Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beretta M92F [UHC]


Recommended Posts

Tak, posiadam, to moja maskotka.

Na bitwy raczej jej nie zabieram, ale lubię się nią czasem pobawić, kiedyś pisali o niej na forum że jest awaryjna, ale moja ma już około półtora roku i nigdy nie było problemów. Mój rekord to trafienie puszki po piwie z 30m (nie przesadzam, mierzone miarką), fakt że tylko jedno trafienie na 10 strzałów :), ale pozostałe padały bardzo blisko.

Tłumika nie próbowałem zakładać. Normalny pewnie się nie założy, bo nie Beretta z UHC nie ma gwintu, ale można dorobić sobie atrapę i założyć na wcisk, bo jest na co (kawałek wystającej lufki), albo nagwintować tą lufkę, ale to już większa ingerencja w pistolet, jak się coś nie uda to będzie kicha.

Co do rozbierania, to rozbierałem 2 razy z ciekawości i do smarowania, ale jakoś poskładałem, nie było to aż takie trudne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To piękny pistolet. Ma słuszną wagę, co jest dla mnie jednym z kryteriów wyboru broni (jak miałeś do czynienia z prawdziwą bronią to chyba wiesz o czym piszę). Samo rozkładanie i składanie można przeprowadzać z zamkniętymi oczami. I choć mam kilka sztuk krótkich o większym zasięgu i mocy, to stara UHC jest niemalże moją miłością (Werra będzie zazdrosna - nic jej nie mówcie). :D

Link to post
Share on other sites

UHC od Tokyo Marui nie jest lepsza (nie chciało mi się w to uwierzyć, dopóki nie dostałem w ręce tej od TM); Wykonanie obu jest prawie identyczne (różnią się wagą -TM jest leciutka, UHC ok. 700g.- i kolorem zamka, odrobinę kształtem atrapy bezpicznika na zamku- ledwie to widać, ale jest różnica); Beretta TM strzela dalej od UHC, moje porównania wskazują, że kulki 0,25 latają tak z TM, jak 0,20 z UHC (ok. 40m!);

 

Od HPA obie tamte są lepiej wykonane (wiernie, a HPA ma zamarkowane wcięcie zamka, tak jak Taurus, co jest paskudnym elementem w tym pistolecie); Zasięg HPA jest właściwie identyczny jak TM; UHC znowu wypada słabiej; Ze względu na estetykę i realizm wykonania polecam: 1. berettę Marui, 2. berettę UHC, 3. berettę HPA; Ze względu na zasięg - 1. Marui, 2. HPA (3. UHC);

Może moderatorzy uznają te moje 3grosze za pożyteczne i nie wywalą; mam nadzieję, że i Tobie przyda się to, co tu nagryzmoliłem :wink:

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
I pytanie do wszystkich. Co różni te dwie marujowskie repliki w praktyce?

Ogólnie pod względem budowy i wytrzymałości te repliki są takie same (oprócz wagi) tylko jedna z nich ma hop up a druga go nie ma, co w pratkyce przekłada sie na zasięg i moc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Qwe: tę z hop upem (druga w Twojej kolejności); obie różnią się hop upem (tak jak mówi Szakal)- tańsza go nie ma, droższa ma; W tej z hopuoem lufa nie jest z aluminium, jak napisali w specshopie, tylko z mosiądzu (w tej drugiej nie wiem);

 

A teraz - może tego szacowni supermoderatorzy jednak nie wychrzanią!!!- chciałbym, żebyście mi podpowiedzieli, czy Ruger KP85 Marui złożony jest z dwóch kawałków skręconych śrubą, jak UHC, czy może z jednej całości - chodzi mi o zamek. Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź!!! Za chiny nie ma nigdzie takiej informacji;

 

A teraz do Moderatorów-cenzorów: wybaczcie, ale mam wrażenie, że za bardzo przejęliście się swoją "rolą" Wyawalacie wszystko, jak popadnie wedle swojego widdzimisię. Niczego już prawie nie sposób tu sie dowiedzieć, a chyba również i temu - na co wskazuje chocby obecność tegoż wątku - ma w założeniu służyc to forum, czy może się mylę? Wywaliliście wątek o rugerze, a poza nim niczego na forum nie znajdziesz na jego temat; Coraz trudniej zadać najniewinniejsze pytanie. Forum staje sie coraz bardziej sztywne i nudne; To już nie rygoryzm, to przesada

Wiem, że to też wywalicie. Nie chce mi się pisać o tym gdzie indziej, zresztą i tak nikt nie zdążyłby tego przeczytać. Wywalcie wszystko, będzie czysciuteńko, żadnych zbędnych treści :ściana:

 

pozdrawiam wszystkich

Link to post
Share on other sites

Co do Beretty M92F od UHC to miałem jakies dziwne wrażenie, że ciężka jest tylko "raczka" a reszta jest leciutka. Miałem takie jakieś dziwne uczucie że trzymam ciężarek oblany ABSem. :?

 

No ale to jest tylko moja opinia co do wyważenia...moge się mylić

 

Co do strzelania to...osiągi są całkiem niezłe :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Co do Beretty M92F od UHC to miałem jakies dziwne wrażenie, że ciężka jest tylko "raczka" a reszta jest leciutka. Miałem takie jakieś dziwne uczucie że trzymam ciężarek oblany ABSem.  :? [...]

 

Wyważenie nie polega tylko na dociążeniu... To, że rączka jest 4x cięższa od lufy sprawia, że tego guna się tak dobrze trzyma.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

jak cos to moj kolegam a do sprzedanai beretke z UHC sam ją posiadałem jest bardzo zadbana jak co to walcie do mnie taki mały OT ;) ale nie bede tu robił komisu

 

co do beretki strzelałem z niej kulkami 0,12 0,20 i 0,25 powiem wam ze najlepiej latają 0,12 przy temperatuze ujemniej spada donosnosc kulki , pierwsze wrazenie jest pozytywne i replika jest dobze wykonana w niektorych modelach zdaza sie problem z ciezkim przeładowaniem (wiem bo w moim składzie to nie pierwsza replika tego modelu ) ogolnie daje mu ocene -5

Link to post
Share on other sites
co do beretki strzelałem z niej kulkami 0,12 0,20 i 0,25 powiem wam ze najlepiej latają 0,12

Ja z doswiadczenia wiem, że najlepiej strzela się kulkami 0.2 wtedy jest dobra celność i skupienie. Kulki 0.12 poprostu zabardzo podkręca do góry bo hop up fabrycznie ustawiony jest na kulki 0.2.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam.Ja osobiscie nie kupiłbym tej broni mialem juz ją raz i w połowie sie zgodze z wami ze ma bardzo dobry zasieg przez h-u celnosc tez jest w miare ale mi i mojemu kumplowi z teamu wylamal sie kawalem zamka z tylu.Broń moim zdaniem jest zbyt delikatna jak dla mnie ale osiagi są good.... :lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...