Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik w g36 od jg


Recommended Posts

Tak da radę, ale nie na 9,6V typ mini.

Mi nie uciągało (może przez to, że bateria była dość przechodzona). Uciągało na baterii FF 9,6V 4ooo mAh, ta bateria była bardziej wydajniejsza i dawała rade, ale miało to swoją cenę szybsze rozładowanie akumulatora.

 

M120 napewno uciągnie! (Huczało aż miło)

 

Pozdrawiam: zajaszcze

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Nie chcę zakładać tematu, a mam problem z jedną baterią.

 

Mianowicie mam to cudo:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4876

 

Rozładowała mi się do końca, próbując ją naładować moim batimexem nic się nie dzieje, tak jakby w ogóle prądu nie przyjmowała.

Inne baterie ładują się ok. Na stronie pisze ze to jest ni-mh czyli obsługiwany format przez moją ładowarkę.

W czym może być problem?

Link to post
Share on other sites

Do końca tzn. na replice już nie chciał strzelać.

Zdaje sobie z tego sprawę, ale nawet nie raz rozładowywałem żarówką i zapominałem jej odłączać, i później aku ładował się. Oczywiście wiem że tak się nie robi, no ale teraz nic takiego nie zrobiłem. Akumulator dostałem do repliki, ale kilka strzałów oddałem na nim, a teraz jak padł nie chce się naładować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odświeżę, bo zapomniałem o tym temacie.

 

Załóżmy, że batka była ładowana przed wysyłką (zamienialiśmy się na repliki). Paczka szła dwa dni, wyjąłem z pudła, podłączyłem wsjo działa. Rozładowałem batkę świeżo po ładowaniu działa, jednak przez cały dzień chcąc jeszcze raz strzelić już się nie da- bateria rozładowana.

I tu mnie dziwi, czemu działała po wyjęciu z paczki, wątpię, aby jednym cyklem się zniszczyła.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś co to za rodzaj ogniw masz w ostatnim poście.Jeżeli mowa o NIxx to jeżeli pakiet jest padnięty to traci on na dobę spora ilość napięcia a ile to uzależnione jest od tego w jakie jest kondycji.

 

I dlatego po paru dobach mimo ze nie była używana jej napięcie i wydajność spadła na tyle ze nie ma siły oddać choćby 1 strzału.

Link to post
Share on other sites

Ja masz jakiegoś magika z imaxem b6 to niech Ci ją podłączy i sprawdzi do jakiej pojemności się naładuje i jakie napięcie będzie. Będzie wiadomo czy w ogóle jeszcze żyje. a tu takie oto małe:

 

"Ni-Cd mają większy efekt pamięci - należy je często rozładowywać "do końca" (np. do 0.9V/ogniwo), Ni-MH można 10 razy rzadziej, i nie należy zbyt często rozładowywać poniżej 1.1V, ponieważ zmniejsza to ich trwałość (rozładowywanie za każdym razem do 0.9V - takie, jakie bywa zalecane dla Ni-Cd - zmniejsza kilkakrotnie trwałość Ni-MH)" zaczerpnięte od wujka google. Bardzo możliwe ,że przez rozładowanie żarówką rozładowałeś do poziomu znacznie mniejszego niż 0.9V na ogniwo przez co trwale uszkodziłeś pakiet.

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...