Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 [GFC]


Recommended Posts

Witam. Odrazu zaznacze ,iż nie wiem czy to dobry tematy (GFC GUNS nie ma ani w I ani w II Klasie :D).

 

Chcialbym sie dowiedziec czy takie cudo jest warte zakupu : http://gunfire.pl/product-pol-1152195159-HK-416-ASCU-metal-gearbox-ver-2-ASCU-upgraded-.html

 

Chodzi mi glownie o nowy uklad ASCU oraz o to czy mozna spokojnie brac z GFC GUNS czy raczej zainwestowac w jakies G&P , Systemy itd ?

Druga sprawa, jezeli replika jest dobra i polecacie, co wymienic na poczatek ? Zaznaczam odrazu ,iż chodzi mi o szturmiaka do lasu (przewaznie) i nie bawi mnie podkrecanie repliki do 600 FPS'ow. Chce by kuleczka leciala prosto i daleko.

 

Dzieki za porady.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś wpisał w wyszukiwarkę hk416 jg to co innego :)

Nie wiem, co to za system. Ale jeżeli nic nie zmienili, a tylko do go dołożyli- to możesz brać spokojnie.

Mam m4 z V gen. Praktycznie środek przetrzyma do sprężyny m140 włącznie, oczywiście wyższe tuningi też, ale tu już może być problem ze stokowymi częściami, które jednak są mocne, ale chińskie :)

Znając tą replikę ze stoku, wymieniłbym lufę, najlepiej jakiegoś km head, gumkę na guardera przeźroczystego, i komorę hopa na elementa (czerwona), lub KA.

To jest taka opcja, bo w stoku replika naprawdę dobra. I spokojnie można ją brać do lasu.

Oczywiście można znaleźć trochę mniej dobre, ale również nadające się tańsze alternatywy :)

Może wstawiłbym wyciszoną głowicę tłoka, i cylindra. Lub Bore upa- chociaż pisałem kiedyś z którymś serwisantem, i w odpowiedzi dostałem coś takiego mniej więcej: Wydawanie kasy w błoto, zwykł zespól cylindra również można doszczelnić tak, aby dawał tyle fps co BU. Oczywiście sam jestem zdania, że jak ktoś się dobrze nie za, to lepszy będzie borek :)

Tyle ode mnie,

Pozdrawiam!

 

Jednak dopiszę jeszcze trochę :P

Dopiero po napisaniu posta przeczytałem to, i jestem pod wrażeniem tego co zrobili :)

Burst, wykrywacz usterek, i inne takie.

Chociaż ciekawe jak to by było po dłuższym użytkowaniu, czy po prostu to wszystko wypali, bo to co teoretycznie jest plusem w praktyce może okazać się dużym minusem. :)

 

I czy jest to standardowy szkielet v2?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

mam taką reple (przemielone ok. 10k kulek) bez systemu ASCU - wada fabryczna serii czy coś, pada ogranicznik spustu czy jakoś tak w GB (moja, kumpla i drugiego kumpla i trzeciego miała to samo :hahaha: ). naprawiają dość szybko na gwarancji.

 

Replika bardzo hałaśliwa, w mojej ocenie replika ma zamontowany zbyt duży cylinder (ponoć typ 1) względem lufy (ok. 290mm) co skutkuje metalicznym dźwiękiem podczas oddawania strzału (coś podobnego do strzału na pusto przy czym stanowczo można odróżnić puste strzały od "pełnych").

 

strzela całość dość pozytywnie ale czy warte ponad 1000 :icon_eek2:

 

EDIT:

 

front upper i lower w mojej repli mają trzy różne odcienie :icon_neutral2:

Edited by _CYPIS_
Link to post
Share on other sites

Nie mam jak zmierzyć średnicy po całej długości, a mierzenie na wlocie i wylocie mija sie z celem. Jeżeli nawet jest to tzw "precka" to pewnie jakaś czajna, koledzy mówili że w starszych seriach były "półprecki" czyli niby chińskie 6,04 czy 6,05.

 

mam w planach lufe promyka 407mm 6,03 plus przedłużka lufy,jak tylko się dozbroję zdam relację

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

To może mi ktoś podpowie jeszcze. Nie jestem zadowolony z zasięgu w replice. Planuje wymienić lufę na precyzyjną 6.03mm, gumkę hop siup, i nową komorę hop siup. Uważacie że to powinno załatwić sprawę, czy może powinienem zainwestować w inne podzespoły?

 

Wydaje mi się że replika się trochę rozszczelniła. Rozumiem że rozszczelnienie mogło nastąpić tylko przy komorze-lufie-gumce. Tak?

Edited by Mar13
Link to post
Share on other sites

Rozumiem że rozszczelnienie mogło nastąpić tylko przy komorze-lufie-gumce. Tak?

 

Nie tylko. Problemy mogą też sprawiać uszczelki w gearboxie, tzn. oring na głowicy tłoka, na głowicy cylindra i uszczelka dyszy (jeśli jest).

Możesz też mieć nieszczelność na linii dysza - komora.

 

Możliwości jest wiele :)

Link to post
Share on other sites

wymieniłem gumkę na GG, stabilne 410 fps - brak poprawy zasięgu, lepsza powtarzalność strzału

wstawiłem preclufe 400mm - chrono na 0,25g pokazało stabilne 393 fps (wg fizyki coś koło 430 fps na 0,2g) - nieznaczna poprawa zasięgu, znaczna poprawa skupienia, dobra powtarzalność, poprawa odgłosu pracującej repliki

 

repla ma przemielone > 20k kulek, raz widziała serwis GFC (naprawa ogranicznika spustu)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Odważył się ktoś wpakować do tej repliki sprężynę m150 guardera? Jak gb to znosi?

Planuję przerobić hakasię na parasnajperkę (przedłużona lufa, luneta, wyłączone na stałe full auto i te sprawy).

 

Dla ciekawskich dotychczasowa konfiguracja (wersja z ASCU):

 

GB stok części + sprężyna m130 guardera

Preclufa guarder 6,02 długości 363mm

gumka g&g zielona

 

osiągi: 450 fps z odchyleniami 2-3 fps

zasięg adekwatny do lufy, fpsów i kulek g&g 028g, czyli bardziej niż zadowalający (mierzeniem na oko zasięgu można się podetrzeć)

Edited by Deadmaster
Link to post
Share on other sites

Kombinować jakoś z wzmocnieniem gb specjalnymi płytkami + kostką rozkładającą obciążenie na resztę repliki, czy lepiej dać trochę słabszą sprężynę? Maniakiem fpsów nie jestem ;) Po prostu potrzebuję giwerki z trochę większym zasięgiem jako drugi do pary snajperskiej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...