Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie kompromitujcie mnie już!! :<

Sam to robisz idealnie. Nie muszę tutaj nawet kiwnąć małym palcem w lewym bucie. ;)

 

Tak czy siak i tak mało miał nabojów żeby robić "zadyme"

Nie patrz na walkę ogniową przez pryzmat ciągłego strzelania.

Albo inaczej. Prowadzenie ciagłego ognia prowadzi do:

a. wystrzelania bez sensu amunicji.

b. przegrzaniu broni co powoduje zacięcia.

Inaczej mówiąc żołnierza operujacego km-em uczy się strzelać krótkimi seriami.

 

Te mg 34/42 miały "pudełka żeby żołnierz nie musiał być obwieszany niczym rambo to ułatwiało troche noszenie tych gratów ^^

A na polski przetłumaczysz??

Link to post
Share on other sites

@Arthur

 

"po czwarte z broni maszynowej nie strzela się jak z karabinu, ostrzeliwuje się dużą przestrzeń w nadziei że któryś z pocisków dosięgnie przeciwnika, (sorki le nie mogłem się powstrzymać, musiałem to napisać)

"

 

Na to odpowiadałem :)

 

 

 

A z pudłami było na

 

"Coś jak BAR a magazynki miały chyba ułatwic przenoszenie bo takie mg34/42 z taśmą było troche niepoęczne"

 

Chodziło mi że na te taśmy były specjalne "pudełka" które ułatwiały :)

Link to post
Share on other sites

Ad.1. Różnica w pojmowaniu tego co piszą inni. KM "zagęszcza" prowadzenie ognia. A że wiekszosć osób uważa, że z kmu strzela sie non stop to...

No cóż strzela się (relatywnie-mozesz dopisać słowo do słownika) krótkimi seriami. Co generalnie nie jest sprzeczne z (uproszczonym stwierdzeniem) "po czwarte z broni maszynowej nie strzela się jak z karabinu, ostrzeliwuje się dużą przestrzeń w nadziei że któryś z pocisków dosięgnie przeciwnika, (sorki le nie mogłem się powstrzymać, musiałem to napisać)

"

 

Ad.2 tasmy amunicyjne często gesto nosiło się na szyji a nie w pudełkach. Do tego MG miały odpowiednie rozwiązanie w postaci patronenkasten na 50-cio nabojową taśmę. Obecnie stosuje sie podczepiane do km-u skrzynki na taśmę.

Więc kolejne fantazie tworzysz. I sam sie ośmieszasz zamiast zakończyć ot.

 

A tutaj główny bohater tematu czyli BREN: https://picasaweb.google.com/bella.delectat.cruor/Legan22maj2011#5610001061148802546

Ustylizowany z minimi.

Link to post
Share on other sites

Ale coś mi się kiedyś o uszy obiło (chyba nawet w Discovery o tym mówili) ,iż Bren był zbyt celny jak na karabin wsparcia więc "ostrzeliwanie dużego obszaru" odpadało dlatego się Angole męczyli i strzelali seriami :)

 

A IMO mi się też magazynki w Brenie jak i cała broń nie podoba :)

Link to post
Share on other sites

Ale zrozum, położenie maga nie jest od tego, żeby się podobało lub nie podobało.

To już się na sygnaturkę nadaje :D

 

A co do offtopa (bo przecież temat był inny...), to, z tego, co pamiętam w którejś z wczesnych wersji karabinów systemu Gatlinga magazynek nie dość, że pionowo sterczał do góry, to był "grawitacyjny", bez sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...