Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z magazynkami mp5 cm 041


Recommended Posts

Witam,

posiadam mp5 cymy i wszystko jest ok oprócz magów... A mianowicie mam mid capy(jakiej firmy nie powiem bo kupiłem ją z 7 magami) i bez różnicy którym magiem zamierzam strzelać pojawia się to samo. Ładuje kulasy do pełna, wkładam magazynek i replika jakby się zapycha. Słychać stłumiony dźwięk a kulki nie lecą. Wyjmuje maga, opróżniam go, ładuje ok. 40-50 kulek i wszystko podaje ładnie. W hi-capie mam tak samo. Wiecie może co jest przyczyną? Strzelam z PJ'otek 0.25g.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

PJ'tki to jest wielka pomyłka. Przechodziłem przez to samo. Nawet nie marnuj na PJ'ty wiecej pieniedzy bo szkoda. Od razu kupuj guardery. Dodatkowo wyczyść lufę, po uzywaniu pj'tów mogło się troche naśmiecić w niej.

 

 

 

 

 

 

 

 

`literóweczka.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Mojemu bratu również się zacinały p&j, devil blastery...

Ale tyle syfu miał w lufie, że nie było opcji, aby nawet najlepsze kulki przeleciały :).

Tym bardziej jeżeli nie czyścisz lufy, to zrób to.

 

Miałem jeszcze niedawno dwie te piątki, magazynki jakieś random, maga, cymy, tokyo marui. W każdej, każdy magazynek strzelał na p&j. Mało tego w mojej mp5 jest kh head lufa.

 

Ps, producent, czy też serwis, w zależności skąd masz tą replikę, lubi wwalić do komory jakiś dziwny środek, który nawet nie wiem do czego służy. W każdym bądź razie przeczyść całość.

 

A co serii kulek, czekałem na dostawę w jednym ze sklepów, koledzy chcieli 025, ale po 2 tysiące, ja brałem standardowo 4. Wszystko było z nowej dostawy, oni dostali w przeźroczystych, a ja w tym nowym :). Mi to się zdaje, że to wszystko jedno.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przepraszam, że odkopuje, ale dalej mam ten problem na Guarderach. Co prawda hi cap podaje w sumie co drugą kulke i od czasu do czasu strzela dwoma a te low capy jak są do pełna naładowane to dalej to samo- dźwięk jakby się coś w lufie zapchało i dupa. Jak jest tak około 40 kulasów w low capie to podaje super, każdą kulke bez problemu. Wydaję mi się, że to coś z hop up'em macie jakieś rady?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że odkopuje, ale dalej mam ten problem na Guarderach. Co prawda hi cap podaje w sumie co drugą kulke i od czasu do czasu strzela dwoma a te low capy jak są do pełna naładowane to dalej to samo- dźwięk jakby się coś w lufie zapchało i dupa. Jak jest tak około 40 kulasów w low capie to podaje super, każdą kulke bez problemu. Wydaję mi się, że to coś z hop up'em macie jakieś rady?

 

Wiele możliwości

Możliwe że masz za twardy dystanser i kiedy mocniej podkręcisz HopUpa to kulka staje jak kość w gardle. Miałem podobny problem kiedy miałem czernego Guardera w komorze HopUp i plastikowy dystanser tupu "H". Jak podkręciłem hopka do połowy to zaczęły kulki utykać. Zmieniłem gumkę na Systema i teraz nawet jak dokręcę do końca skali to nic sie nie blokuje, a kulki są tak podkręcone że idą w kosmos.

Możliwe że masz za długą dyszę albo co gorsze możesz mieć pęknięty popychacz dyszy na zgięciu pod głowicą cylindra. Można tego nie zauważyć, dopiero jak zdejmiesz i sprawdzisz próbując czy się nie rusza w miejscu przypominającym "L". Efektem tego pęknięcia jest że dysza nie zawsze cofa się do końca co sprawia że kulka nie może wejść do komory H-upa.

