Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beretta M92F [UHC]


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A w jakiej sytuacji Twoja beretta stracila koncowke lufy?

 

Bo u mnie stalo sie to przy oddaniu strzalu (co prawda byl to strzal na pusto, magazynek sie skonczyl, czy cos, zreszta to tu nie robi roznicy, bo taki sprzet nie moze sie psuc od strzalu bez kulki).

I wlasnie takie okolicznosci mnie najbardziej zaskoczyly, gdyz na pewno ta koncowka nie byla nigdzie uderzona czy podłamana. Po prostu strzał, i patrze a tu koncowka lufy odpadła :)

Link to post
Share on other sites

Poszukaj w Klejach na forum. Podawałen nazwę świetnego kleju do ABS, doskonale skleił wszelkie pęknęcia, można później szlifować i polerować.Ostatnio kleiłem lufę M4A1. Nie pamiętam jego nazwy i nie mam go pod ręką. Poszukaj lub pytaj Westiego - on pamięta, bo wczoraj z nim gadugadałem nt.

Czołgiem.

P.S. Ale na prawdę 92 UHC jest piękna :roll:

Link to post
Share on other sites

Silent Assassin, powiem Ci tak, ładu w tym nie znajdziesz, ilu ludzi każdy ma swoją ulubioną, poczytaj ten temat, ewentualnie wpisz do wyszkuwarki m92f to tez znajdziesz jakis temat o Bereccie z UHC.

Jakbym mial ci zreasumowac to Beretta UHC jest podobno najlepsza wygladowo, ale troszke słabsza zasiegiem od Beretty TM, ktora jest tez lzejsza i bardziej "plastikowa".

Biorac pod uwage osiagi HFC jest pomiedzy UHC a TM. Wyglada calkiem ladnie, ale bodajrze nie ma np. otwieranego okna wylotowego lusek i ma polowe mnieszy magazynek.

 

====

 

Teraz ja mam pytania:

1. czy ze swoich Berett firmy UHC strzelacie kulkami 0,12 czy 0,2 (zalecane 0,12 ale w tym modelu chyba nikt sie do tego nie stosuje) ?

2. Czy ktos wie może (mierzył lub skądś tam wie) jaka jest energia kulki wytrzelonej z Beretty UHC i jej predkosc wylotowa? Glownie interesuje mnie dla kulki 0,2, ale jak ktos ma dane dla 0,12 to chetnie zobacze.

3. Czy ktos dokonywal dokladnych pomiarów zasiegu celnego i calkowitego beretty UHC w warunkach, ktorych nie wypaczaja warunki atmosferyczne? Np. na strzelnicy w budynku.

 

Pozdrawiam

:)

Link to post
Share on other sites
1. czy ze swoich Berett firmy UHC strzelacie kulkami 0,12 czy 0,2 (zalecane 0,12 ale w tym modelu chyba nikt sie do tego nie stosuje) ?

Ja używałem kulek 0,2 bo na takie jest fabrycznie ustawiony hop up i dlatego, że kulki 0,12 podrywa za bardzo do góry właśnie prze hop up.

 

2. Czy ktos wie może (mierzył lub skądś tam wie) jaka jest energia kulki wytrzelonej z Beretty UHC i jej predkosc wylotowa? Glownie interesuje mnie dla kulki 0,2, ale jak ktos ma dane dla 0,12 to chetnie zobacze.

Nie pamiętam dokładnie ale to było jakoś ponad 0,5 J. Wiem, że miała ok 250 fps co przy kulkach 0,2 dawalo mniej więcej taki wynik.

 

3. Czy ktos dokonywal dokladnych pomiarów zasiegu celnego i calkowitego beretty UHC w warunkach, ktorych nie wypaczaja warunki atmosferyczne? Np. na strzelnicy w budynku.

