Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K G36 Blow-Back [UMAREX]


Recommended Posts

Replikę posiadam, chętnie odpowiem na każde pytanie.

Z repliki strzela się świetnie, jest bardzo celna.

 

Tańsza od Aresa? Przecież tę giwerę też wyprodukował Ares, tyle że dla Umarexa (jest to praktycznie to samo co w starym Aresie + BlowBack)

Jeśli chodzi o oznaczenia na czarnej metalowej naklejce - są do dupy, ale jak zerwiecie naklejkę, to zauważycie, że pod nią są tłoczone oznaczenia, a te są już duuuużo lepsze.

Link to post
Share on other sites

witam szanownych kolegów, zastanawiam się nad zakupem g36 i nie powiem że g36 umarexa nie wpadło mi w oko szczególnie na długiej wersji z luneta i kolo, więc byłbym wdzięczny jakby któryś z posiadaczy napisał coś więcej o tym cacku, szczególnie jeśli chodzi o bebechy i szczelność gdyż planuje sobie "zrobić" l/mg36 /znaczy dokupić druma i "może" zmienić kolbę na rozsuwaną http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1773/

 

Jednak czy bebechy w tym gunie dadzą rade np przy dłuższych seriach /o lipo 11,1 puki co nie marze :P ale może kiedyś/ bo nie chciał bym wymieniać od razu całego gb na starcie. Jak jest w ogóle z kompatybilnością części gearboxa w tej replice?

 

Od razu informuje że przeczytałem chyba wszystkie tematy z g36 w nazwie :)

Uprzedzając, tak, zastanawiałem się nad TM i CA jednak nie dość że teraz są ciężko dostępne to na starcie musiał bym wyłożyć 3x tyle. (Biorąc pod uwagę że to będzie moja kolejna replika nie chce wydawać fortuny ale też chce aby miało to sens. Inaczej zakupił bym g36 od jg albo mg36 od src idąc po najmniejszej lini oporu :P).

 

tak wiec liczę na pomoc i pozdrawiam

Edited by Havoc-eg
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dziś podczas przestrzelenia repliki siadł mi gearbox.Przez pół godziny zastanawiając się stwierdziłem,że nie warto jej odsyłać na gwarancję,bo koszt wysyłki przyjdzie mnie tyle co nowy tłok,który,miał być przyczyną zgonu.

 

Jakże wielkie było moje rozczarowanie gdy otworzyłem boxa.

 

-Podkładkowanie do dupy.Każda zębatka miała spory luz,przez co zęby na krawędziach miały znaczne ślady zużycia.

 

-Zębatki "EXPERT"- Słabe,pierwszy raz na oczy widziałem-Poszła mi ośka zębatki tłokowej.Pękła WTF?

 

-Tłok i głowica tłoka(niby wentylowana) to jedna część-Boże nawet w Boyi takiego czegoś nie ma,w dodatku szczelność Tłok-Cylinder- Dno! Do wymiany!

 

-Głowica cylindra-dysza-Szczelność wzorowa,mimo braku uszczelki w dyszy.

 

Poza tym brak zastrzeżeń.Jak widać nie jest już to samo co Ares.Różnice są i to znaczne.

 

Poniżej kilka zdjęć w/w elementów.

 

 

imag0443h.th.jpgimag0447i.th.jpgimag0455q.th.jpgimag0452m.th.jpg

imag0438g.th.jpgimag0441g.th.jpgimag0439y.th.jpgimag0453b.th.jpg

imag0445s.th.jpgimag0449q.th.jpgimag0440h.th.jpg

imag0444b.th.jpgimag0454g.th.jpg

 

Dodam,że replika ma nieco ponad miesiąc i pochodzi z najnowszej dostawy w Gunfire.

Nie jest to już ares,lecz S&T-dawny podwykonawca Aresa.

Link to post
Share on other sites

Wybór należy do ciebie.Nie wiem co tam w tej nowej generacji Aresa siedzi,ale w porównaniu ze starą tu jest gorzej,i bebechy wymagają korekty.

 

Może ja po prostu miałem pecha i trafiłem lichy egzemplarz?Dla mnie i tak bomba biorąc pod uwagę cena/jakość(po sprzedaży kolby,która mi się nie podobała).

