Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór Shotgun'a i nietypowego dodatku do niego :)


Recommended Posts

Witam!

 

Interesuję się ASG od dłuższego czasu, jednak wiek nie pozwalał mi na swobodną rozgrywkę więc pasja ta została "uśpiona", jednak powróciła do mnie... tylko teraz znowu jest problem, brak kasy. Sporo czytałem forum i wiem już że dobrym wyjściem jest kupno pompki, jednak... jakiej? Tzn. wiem że AGM'y są dobre, ale ich już nie da się kupić -.-" I druga sprawa (tylko mnie nie wyśmiejcie bo to moja chora wyobraźnia mi podpowiedziała). Kocham wszelkiego rodzaju optykę tzn. kolimatory, lunety itp. Lunety nie zamontuję do shotgun'a bo to mija się z celem... jednak kolimator? Czemu nie? Co o tym myślicie? Po prostu zawsze chciałem mieć taki celownik na replice :) Proszę was o rady i linki do shotgun'ów wartych polecenia. Na forum jest tego pełno, ale większości linków wygasłą, a na taiwangun już nie ma tanich shotów...

 

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

A shotgun od GA nie jest lepszy od tego? I chyba jednak odpuszczę kolimator...kupię coś jak na elektryka uzbieram bo chyba nie ma sensu :) Bo chciałbym żeby ten shotgun mi trochę wytrzymał, prawdopodobnie szybko się nie wzbogacę :p

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ten shotgun to GA. W niektórych sklepach oznaczony jest jako ACM, ale rozwinięcie tego skrótu to nic innego jak All China Made.

 

Kolimator w takiej replice, nawet jeden z najprostszych, kosztujący około 30 złotych (na Allegro często określany jako "masywny" kolimator ;) - trzeba tylko zwrócić uwagę, by kupić z montażem na szynę RIS [20mm], a nie na wiatrówkę [11mm]) jest przydatny, ponieważ replika sama w sobie nie ma przyrządów celowniczych. I naprawdę, potrafi to dużo zmienić.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W pełnym świetle (full słońce, zero chmur, cel znajdujący się w nasłonecznionym terenie) - mogą się pojawić problemy. Ale w zdecydowanej większości sytuacji (lekkie zachmurzenie, las, budynki, teren nienasłoneczniony) - powinieneś wszystko wyraźnie widzieć :).

Link to post
Share on other sites

To zależy już od osobistych preferencji. Dla mnie np taka kopia AGMa w wersji long jest za długa i strasznie niewygodnie mi się z niej celuje. A kolega bardzo sobie ową kolbę chwali.

 

Ogólnie to chyba jedynym shotgunem, w którym naprawdę kolba jest potrzebna jest M56 DE. Przeładowanie tej repliki w wersji krótkiej bez zgubienia celu jest bardzo trudne. A celne strzelanie z rapid fire - niewykonalne.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Dokupić - gotową nie. No chyba, że kupiłbyś używaną replikę z kolbą - co jest lekko bez sensu.

Dorobić - jakbyś się uparł to pewnie tak. Dziura w chwycie pistoletowym, w nią prowadnica od kolby eMkowej, jakieś śrubki (o ile jest je do czego przykręcić) i dużo kleju z glueguna... Jakoś by to było

 

Ale myślę, że akurat w przypadku tej repliki kolba jest zbędna.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...