Sprawa 2 kulek już była omawiana wcześniej na forum. http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/108549-hicap-nie-podawalulek-teraz-podaje-ale-na-semi-strzela-2-kulki-na-raz/page__p__1507003__fromsearch__1#entry1507003

Magi ci mogą się zacinać. Najprostszym sposobem jest je rozkręcić i pousuwać ze środka wszystkie nadlewki plastiku które mogą przeszkadzać w podawaniu kulek. Ewentualnie je nasmarować smarem silikonowym (tylko sprężynę, nic więcej).

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko że jak załaduje mniej kulek to każdą podaje idealnie i idealnie leci...

 

Możesz mieć jeszcze problem z niedociśniętym magazynkiem. Spróbuj go ręką dopchnąć, trzymać od dołu i strzelać. Jak nie to rozbierz jeden z najwredniejszych magów i zrób mu przegląd. Możliwe że blokada kulek nie jest zwalniana jak trzeba.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Mozesz miec też luzy magazynek-komora-body, naalpeszym i najtańszym sposobem który sam testowałem jest owi

niecie magazynka taśmą izlolacyjną. Magazynek usztywni się w body przeco będzie ustabilizowany. Nurtuje mnie też pytanie czy przy wiekszym załadowaniu kulek spręzyna magazynka pod dużym naprężeniem nie wypycha ich na siłę do komory, przez co więcej ich wpada i Gb nie wyrabia popychaczem, żeby zamknąć wejście do komory hopka dyszą. A przy mniejszym załadowaniu sprężyna jest mała naprężona przec co nie wpycha ich na siłę. Moja mała sugestia aby spróbować na pełnym magu i na silniejszej batce typu 9.6 bo jak mniemam replika stockowa z batka 8.4.

 

 

Możesz mieć jeszcze problem z niedociśniętym magazynkiem.

Gdyby było tak jak piszesz to były by puste strzały, a nie zapychanie się kulkami

 

Edit: Literówka

Edited by szymx1
Link to post
Share on other sites

Zdarzyło mi się raz na większym zlocie, że po załadowaniu maga do pełna i przebiegnięciu kilkunastu metrów wystrzelił on wszystkimi kulkami(mag był w ładownicy). Może to być wina magazynków, które za mocno pchają kulki do komory?

 

 

Edit: Sprawdze na magazynku kumpla, ma nową replike jak i maga i dam znać.

Edited by forgiel
Link to post
Share on other sites

Zdarzyło mi się raz na większym zlocie, że po załadowaniu maga do pełna i przebiegnięciu kilkunastu metrów wystrzelił on wszystkimi kulkami(mag był w ładownicy). Może to być wina magazynków, które za mocno pchają kulki do komory?

 

 

Edit: Sprawdze na magazynku kumpla, ma nową replike jak i maga i dam znać.

 

W tym wypadku nie. Po prostu blokada źle zaskoczyła (ten mały dzyndzel ze sprężynką w magu) albo sprężynka za miękka i niewytrzymała tego co powinna.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale czy możliwa jest opcja, że po prostu sprężyna za mocno wypycha kulki i one blokują się w komorze?

 

W moim doświadczeniu jakie mam to nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem a mam trochę midcapów. Czy rozbierałeś kiedyś Gearboxa od swojej repliki?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio w mojej mp5 też miałem podobne problemy. Mam na mase magazynków różnych firm. Miałem ten problem prawie na każdym, ale już sobie z nim poradziłem.

W mp5'tkach istnieją dziwne luzy na przedzie repliki. Jak je zlikwidujesz i skręcisz replikę na sztywno to wtedy problem znika. Mam wrażenie, że ten problem to poluzowanie maksymalnie lufy zewnętrznej, przez co przesuwa się komora hop'ka z lufką.

Jak najbardziej moge się mylić. Ale własnie to mi pomogło. Teraz każdy mag wypluwa wszystkie kuleczki.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...