Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki BW i Ładownice z molle


Recommended Posts

Kupiłem za grosze ostatnio pasoszelki bw i tak sobie myślę co by do nich doczepić :happy:

 

Pas jest szeroki na 9cm a do niego nie ma prawie nic (ładownice do g3 i pokrowiec na saperkę)

 

Tak się zastanawiam co by trzeba było zrobić żeby taka np. ładownica m4 albo kieszeń w systemie molle na niego weszła...

 

Może ktoś już miał ten problem, ja bym zrobił tak (może ktoś będzie miał lepszy pomysł )

 

Naszyłbym pasek taki jak molle na ten mój pas

 

lub

 

Naszyłbym bezpośredni na ładownicę większy pasek (ten co się zapina wokół pasa)

 

 

Jakieś inne pomysły?

 

[przykładowa kieszeń do przerobienia: http://www.ptasznik1.pl/ptasznikallegro/hanet/kamizelki/zasobnik.molle.duzy.fleck.2.jpg

Link to post
Share on other sites

flecktarnsystem00caloscsa8.th.jpg

 

może pomoże ci ta grafika, te pasoszelki to archaiczne rozwiązanie, ale wiadomo - gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i trzeba kombinować. Jak dla mnie jedyne wyjście to motanie na opaskach zaciskowych, jak zaczniesz przerabiać kieszeń jest spora szansa, że ją uszkodzisz.

Link to post
Share on other sites

Mocowanie molle do pasoszelek bw:

(...)

Przykładowo to zdjęcie powstało w trakcie testowania możliwości łączenia molle z S95

DSC01740.JPG

 

Jednak zdjęcie ma pewien ukryty haczyk - pod S95 znajduje się typowy comfortpad w systemie molle. Właściwie to do niego były doczepione ładownice, sam comfortpad był połączony z S95 w bardzo kreatywny sposób a mianowicie za pomocą sznurka (właściwie to paracordu żeby było taktycznie :D). Co ciekawe rozwiązanie to całkiem znośnie działało w okresie przejściowym gdy szpej typowego soldata BW zaczął być niewystarczający wobec moich potrzeb a nie miałem jeszcze odpowiednio skonfigurowanego zestawu oporządzenia opartego na molle.

 

No i w drugą stronę:

Wystarczy włożyć zapinkę systemową pod poziome paski molle ładownicy. Nic nie trzeba nitować a ładownica się trzyma całkiem stabilnie.

 

 

Szukajcie, a znajdziecie!

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie mogę już edytować, ale mam takie pytanie

 

http://armyworld.pl/product-pol-137-Ladownica-flecktarn-na-dwa-magazynki-G3-oryginal-BW.html

 

Czy do ładownicy g3 zmieściły by się magi do m4? Tak żeby się zamknęła ta ładownica...?

 

 

edit:literówka

Te ładownice są jakby stworzone pod magi od emki. Tańszych ładownic już chyba nigdzie nie znajdziesz. Nie ma się nad czym zastanawiać. W ogóle dla początkującego bez kasy to oporządzenie jest najlepsze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja dodam od siebie, że mam oporządzenie BW, i na nim zamontowałem ładownice do g36 w systemie molle. Sposób polega na przepleceniu przez oczka pasa sznurka. Wprawdzie ładownice trzymają się tylko na górnym i dolnym "przeplocie" (bo na środku nie ma oczek w pasie, przez które można przepleść sznurek), ale trzymają się stabilnie i pewnie :) Ponadto odległości pomiędzy oczkami pasa zarówno w pionie jak i w poziomie są idealne :)

 

Ponadto do ładownic na magi G3 wchodzą airsoftowe magi do m4 - sprawdzone :)

 

Pozdrawiam

misiakow

Edited by misiakow
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wchodzą 3 sztuki i na styk zamykanie, po wywaleniu środka.

Wchodzą, ale bardzo ciasno, a bez "wywalenia środka" wchodzą dwa luźno, bez żadnych problemów. Wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie, a ich cena jest tak śmieszna, że można kupić 4 sztuki i masz miejsce na 8 magów (midów i masz 800 kulek).

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak się nosi na pasie:

-saperka

-butpack

-apteczka

-manierka(...)

Ja konfiguruję oporządzenie każdorazowo do potrzeb strzelanki. Standardowo 4 ładownice do UZI (mieszczą się w nich pojedyncze magazynki G36 i po trzy magazynki do MP5), kabura z pistoletem, pokrowiec na standardową menażkę BW, w który mieszczą się dwie wody 0,5 Żywca, "nadupnik" na zapsową amunicję i resztę drobiazgów.

Po co Ci saperka? Jak często ją użyjesz? Panel plecowy można wykorzystać na dodatkowy "nadupnik" jeśli ktoś lubi dźwigać więcej wyposażenia tzw "przydasię".

Mała apteczka typu "pierwsza pomoc" w zupełności wystarczy i zmieści się w "nadupniku".

To wszystko.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...