Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opinia użytkowników: kamizelka taktyczna Mil- Tec


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie. Oczekuje informacji na temat jakości tego produktu:

Może ktoś z was jest w posiadaniu takiej kamizelki i jest w stanie coś o niej napisać, mile widziane jest opisanie wad jak i zalet. Posiadam już kamizelkę z Miwo- Praszka jednak szukam jakiejś alternatywy. Cena jest dość niska, zachęca do zakupu, lecz tu nasuwa się pytanie czy warto? Czy jest to warte swojej ceny?
Link to post
Share on other sites

Pomijając już to czy to miltec czy nie, to te ładownice się do niczego nie nadają poza schowaniem szmaty i paczki kulek. To są po prostu worki z fastexami.

Co do koloru i kształtu plam a także wykonania - wydaje mi się, że jest miltec i miltec. Mam kilka ładownic, wiszą obok oryginalnych BW, oraz chińskiego flecktarnu. Szczerze to nie widać większej różnicy między "renomowaną niemiecką firmą" a kontraktem. Są też bardzo dobrze wykonane i mocne. Chinol za to błyszczy się niemiłosiernie.

Mam też chest rig od milteca, jest on błyszczący podobnie jak chińskie wyroby, szwy baaardzo słabe, materiał jak cerata z kuchennego stołu. Kolor bez zarzutów (no może trochę za jasne bordo).

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim nie ma dobrych produktów firmy mil tec.

 

Są - choćby rękawice nomexowe. Używam ich już trzy lata do noszenia na codzień zimą, a resztę okresu służą przede wszystkim do grzebania pod maską samochodu. Dają radę mimo, że kosztowały 60zł - i to naprawdę dają radę :)

 

 

A wymieniłbyś Opla na Daewoo?

 

Mod mi to wyrzucił, ale powtórzę.

 

Niezbyt trafne porównanie :P Bo po pierwsze można zamienić np. Opla Corsa 1.0 na Daewoo Leganzę 2.0 - i z takiej zamiany bym skorzystał (pewnie jak większość) bez mrugnięcia okiem. Po drugie Daewoo robiło samochody na częściach Opla (Chairman na silniku i zdaje się, że płycie Mercedesa) :P

Link to post
Share on other sites

Ponoć Reactor - ale sama kamizelka, bo ładownice są i tak kompletnie do chrzanu - od biedy, w dużym tłoku i najlepiej na ślepo, ujdzie. Ten wytwór MilTec'a wygląda, jka skopiowany z czegoś, czego projektant miał pojęcie o sprawie, ale układ taśm mnie przeraża... kijem bym nie tknął.

 

A tak poza tym - wszystkie trzy są marne. Za 150zł ciężko będzie dorwać sensowną kamizelkę w Molle, a na ładownice już raczej nie starczy. Przejrzyj może ofertę Miwo (jednego i drugiego) - w tej cenie możesz dorwać np. Chińczyka albo KP-8 w wersjach z poliestru (a niewiele drożej - KP-9, Orlik, Taj, Mini-PC). Fakt, Taj i chińczyk to chesty, a KP-9 klasyfikowana bywa jako split-chest, ale... Przy tym miwowski poliester (miałem, sprawdzałem) co prawda nie jest cordurą, ale IMHO wcale sensowny jest, gdy nie masz na cordurę - i znacznie trwalszy, niż chiński nylon rodem z ACM.

 

Tak w ogóle - co Ci w pasoszelkach przeszkadza?

Link to post
Share on other sites

Ja i kumpel mamy patterna, inna osoba ma właśnie tą kamizelkę. Wszystkie to gówno za przeproszeniem. Tak jak żałuję zakupu tej kamizelki, tak samo żałuję zakupu ACMowskiego Plate carriera rok temu ;p

Zbieraj na coś polecanego (z tego co wiem to Miwo nie ma złych opinii więc ktoś tu słusznie zauważył że to jak wymiana Opla na gorszą markę)

Link to post
Share on other sites

A u nas w grupie mamy takich 5 może 6, bo chcieliśmy się ujednolicić (nie wyszło:P) we wszystkich kamizelkach z czasem kruszyły się zęby od zamka.

 

Ładownice do wywalenia, idealne do czerwonej szmaty i przenoszenia kulek. Tylko te małe nadają się do granatów.

 

Jak chcesz jakiś dodatkowych informacji, to pisz na PW, jestem dumnym posiadaczem tej kamizelki...

Po wymianie ładownic, bajka....

Link to post
Share on other sites

Kiedyś założyłem temat z kamizelką do 150zł wszyscy chesty mi doradzali ale ja swoje a z czasem przejrzałem do połowy na oczy :D i bardzo podoba mi się ten zestaw http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,495/Pas-taktyczny-PT-4

i to http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,618/Szelki-taktyczne-ST-2 doradził mi tego kiedyś ERRHILE i dobrze doradzał że proponuje ci pasoszelki tanie a dobre zależy jeszcze jakie :)

Link to post
Share on other sites

wiesz, jesli na plecy dowalisz sobie camelbak 3l, a z przodu nie będziesz nosił nic to wiadomo że będą lekkie przechyły, ale bez przesady, do skorygowania ręką, na bieżąco.

Żeby kamizelka odchyliła się mocno, musiałbyś z tyłu/przodu nosić tytanowe sztabki a z przeciwnej strony nic, a do tego musiałbyś skakać, robić fikołki i skłony bez przerwy;)

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=kamizelka+utg&order=p&change_view=1

 

Wygodna, praktyczna i solidna jak na swoją cenę.

Bez problemu pomieści magazynki, szybkoładowarkę, radio i inne rzeczy.

W zależności od firmy możesz dostać dwie dodatkowe ładownice montowane zamiast kabury.

Produkują ją różne firmy, ja mam akurat wersję Mil-Teca, do której można włożyć wkład od camelbaka (nie wiem jak jest w innych).

Jak dołożysz z tyłu jakiś nadupnik albo cargo na kanapki, to na jednodniową strzelankę nie będziesz potrzebował plecaka.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...