Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

W najbliższym czasie planuje tuning mojej m15 od CA na para snajperkę i chciałbym poradzić się was co w nią włożyć pomijając optyke.

Szukałem, szukałem i wynalazłem pewien "zestaw" części.

Przed wszystkim musiałbym wydłużyć lufę wewnętrzną i tym samym ją zamaskować :

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1447 + lufa precyzyjna 6.04 590 mm JAKA ?

Tu się pojawia bardzo ważne dla mnie pytanie : wkładać bore up czy nie ? znajomy który siedzi w replikach sporo czasu powiedział mi kiedyś ze bore up podniosł mu liczbę fps natomiast zmniejszył zasięg.

Sprężyna http://www.crazybee.pl/index.php?products=product&prod_id=67 (wytrzyma szkielet JG wersja wzmacniana czarna na łożyskach ślizgowych 6mm? )

i jeszcze jakaś uszczelniona dysza np. ares

 

Co sądzicie o tym zestawie i czy szkielet wytrzyma?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przede wszystkim podaj jaki masz budżet na to.

 

Skoro borek mu zmniejszył zasięg to niezły z niego serwisant...

 

Borek to generalnie najdroższe 20 fps, jednak w parasnajpach każdy fps się liczy.

 

Precka systema lub promyk (w zależności od budżetu)

 

Szkielet opasaj blachą i wytrzyma

Link to post
Share on other sites

Są granice, których bez BU czasem się nie osiągnie. Najlepiej to bym kupił cały pełny GB V gen JG, ale z tego co autor napisał to jest w posiadaniu GB III gen JG. W sumie to różnicy nie ma pomiędzy V gen, z tym że V gen ma łożyska kulkowe 7mm.

 

W przypadku tego szkieletu wszystko zależy od szczęścia, a z pewnością od kompresji. Jak powietrze ucieka to szkielet ostro dostaje po dupie.

 

Z moich wróżeń z fusów to tak: SP170 automatem, na razie było jakieś ~10K kulek, na płaskich głowicach. Jeszcze nie pękł.

 

Przy tym szkielecie nie obawiałbym się wstawiać do SP140 max dla niezawodności. Powyżej tego to już trzeba mieć fuksa, żeby to podziałało długo.

 

Obecnie śmigam na M150 G&G, ciekawe kiedy się zbije, jak na razie jest 540 fps.

 

Z oczywistych względów, że jest to M4 to tryb auto jest nagminnie używany, a ten kto stoi przed moją lufą ma pecha.

 

Ode mnie tyle, nie wszyscy ludzie we Wrocławiu potrafią się uczciwie bawić w Airsoft. Miałem 430 fps, używałem tylko singielka. Ależ oczywiście delikwenci z grzyba(nie mowa o grupie Storm) uznała, że będzie się bawić w T-1000 i trafienia(słyszanego) z 25M nie głosili. Skoro wcześniejszy fps nie zabolał to może obecny czegoś nauczy. Ah tak i tego bezcennego wystrzelonego mida z 500 fps automatem prosto w moją głowę też nie zapomnę. to nie jest miłe uczucie. O dziwo gogle wytrzymały. Na bornym musiałem wymienić okulary na nowe, bo strzał z 680 fps po prostu je "zabił"

 

Naprawdę kieruję to przesłanie do każdego, kto mówi że z 30M "Nie masz zasięgu" chociaż "Masz" tylko np. 450 fps.

 

Trochę się rozpędziłem, ale zobaczyłem wypowieź kolegi chrislacorunna to od razu sobie przypomniałem, że służby mundurowe używają takie PTW max, który ma bagatela ponad 600 fps i może prowadzić automatyczny ostrzał.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobną sytuację tylko ,że z 280fps. Trafiłem gościa z jakichś 25m- nie przyznał się, przełączyłem na auto kiedy dostawał jeszcze kulkami jak zmieniałem magazynek w końcu się przyznał. :teeth:

 

Co do tematu, kupiłbym BU, każde fps bez obciążania części się liczy. Co do lufy, to chyba jest wałkowane przynajmniej 3 razy w tygodniu (dopiero środa) - Lay Lax Prometheus albo KM Head.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Dzień dobry. Posiadam replikę jak w tytule ( http://taktyczny.com...pose_rifle.html) i chciałbym ją robić pod para snajperkę i tu rodzi się kilka moich pytań:

-Jaką kupić sprężynę. (Oczywiście chodzi o najmocniejszą możliwą. Dodam jeszcze, że replika w stocku ma wzmocniony gearbox i M120)

-Jaką gumkę Hop Up.

-Jaką lufę (510 mm)

-oraz czy coś jeszcze jest potrzebne? (mam też batkę 9,6v 3200)

Ogólnie nie chciałbym kupować części do gearboxa bo wiem, że to dużo kosztuję a moje fundusze są ograniczone.)

 

Jeżeli powielam jakiś temat to bardzo przepraszam ale starałem się już znaleść informację na ten temat.

 

 

Połączyłem bo nie umiesz szukać :icon_neutral2:

S1

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz z tego przyzwoitą snajpę złożyć, to przygotuj na to co najmniej równowartość nowej repliki. Prędzej parasnajpa by z tego była. Wzmocnione szkielety i zębatki ca, sypią się już przy m130, wiec by z tego wycisnąć ok. 550fps musisz zmienić niemal WSZYSTKO, poza cylindrem, spustem, popychaczem, komorą hu i skorupką body. Można co prawda pokusic się o gazową konwersję MC, ale z regiem wyjdzie ok 1100zet, a do tego pasuje jeszcze precka.

Skoro już chciałeś coś emkowatego, to trzeba było brać sr25 - z racji szkieletu long, w ca25 wytrzymuje on m170 bez jęknięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Okej, nie chciałem odkopywać starych tematów z 2007r., więc mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że zapytam tutaj.

 

Znajomy ma swoje M15A4 już bliżej dekady. W środku jest absolutny stock i ostatnio podupada na duchu (częste zacinki, po których musi zmieniać baterię na świeżą, bo tamta nie ma siły na przepchnięcie mechanizmu).

Co byście, Panowie, proponowali, aby zmienić w środku, jeśli przy okazji chciałby wstawić sprężynę M110, żeby mieć ~350 FPS?

 

Ja bym mniej więcej, na jego miejscu postawił na:

-Nasmarowanie gearboxa, bo po tylu latach to już tam pewnie nic dobrego nie ma

-G&G Zielona gumka hop-up

-Wymiana kabli na niskooporowe

-M100, lub M110

-Lufa precyzyjna Madbull 6.03, albo Guarder 6.02, chyba że nie ma to większego sensu.

Natomiast w takim starym V2 nie mam pojęcia co wypadałoby wymieniać, jeśli nic (prawdopodobnie) nie jest uszkodzone. Nie chodzi o jakiś wielki tuning, ale o podniesienie FPS przynajmniej do poziomu aktualnych stocków no i poprawa jakości pracy, bo teraz trochę mu zabija frajdę.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...