Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabury SECURITYLAND (Iwo-Hest)


Recommended Posts

Witam,

po zakupie swojego Glocka 18 KWA postanowiłem zaopatrzyć się w lepszą kaburę do niego. Mój wybór padł na kabury firmy Securityland ze względu na cenę i (przynajmniej z tego co czytałem) bardzo dobrą jakość. Chciałbym się jednak dowiedzieć przed kupnem, czy nie będzie problemu z umieszczeniem repliki w kaburze zamkniętej (dedykowanej do Glocka 17)? Czy selektor ognia nie będzie przeszkadzał?

Pozdrawiam serdecznie

Gree

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Panowie trochę odświeżę :)

Otóż chodzi mi o kaburę za stosunkowo małe pieniądze (do max. 100 zł)

 

Zastanawiałem się nad tą: http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,748/Kabura-GE-na-pas-do-pistoletu-GLOCK-17-19

Może inaczej powinienem ale nie znalazłem na forum za bardzo o niej konkretnych informacji:)

 

Wydaje się być solidna ale jak jest w rzeczywistości ? Miał ją ktoś może? Czy sam montaż na pas sprawia że jest mało stabilna etc?

 

Czy lepiej kupić za tą cenę udową z taiwanguna z 100 i przerobić na kaburę na pas z jednym paskiem :)?

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Każdy sztywny/półsztywny powinien być ok - miałem do czynienia ze starszymi kaburami (jeszcze robionymi przez SL) i tam były małe przeboje z szerokością przelotek w płetwach. Ta sprzedawana w MIWO na oko powinna pasować bez problemu, chociaż najlepiej (jak zwykle) jest to po prostu sprawdzić empirycznie ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak SL na tej płetwie się zachowuje, ale mam na bardzo podobnej (jeden punkt mocowania) kaburę IMI z dedykowaną płetwą. I powiem szczerze, ze jak dla mnie jest lipa. O ile Glock 17 palny gładziutko wychodzi to replika ma tarcie i kabura z płetwą potrafi się podnieść pod kątem i tym samym zaklinować pistolet.

Link to post
Share on other sites

O ile Fobus (mimo nitowania) bez problemu obsługiwał repliki, o tyle IMI to masakra i zdecydowanie nie polecam ich do asg ;)

 

Z Securitylandami i Safarilandami (bądź kopiami) jest inaczej - dzięki regulacji uścisku wpakujesz do nich praktycznie każdą nie trzymającą wymiarów replikę asg.

 

Nie wiem jak to teraz z tym IWO jest, ale te modele SL, które posiadałem były naprawdę pierwsza klasa i stanowiły kapitalny substytut ciężko osiągalnego wtedy Safarilanda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

http://www.holsters-...th23-p-106.html

 

Witam :icon_smile:

Po perypetiach z udowymi chyba coś czas zmienić... Miał ktoś może konkretnie ten model? Bo wydaje się całkiem ze względu na wysokość zależy mi na czymś na pasie ale jednocześnie żeby na wyskości w miare dostępnej tylko się zastanawiam czy znowu tu nie będzie efektu odrywającej się płetwy... czy może lepsze coś np. z FOBUS a widziałem modele właśnie ww. firmy z możliwością regulacji kabury do konkretnego modelu.

Edited by Saba xd
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Przymierzam sie do zakupu kabury udowej do pistoletu P99 RAM KYDEX z szybkim zapięciem. Znalazłem na tablica.pl, fajny custom kydex na pas z opcją taktyczną i ciekawym zapieciem firmy SECURITYLAND. Dodam że kuszą mnie funkcję a i cena jest bardzo atrakcyjna jak za kydex.

mają też kydexy do Glocka 17/19 w róznych wersjach

 

Podaję link :

Kabura taktyczna modułowa do P99 IGS SPEED-MAX KYDEX USA z zamknięciem

 

Więcej nowych kabur i ładownic kydexowych securitylandu znalazłem także na Allegro. Ale ceny troszkę większe niz na OLX, chyba podyktowane jest to prowizją Allegro podaje link:

 

Kabury kydexowe , ładownice

 

Moje pytania są nastepujące:

 

Co sądzicie o kaburze , która planuje zakupić ?

Czy ktoś używa kabur taktycznych SECURITYLANDU poprzednie ich modele i jakie są opinie, jakośc wykonania ?

Czy ktoś zakupił ten model kabury IGS SPEED-MAX jakie są opinie i czy warto ją kupić?

Edited by danielasgwawa
Link to post
Share on other sites

Jakoś nigdy nie potrafiłem stuprocentowo zaufać kaburze, która gmera przy spuście.

 

Myślałem o tym, ale wiele firm robi tego typu zapięcia np. BLACK HAWK, IMI Defense itp... i jakos z tym problemu nie ma . Tylko ceny tych kabur w wersjach udowych są kosmiczne. A ja mogę przeznaczyć kwotę max 250 zeta, dlatego przymiarka do zakupu tej kabury. Tym bardziej że chyba maja oni doświadczenie a jak słyszałem ich kabury używa także BOR i inne ciekawe formacje

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...