Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Od samego początku zabawy w ASG marzyłem o tym by stać się KM wehrmachtu.

Niestety ceny replik (niedostępnych w kraju) miażdżyły mnie na starcie.

Z racji kilku treningów (RPK-74, PKM, Jantar-m 05) postanowiłem sklecić coś takiego jak MG 42.

Swego czasu w Darłowie trafiłem skorodowaną doszczętnie ramę, pociętą dodatkowo by żyła sobie w zgodzie z ustawą.

Nadszedł więc "ten dzień" i przystąpiłem więc do dzieła zniszczenia...

 

10 kg szpachli i naprzód :)

 

1akg_1d5_uc9fp.jpg

 

Później zabawa z szlifowaniem i malowaniem hameraidem w celu zlikwidowania mniejszych niedociągnięć.

 

1akg_058_uc9fp.jpg

 

1akg_e9e_uc9fp.jpg

 

Chwyt z racji nieposiadania oryginału (okazało się po sprawdzeniu wymiarów w necie, ze i tak by się nie nadał) trzeba było zrobić od podstaw.

 

1akg_d1c_uc9fp.jpg

 

1akg_a4c_uc9fp.jpg

 

W środku siedzi GB V3 (tradycyjnie u mnie ;) )

Trzeba było tylko przedłużyć spust :)

 

1akg_334_uc9fp.jpg

 

Na dzień dzisiejszy czekam na trommel'a i pas nośny.

Na dzień dzisiejszy może nie wygląda imponująco, ale pozwoli mi to pobawić się w kaemistę na Valkirii 3 ;)

 

17n7_ca7_uc9fp.jpg

 

17n7_5de_uc9fp.jpg

 

W przyszłym tygodniu wkleję zdjęcia z magazynkiem.

 

Dane repliki:

GB V3 m140

Lufa Systema 535 (docelowo 630 lub 650) 6,04mm

Magazynek HiCap od AK-74 zrobiony na elektryka.

Osiągi narazie nieznane.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Kolba strugana, czy od prawdziwka?

Zacna replika, podziwiam Twoją pracę. Postarałeś się od razu o zdjęcie wymiarów z ramy, żeby rozrysować i dać do wycięcia i gięcia zakładowi blacharskiemu? Będę się Ciebie radził przy moim projekcie kaemu DP (który leży w szafie i pewnie jeszcze poleży, bo doba niestety ma tylko 24 godziny).

 

No i pamiętaj, że oprócz niemieckiego kaemisty możesz teraz wcielać się również w imperialnego szturmowca z Gwiezdnych Wojen :)

Link to post
Share on other sites

YYY Panowie nie zgłębiałem tematu wiec zapytam idzie ten piekny KM kupić w PL ? A jak tak to gruba to kasa ?

 

 

Swoja droga Shutze kawal dobrej roboty . Jak dodasz BU Guardera to na tej lufie i sp 140 Guardera to ponad 500 fps powinieneś mieć spokojnie .

 

Dread ale bez amunicyjnego daleko nie zajdzie :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Mg shutze nie obraź się ale gdy patrzę na twoje nowe dzieła (mówię tu o Jantarze i tym Mg) to przypomina mi się reklama Peugeot'a, w której to grupka ludzi młotkami wystukała sobie młotkami 206-tkę z jakiegoś starego rzęcha, i fakt faktem 'przypominało' to tą 206-tkę ale jednak to nie było to samo...Tak samo jest w Twoim przypadku lecz oczywiście gratuluję zdolności, żeby nie było.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie gratulacje wytrwałości w braku warunków bo z tego co się domyślam to kuchnia, mieszkanie i balkon robiły za kącik majsterkowicza? :P Pomysł na odżywienie zabytku naprawdę dobry a myślę iż satysfakcja z niepowtarzalności dzierżonego gnata na polu walki jeszcze większa. Tylko swoją drogą mogłeś ładniej pomalować bo widziałem gdzieś chyba zacieki a tak to git:)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie gratulacje wytrwałości w braku warunków bo z tego co się domyślam to kuchnia, mieszkanie i balkon robiły za kącik majsterkowicza? :P Pomysł na odżywienie zabytku naprawdę dobry a myślę iż satysfakcja z niepowtarzalności dzierżonego gnata na polu walki jeszcze większa. Tylko swoją drogą mogłeś ładniej pomalować bo widziałem gdzieś chyba zacieki a tak to git:)

 

 

Doookładnie więcej balkon bo szlifierka jeno buczała ;)

Zacieki powstały po lakierowaniu i niestety w kilku miejscach farba jednak się pokłóciła z lakierem :/

Za jakiś czas doprowadzę to do stanu używalności :)

Link to post
Share on other sites

Dobrym sposobem przed malowaniem na takie stare metale o zawiłych kształtach jest w miarę możliwości danie ich komuś do piaskowania, choć później jeszcze lepiej to malować pistoletem nie wałkiem/pędzlem ze względu na te właśnie zakamarki.

EDIT: choć nie, czekaj...ty miałeś na wierzchu szpachlę :D ale jeśli było by w lepszym stanie to podtrzymuje to co wyżej :)

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia - na pewno kawał dużej pracy , ale z drugiej strony jednak zniszczyłeś zabytek * , zawsze jak widzę takie zabawy jak np ta gdzie na jakimś portalu z I wojennego mausa ktoś sobie zrobił sprężynową replikę , jednak bardziej cenił bym nawet mega styrany oryginał , niż oryginał przerobiony jakby nie patrzeć na zabawkę ...

 

To była ta pierwsza część .

 

Z drugiej strony w jakimś sensie jest to powrót tych szczątków emgiety z niebytu i w takim pojęciu "historii żywej " , to też zasługuje na pochwałę ...

Takie mam mieszane uczucia , ale też podziwiam ilość włożonej pracy ... sam od co najmniej 2 lat borykam się z próbami stworzenia repliki i nie znajduje czasu także chwała za robotę !

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia - na pewno kawał dużej pracy , ale z drugiej strony jednak zniszczyłeś zabytek * , zawsze jak widzę takie zabawy jak np ta gdzie na jakimś portalu z I wojennego mausa ktoś sobie zrobił sprężynową replikę , jednak bardziej cenił bym nawet mega styrany oryginał , niż oryginał przerobiony jakby nie patrzeć na zabawkę ...

 

To była ta pierwsza część .

 

Z drugiej strony w jakimś sensie jest to powrót tych szczątków emgiety z niebytu i w takim pojęciu "historii żywej " , to też zasługuje na pochwałę ...

Takie mam mieszane uczucia , ale też podziwiam ilość włożonej pracy ... sam od co najmniej 2 lat borykam się z próbami stworzenia repliki i nie znajduje czasu także chwała za robotę !

 

Szczerze przyznam się, że miałem to samo do czasu...

 

Okazało się, ze body jest pocięte i zespawane nieudolnie z dwóch różnych giwer.

Całość była przekoszona i trzeba było to naprawić.

Dwa różne fabryki frontu i tyłu co było mega zabawne.

Trzy bić żadnych, wcześniej przez sprzedawce wyrżnięte szyny (ja dopełniłem dzieła i w środku jest goło i wesoło) i totalne nic szczerze rzecz biorąc.

Nie było chwytu ani nic z reszty nielegalnego szpeju (chłopaki na Darłowie się ubezpieczają). Jedyne bicia jakie są to na stoperze tłumika ognia i na wew części klapy. NIe ma co rozpaczać to tylko kawałek stali, a teraz robi sobie robotę na imprezach ASG.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...