Nie miałem okazji dokonać takich pomiarów na żadnej strzelnicy, ale kiedys sprawdzałem to przy dobrej pogodzie i dobrych warunkach jej zasięg celny to ok. 20 metrów. całokwitego nie mierzyłem ale tak ponad 25 metrów to powinno być.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam wlasnie berette M92F z UHC.

 

Moja ma juz jakies 10 miesiecy i jestem z niej bardzo zadowolony..

Smialo moge stwierdzic ze zasieg na kulkach 0.2g to ponad 30m.

Dobra celnosc i bardzo solidne wykonanie.

 

Musze jednak cos zaznaczyc. Beretta z UHC ma plastykowe zakonczenie lufy ( widac ta czesc na kazdym zdjeciu ). Trzeba uwazac zeby nie zaladowac dwoch kulek gdyz moze stac sie tak ze pierwsza poleci dobrze a druga przy strzale poleci do gory i uderzy w ten koniec lufy. U mnie w druzynie ten problem dotknal 2 z 3 berett ( moja nadal sie trzyma :D )

 

Podsumowojac berreta to bardzo dobry zakup!

Link to post
Share on other sites

exol,

1. ale czy zdjecie zamka tez spowoduje utrate gwarancji? tylko zdjecie zamka zeby przesmarowac itd. ?

2. czy utrate lufy moze spowodowac "pusty strzal" ?

3. i jak to mozliwe ze zaladuje dwie kulki? to chyba z przypadku, bo zasadniczo to beretta ta wypluwa nadmiar kulek przy ponownym ladowaniu, prawda?

4. mowisz o 30 metrach celnego czy calkowitego? w budynku czy na dworzu?

Link to post
Share on other sites
exol,

2. czy utrate lufy moze spowodowac "pusty strzal" ?

3. i jak to mozliwe ze zaladuje dwie kulki? to chyba z przypadku, bo zasadniczo to beretta ta wypluwa nadmiar kulek przy ponownym ladowaniu, prawda?

 

qwmx - nie kombinuj; wyślij do naprawy gwarancyjnej; chyba trafił Ci się jakiś trefny egzemplarz; nie powinno sie dziać nic z tego, co tu wymieniłeś (w pytaniach)

(w moich dwóch Berettach takich numerów nie ma)

Link to post
Share on other sites
2. czy utrate lufy moze spowodowac "pusty strzal" ?

Chyba powietrze Ci nie połamie metalowej lufy 8)

 

3. i jak to mozliwe ze zaladuje dwie kulki? to chyba z przypadku, bo zasadniczo to beretta ta wypluwa nadmiar kulek przy ponownym ladowaniu, prawda?

Jak trzymasz ją pod kątem >90 stopni to chyba kulki nie wylecą z lufy.

Link to post
Share on other sites
Chyba powietrze Ci nie połamie metalowej lufy

 

Rozmawiamy o plastikowym wykonczeniu lufy. A poza tym z mojej obserwacji jednak mozliwe ;/ Co nie zmienia faktu ze to bardzo dobry sprzet jest.

 

bastekk - są całe wątki o Bereccie TM oraz o serii TM HG

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mi ta końcówka lufy się trzyma i jest nie do zdjęcia.A co do tego "uciekającego" tłoka to ja tak miałem jak zdjołem zamek i prowadnice sprężyny źle włożyłem :F .Teraz mam tak bardzo często bo kawałek zamka za prowadnicą mi się wyłamał i się nie da przykleić :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam,

mam prosbe o male porownanie paru replik, wtedy mialbym interesujacy mnie punkt odniesienia

 

A mianowicie

 

Beretta UHC do Beretty TM HG i Beretty CG (o tym akurat juz troche bylo w wątku) i co najistotniejsze jak sie te 3 repliki mają co do mozliwości USP HG ?

