Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabury SECURITYLAND (Iwo-Hest)


Recommended Posts

Byłem dziś w securityland , oglądałem i przymiarkowałem upatrzony model kabury z opcją na udo ale niestety do klocka17 bo do P99 mają być po wekendzie. I miłe zaskoczenie, kabura bardzo solidna dopracowana, bardzo dobrze leży na pasie taktycznym i udzie, ma sporo mozliwości regulacji. Nie ma problemów przy skłonach, kucaniu czy biegu taśmy elastyczne mocowania na pasie dobrze sie układają. Ciekawy pomysł z tymi mocowaniami na których jest Velcro, rzeczywiście kabura nie lata po pasie a przy wyjmowaniu broni nie przemieszcza się do góry. Inni producenci tego typu kabur chyba zaspali skwituję to tak, pomysł prosty ale skuteczny. Samo zamknięcie SALS2014 działa perfekcyjnie jest charakterystyczny klik przy wkładaniu pistoletu, blokuje natychmiast za dolną obejmę spustu i pewnie zabezpiecza pistolet przed utratą zero luzów. Pobawiłem sie u nich troszkę na udzie z 17 i muszę przyznać że można szybko dojść do wprawki aby szybko odblokować i wyjąć pistolet. Kolejny niezły pomysł securitylandu. Nie spotkałem sie jak dotad aby żaden z rodzimych i zagranicznych producentów w kydexiaku customowym zamontował dodatkowe zamknięcie broni. Ale musze przyznać że właścieciel tej firmy pan Piotr założył tą kaburkę na udo i dopiero pokazał szybkość wyjęcia pistoletu, było to mistrzostwo świata. Jest dobry w tym co robi albo sporo ćwiczył byłem w szoku. Jedyny minus, który zauwazyłem to brak ochrony szczerbinki, ale poinformowano mnie że wkrótce bedzie dostepny model posiadający przykręcaną osłonę kydexowa szczerbinki , ciekawi mnie jak to rozwiążą. Wodec powyższego że kabura w 90% mi odpowiada, mój wybór padł na zakup Kabura taktyczna modułowa do P99 IGS SPEED-MAX KYDEX USA z zamknięciem[ , zamówiełem sobie do mojego ramniaka. Tym bardziej że można ją stabilnie zamontować na pasie taktycznym i nie muszę kupować kolejnej kabury zaoszczędzona kaska pójdzie na inne zakupy. Jak otrzymam przejdzie solidny test w terenie, poćwiczę szybkość wyjęcia broni i napiszę więcej jak się sprawuje do P99 RAM. Może nagram jakiś fimik na youtube co wy na to. A tak apropos to nie ta sama firma iwo hest to iwo hest a securityland to securityland. Iwo hest produkuje kabury kydexowe, skórzane i inne wroby securitylandu od chyba 2010 lub 2011 roku na ich licencji i używa loga securitylandu bo wszyscy znają te sprzęty jako securityland, a z tego co mi wiadomo securityland projektuje dla hestów różne wyroby oni współpracują ze soba i dobrze bo towary oferowane przez te dwie firmy są doskonałej jakości a od wielu lat uznane w służbach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pietracha podał Tobie producentów. Tak ciężko poszukać? Securityland robi kabury do Glocka z latarką i możesz wybrać sobie nawet pod jaką latarkę to ma być kabura. Co do Safariland to już musisz poczytać jakie latarki wchodzą, znajdziesz bez problemu.

 

Czy lepiej się nie bawić i kupić to IMI i mieć przy spodniach ?

 

Skąd mamy wiedzieć jak Tobie będzie najwygodniej? Jeden wybierze kaburę z płetwą, drugi udową/biodrową. Sam musisz sprawdzić co Tobie przypasuje.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Ktoś ma pomysł gdzie obecnie można nabyć kabury Iwo-Hest? Firmowy sklep ma wieczną przerwę techniczną, a na jarmix i innych sklepach wszystkie fajniejsze modele są już niedostępne...

 

Szukam mianowicie prawej Black-Harrier SSS2007 do klocka.

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...