

http://www.actionsportgames.com/view-product-219.aspx?productid=16787@@SHOP1&backPageID=211

Licencja STI i brand KWA, jednak dokładnie jak mówisz brakuje informacji o pełnej konstrukcji metalowej, mówią tylko o metalowym zamku :/

Także (ponieważ nie trawię plastiku) lepszym wyborem byłaby 1911'stka PTP tylko gdyby jeszcze miała licencje STI lub Kimber'a... marzenie :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Jak dla mnie KWA PTP 1911 Mark IV rewelacja. Użytkuję od kiedy dostałem z tej feralnej odsyłanej przez celników dostawy, czyli jakieś 2 miesiące. Wrażenie strzelania - super. nie kopie jak Desert Eagle od TMa, ale jest bardzo miło. Feel odskakującego metalowego zamka jest świetny. całość jest właściwie z metalu, z wnętrza chyba tylko gumki niemetalowe :wink: Leży w dłoni jak marzenie. Wręcz sama się dopasowuje. W Mark IV w kolorze OD, bo taki mam, nie ma tylko mocowania na smycz, ale to akurat mi nie przeszkadza. Ogólnie jest ciężka, doznania przy przeładowaniu u każdego wywołują uśmiech zadowolenia. Spasowanie części super, nic absolutnie nie lata ani nie przeszkadza. Olejek silikonowy który dają w zestawie jest gęsty i dobrze smaruje. kulki dane w zestawie są niewiadomego pochodzenia, ani wagomiaru. Polecam do niej co najmniej 0,25, tak jak i producent. Jeśli chodzi o zasięg i celność - zasięg średniego AEGa. celność dużo słabiej, nie ma co liczyć na cuda, ale w drogowy znak zakazu jestem w stanie trafić 90% kulek z około 20-25metrów. Magazynki to poezja, ciężkie, solidne, metalowe szczęki, blokowana sprężynka dopychająca kulki. Jedna uwaga - jeśli włożysz wszystkie kulki, aż po samą górę, po odblokowaniu sprężynki i pierwszym strzale sprężyna cofa się i blokuje w pozycji do ładowania, co powoduje strzelanie na pusto, nawet z pełnym magiem. trzeba po prostu ładować 1 mniej. Gazu starcza na wystrzelenie 2 magów. przy temperaturze powietrza 20stopni, po krótkiej chwili testowane. Jeśli chodzi o możliwości szybkiego strzelania dubli i szybkiego strzelania raz za razem, nie ma problemu, nie syfonuje, nie zamarza. Magwell dużo pomaga, magazynki same wchodzą nawet przy speed reloadzie, ale nie można traktować ich delikatnie, bo są bardzo dobrze spasowane i nawet milimetra nie wystają spod stopki. Sama stopka magazynka jest plastikowa, i bardzo dobrze, przy upadku doskonale amortyzuje uderzenie, już mi na beton leciały niestety magi, ale bez żadnego uszczerbku. dziura od zaworu jest głęboka ale i szeroka, nie ma problemu z ładowaniem. Jednym słowem - doskonała replika.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...