 

Z gory dzieki

Link to post
Share on other sites

przecież juz to było wałkowane;

zasięg TM i CG hpa jest zbliżony, tzn. TM ciągnie 0,25 ciut dalej; UHC - sam wiesz, 0,20 dolatują na jakieś 40m (tak jak 0,25 z TM); skutecznie trafiać można do ok. 30m (dziś w niegrube drzewo trafiałem z ok. 25m kulkami 0,25 z UHC, dalej trzeba juz było lobować); Z hpa (beretta, colt i reszta to to samo w środku) trafisz kulką 0,20 z jakich 40m w drzewo; 0,25 o jakie 10m bliżej; do małych celów (puszki) max. 20m;

USP Hg nie wiem, ale wiem Socom HG (z hopemhapem) - bardzo podobnie, tzn. beretta HG (z hopemhapem) niesie dalej o parę metrów; różnica jest nikła, a w innych przypadkach pewnie niewidoczna; tak więc - bierz to, co Ci się najbardziej podoba (i tak zbierzesz z czasem wsio :wink: )

Link to post
Share on other sites

Mam Berettę UHC kupioną jakieś 3,5 miesiąca temu. Uważam ją za bardzo dobrą broń, szczególnie na boczną, choć na razie używam jej jako głównej. U mnie ta plastikowa końcówka lufy odpadła podczas naciągania sprężyny, choć może poluzowała się wcześniej przy strzale (tego nie wiem). Na szczęście odrobina zwykłego Super Glue pomogła i nie ma żadnego problemu. Innych problemów technicznych nie miałem. Pistolet raz upadł mi na ziemię ale nic się absolutnie nie stało. Widziałem dwie inne Beretty 92 MF i muszę przyznać, że ta jest wykonana najładniej i najbardziej prawdziwie (są nawet numery seryjne) Co do Hop Upu to na styropianowej wytłoczce od pistoletu mam naklejkę Hop Up for 0,12g bullets. W rzeczywistości najbardziej polecam właśnie strzelanie 0,12 lub 0,2. Jeżeli jesteście w budynku to 0,12 będą super - tańsze i wiatr ich nie zwieje, a celność też ładna. Na dworze lepiej już stosować 0,2. Niestety przy 0,12 jest tendencja do podkręcania kulki do góry tak po 10-15m lotu. Co mogę jeszcze powiedzieć....do magazynka teoretycznie wchodzą 22 kulki, ja na razie upycham max 20, ale to z czasem zapewne się rozrobi. Zasięgu i prędkości wylotowej nie mierzyłem, ale kulku lecą raczej daleko. Z pewnością mogę polecić tą broń w takiej cenie. Sam kupowałem w Specshopie

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Witam!

 

Chciałbym ostrzec ludzi, którzy chcą kupić berette m92f firmy UHC.

Kupiłem go 3 tygodnie temu i byłem już 2 razy na serwisie z nim. Ogólnie jest spoko, ma siłę strzału i ładnie działa hop up na kulkach 0.2g.

Ale plastik, z którego jest zamek jest bardzo łamliwy, a jeżeli chodzi o usterki wewnętrzne to tłok, który pcha kulke unosi sie do góry co uniemożliwiło mi przeładowanie.

 

 

Pozdrawiam: Kosmos11

 

Przeniesiono z działu "Problemy i serwis", ponieważ tematyka postu pasuje do opinii o produkcie. Jeśli chcesz uzyskać pomoc, to załóż odpowiedni temat, a jeśli chcesz wyrazić opinię - używaj istniejących tematów.

/LgN

Link to post
Share on other sites

Z racji tego ,że jestem tutaj nowy to na początku się przywitam : Cześć wszystkim ! ;)

 

Kupiłem wczoraj tą replikę i mam kilka pytań :

1. Gdzie jest tutaj dźwignia blokady spustu ? To tuż nad kciukiem ? Jeśli tak to nie wiem o co chodzi, ale przekręca się dosłownie o ok 2 mm i dalej nie idzie.

2. Jak ją nasmarować ? Jakie elementy ?

3. Czy coś powinienem jeszcze w niej zrobić ?

 

Thx za wszystkie odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...