 

Tuning i tak chciałem przed Combat Allertem zrobić.Szkoda,że przytrafiło mi się to teraz gdzie troche krucho z kasą u mnie.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Właśnie wybór mam teraz trudny ;D Kolba z tego CV mi się strasznie podoba (wiem mam wypaczone gusta) ale ten post o bebechach to mnie lekko zmartwił, w szczególności że planuję tą Gietkę stosować do lasu więc chce tam wstawić sprężynę 120 albo 130

Link to post
Share on other sites

Ja ze swoją latałem po lesie i te 340 fpsów dawało radę.W stocku ta replika ma coś koło m120.Aby wykorzystać w pełni potencjał sprężyny przerób,lub kup cylinder typ 2.Fps'y ci podskoczą do ok 400.

 

Jak wyżej pisałem.Tłok i głowica tłoka do wymiany,bo są lipne.Reszta ujdzie o ile nie będziesz miał pecha jak ja z tą ośką.

Link to post
Share on other sites

Nie reklamuję tej repliki, ale stwierdzam teraz fakty.

- Strzela się fajnie i celnie, ale szybko musiałem wymienić lufę i gumkę.

- Zdarza się, że komora HU jest rozwalona już w fabryce, więc od razu po zakupie musiałęm ją odesłać na gwarancję.

- Po wymianie powyższych elementów, replika śmiga bardzo fajnie.

- EBB jest słabiutki, ale jest. Więcej hałasu niż uderzenia, ale czuć.

- Kolba jest wygodna, bo rozciągalna i składalna, a nie tylko składalna. O wiele łatwiej się położyć i mieć wygodną pozycję strzelecką.

Link to post
Share on other sites

Jak Blow-Backa wyłączyć to film widziałem i dla kogoś takiego jak ja co ma szczęście do psucia wszytkiego mechanicznego co się dotknie to raczej trudne nie będzie :D Z lufą też w sumie nie będę się na start rozpędzał, wpierw wymienie gumkę HU a potem stopniowo stopniowo aż coś z tego wyjdzie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z racji,że sesja dobiegła końca,w końcu miałem trochę czasu,żeby poskładać do kupy swoją gietę. Muszę stwierdzić,że wcale nie jest tak źle.

 

Tłok i głowica cylindra są rozdzielane-nie są jedną częścią,jak pisałem wcześniej.Ponadto stan tłoka wcale nie był tragiczny.Po usunięciu smaru,i tego czarnego syfu,okazało się, że tłok jest w dobrym stanie.Przedostatni ząb dostał jedynie po dupie.Poza tym jest ok jak na 4k kulek full auto i 11,1.

 

Ten czarny syf,to starty plastik z popychacza dyszy.Winne było złe podkładkowanie.

 

Po wymianie zębatek (na cymowe,które akurat pod łóżkiem były),poprawnym spodkładkowaniu,i wymianie o ringa na głowicy tłoka na oring z Borka guardera,uzyskałem dobrą kulturę pracy boxa jak i strzykawkę w całym układzie(tłok-lufa).Mam stabilne 370-371 fps na 0.25,czyli jakieś 413-415 fps na 0,2 i cylindrze typ 0.Jak dla mnie bomba.

 

Na chwilę obecną jestem zadowolony,i mogę znów śmiało tą replikę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Czy ktoś z Was miał może kontakt z tym modelem: http://gunfire.pl/product-pol-1152200381-Replika-elektryczna-karabinu-HECKLER-KOCH-G36.html giety Umarexa? Podana prędkość wylotowa jest sporo większa niż w innych wersjach, i zastanawiam się czy to wynik wyłącznie dłuższej lufy i mocniejszej sprężyny, czy też w środku wsadzono może coś innego niż w krótszej wersji.

Link to post
Share on other sites

Jest to wynik tylko i wyłącznie dłuższej lufy.Sprężyna w każdej jest taka sama.Powód takiej rozbieżności fpsów,jest stosowany w każdym gearboxie cylinder typu 0. G36C w stocku po doszczelnieniu miała 415fps,więc parametry tych replik w sklepach są trochę z tyłka wzięte.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...