Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jaka replika na początek


Recommended Posts

Mundur to akurat najmniejszy wydatek. Wykładasz 30 pln i masz niemiecki Flecktarn. Jeśli masz 400 zł to ciężko będzie wszystko kupić. 350 za AK, 35 za Uvex I-vo, kulki P&J 20 zł i wychodzi 405 do tego koszy przesyłki i będzie z 420 zł.

Link to post
Share on other sites

możesz nawet w dresie biegać tylko abyś okulary miał odpowiednie :)

 

Dokładnie. Dziś był i gość w dresie, i parę osób w cywilnych ciuchach. Najbardziej cierpiała na tym siostra kolegi - biała, połyskliwa opaska na włosy zdemaskowała ją w trawie - to i dostała ode mnie po głowie :dry:

 

Ale najważniejszy sprzęt to zawsze ochrona oczu.

Drugi ważny - jakaś replika.

Trzeci - odpowiednie buty.

Czwarty, IMHO, ochraniacze na kolana. Na łokcie - tylko, jeśli ktoś lubi. Podobnie z kaskiem lub hełmem (przydatne raczej w CQB).

 

Mundur się przydaje, ale niezbędny nie jest.

Link to post
Share on other sites

Errhile, to, że widziałeś opaskę na głowie nie znaczy, że musiałeś akurat w nią celować, można niżej ;) albo wyżej zależy od pozycji ciała.

 

 

Trzeci i czwarty standardowo się pomija jeśli są ograniczenia budżetowe. Odpowiednimi butami mogą być np. zwykłe trekingi albo inne buty do chodzenia po terenie.

Ochraniacze na kolana się przydają ale też ich nie posiadam i jak na razie nie zamierzam.

Mundur jest chyba raczej bardziej niezbędny niż te dodatki.

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

Errhile, to, że widziałeś opaskę na głowie nie znaczy, że musiałeś akurat w nią celować, można niżej ;) albo wyżej zależy od pozycji ciała.

 

 

:angry: Mój drogi kolego, mam powody podejrzewać, że w momencie opisywanej przeze mnie wymiany plastiku znajdowałeś się kilkaset kilometrów od miejsca, gdzie owa wymiana się odbywała. Powiedz mi więc proszę, jakim cudem udało Ci się określić, w co ja nie musiałem celować? :angry:

 

Pozwolę sobie poinformować: koleżanka pełzła w moją stronę po koronie wału, w bujnej trawie, wysokiej na jakieś pół metra. Ja leżałem jakieś dwa metry z kawałkiem od osi korony tegoż wału, wysokiego na 3, może 3,5 metra, u jego podnóża, pod drzewem. Błysk opaski był jedynym - oprócz walących o rośliny dookoła mnie kulek - znacznikiem obecności przeciwniczki. Resztę zasłaniała trawa i nierówna grań wału.

 

Posługiwałem się repliką o mocy, która w lokalnym środowisku mieści się w limicie dopuszczonym do strzelania ogniem automatycznym w terenie nie będącym dystansem CQB (mam 400fps przy dopuszczalnych 450fps). Dystans wynosił ponad 10, raczej nie 20 metrów, co według lokalnych obyczajów kwalifikuje dystans jako "zieloną taktykę", a nie "CQB".

 

Co więcej, ani trafiona koleżanka, ani jej brat - zresztą mój kolega z drużyny, o którym wiem, że nie miał by żadnych oporów przed wyłuszczeniem ewentualnych zarzutów - nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń.

 

Dlaczego więc, na miłosierdzie Matki Amunicji, usiłujesz być tu bardziej katolicki niż sam papież? Szczególnie nie wiedząc, jak było? :mad:

 

 

Dla Twojej informacji: jeżeli głowa jest jedyną częścią ciała przeciwnika, która wystaje zza rogu, framugi, przedpiersia okopu albo dowolnej innej przeszkody terenowej, strzelam w tę głowę i nie mam z tego powodu absolutnie żadnych wyrzutów sumienia. Tak samo, jeśli wystaje noga, ręka czy też ta część pleców, gdzie tracą one swą szlachetną nazwę.

Jeżeli znajduję się blisko przeciwnika, względnie spodziewam się starcia na małym dystansie, sięgam po pistolet (z czego generalnie moja grupa jest w środowisku znana: praktycznie każdy nosi boczną replikę do CQB i walki z bliska, niezależnie w jakim terenie akurat gramy), który ma znacznie mniej mocy - ale nadal strzelam w to, co widać.

Masz z tym jakiś problem?

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Witam. Co MUSISZ mieć do strzelania:

1 Rozum w zestawie z rozsądkiem

2 Dobre okulary bądz gogle

3 Replike

4 Kulki

 

Co DOBRZE posiadać:

1 Wysokie buty usztywniające kostke

2 Ochraniacze na kolana (przynajmniej jeden na kolano na które przewaznie klękasz)

3 Opatrunek

 

Reszta wedle uznania.

 

jest to moja opinja której nikomu nie narzucam.

 

Opinija jak najbardziej słuszna. Ale z powodu wyczerpania sensu tematu zamykam.

Arend

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...