Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.032(m14) czy TM VSR 10


Recommended Posts

Witam!

Zadaje tutaj pytanie poniewaz mam dylemat i nie wiem co mam zrobic. Mam na oku 2 repliki TM VSR 10 i CM.032(m14).

Co bardziej by sie oplacalo:

Kupic m14 z tymi czesciami:

http://imageshack.us/photo/my-images/849/asg.png/ (prosilbym o niezwracanie uwagi na kulki itp.)

 

czy VSR 10 za 700zl + ewentualne koszty przerobki do 1000 zl (prosilbym o wypisanie co do tej kwoty zmienic mam)

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tuning VSR jest dokładnie opisany w odpowiednim dziale...

 

Tak wiem to i widzalem, ale tam jest ogolnie opisany tuning na koszt dosc spory. A mi chodzi o taki poczatkowy tuning do 400 zl by lekko wiecej fpsow wyciagnac. (Tak wiem zle sformulowalem zdanie w 1 poscie przez co mogles myslec ze 1000zl na sam tuning chce wydac.)

 

 

 

 

Co do czesci od gb v3 ktore nie beda pasowac do gb v7 nie wiedzialem. Dziekuje za informacje.

 

Link do VSR

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=892

link do M14

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_032_wooden_style-750.html

 

 

Tak wiec skoro czesci do m14 nie pasuja, to co najlepiej by bylo do niej wlozyc do kwoty 1000 zl (replika to juz koszt 476zl).

Edited by Asvarox
Link to post
Share on other sites

Zostałeś wprowadzony w błąd-prowadnica od V.3 do V.7 pasuje jak najbardziej. Generalnie to jak masz tylko 1000zł to nie pchaj się w "snajperstwo", bo później te części i tak będziesz musiał wymieniać.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zostałeś wprowadzony w błąd-prowadnica od V.3 do V.7 pasuje jak najbardziej. Generalnie to jak masz tylko 1000zł to nie pchaj się w "snajperstwo", bo później te części i tak będziesz musiał wymieniać.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Mam tylko tysiac na razie, z biegiem czasu bedzie wiecej, dlatego wlasnie pragne isc w ta droge:). Po prostu takie cos mnie kreci i nie wazne jest ile pieniedzy bede musial w to wlozyc. Ogolnie na razie posiadm tylko tysiaka, po wakacjach kasa przybedzie. Tak wiec prosze o odpowiedz na moje pytania :P.

Link to post
Share on other sites

A może to http://www.asg.com.pl/XM15E2S_SR-15_20_Free_Float_Rifle_King_Arms,p,1988.php ale bardziej doświadczeni się w tych sprawach i poszukaj sobie na capri w snajperkach wydają się super

 

Ale ja nie szukam innych replik tylko pytam sie odnosnie tych 2 ktore zostaly przeze mnie wymienione. Co w nich wymienic, ktora wybrac itp. oczywiscie przy maksymalnych funduszach do tysiaka.

Link to post
Share on other sites

Przecież złożenie repliki celniejszej i strzelającej dalej od innych to nie snajperstwo...

 

Napisz do jakiegoś dobrego serwisanta, powinnien rozjaśnić Ci sprawę tuningu. Wtedy kupujesz części jakie on polecił, wysyłasz mu i viola. Coraz częściej ludzie potrafią tylko gdybać i narzekać. Wkońcu od czegoś trzeba zacząć, zawodowi rajdowcy też od początku nie jeździli N grupowymi maszynami...

 

Najlepiej na początek kup replikę która napewno będzie Ci się podobać, dobrze trzymać itd. Zmiana repliki po władowaniu w nią pieniędzy nie bedzie ciekawa.

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

Przecież złożenie repliki celniejszej i strzelającej dalej od innych to nie snajperstwo...

 

Napisz do jakiegoś dobrego serwisanta, powinnien rozjaśnić Ci sprawę tuningu. Wtedy kupujesz części jakie on polecił, wysyłasz mu i viola. Coraz częściej ludzie potrafią tylko gdybać i narzekać. Wkońcu od czegoś trzeba zacząć, zawodowi rajdowcy też od początku nie jeździli N grupowymi maszynami...

 

Najlepiej na początek kup replikę która napewno będzie Ci się podobać, dobrze trzymać itd. Zmiana repliki po władowaniu w nią pieniędzy nie bedzie ciekawa.

 

 

Nadal nie uzyskalem odpowiedzi na moje pytania. Podalem 2 repliki ktore mi sie podobaja, ale pytam sie ktora bedzie bardziej odpowiednia z ewentualnymi lekkimi modyfikacjami do kwoty 1000zl (wlacznie z replika). Jak na razie dowiedzialem sie od was zebym nie bral sie za snajperstwo i zakupil jakiegos aega, tylko w tym problem ze mnie to nie bawi, ja potrzebuje albo parasnejperke, albo snajpe. Dlatego napisalem te 2 repliki broni i zadalem pytanie ktora bardziej odpowiada i co moglbym w niej wymienic na start do kwoty 1000zl wlacznie z replika. Tylko o to sie rozchodzi. Wiem ze duzo jest tematow na temat m14 jak i VSR, lecz tam nie ma odpowiedzi na moje pytanie, bo albo jest pokazany tuning ogolny juz ponad 2 kafle, albo w ogole. Tak wiec o nic wiecej nie prosze jak o maja pomoc od was w sprawie mych pytan.

Link to post
Share on other sites

A nie rozumiesz że co kupić zależy wyłącznie od ciebie. Do tysiąca złotych nic mocno ciekawego z tymi replikami nie zrobisz. A z tematów które już są możesz sobie wybrać część tuningu na którą cię będzie stać. Podstawowy tuning to dobra lufa i guma hopa. A potem to już w ramach wpływów kasy.

"Parasnajperkę " w warunkach asg możesz zrobić na dobrą sprawę z każdej repliki, czyli M14 będzie odpowiednia. VSR jako baza pod dobry karabin wyborowy jest jak najbardziej odpowiednia, tyle że jak poczytasz w dziale dla snajperów kasy pochłonie to od cholery. I najłatwiej w tym tą kasę umoczyć.

Moim zdaniem jako dla zielonego nktóry chce troszku pobawic ię w snajpera najodpowiedniejsza będzie M14 z preclufą i porządnie dopasowaną gumą hopa i dobrym dystanserem, ale bez wspomagania mocy. Można będzie wted postrzelać dość precyzyjnie, w razie potrzeby pociągnąć serią, a ryzyko włożenia komuś szybkiej kulki będzie mniejsze niż repliki z mocną sprężyną.

 

 

Więc decyduj.

I miłej zabawy

Link to post
Share on other sites

A wiecie czy VSR stockowa uciagnie sprezyne 120? Bo replika ma zaledwie 97 m/s co nawet 350 fpsow nie da, dlatego pytam o ta sprezyne. I czy jest mozliwe by replika przy 320 fpsow strzelala skutecznie na odleglosc 50-60m ? Tak jak pisze na stronie. Bo jesli jest to prawda, to juz sam dostane odpowiedz na swoje pytania.

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu przy takim budżecie brał bym M14. Części do VSR są cholernie drogie i mocny tuning jest bardzo kosztowny. Wiele części do VSR jest obecnie nie dostępnych co znacznie utrudnia tuning. Z częściami do M14 nie ma takiego kłopotu i tuning powinien być znacznie tańszy.

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu przy takim budżecie brał bym M14. Części do VSR są cholernie drogie i mocny tuning jest bardzo kosztowny. Wiele części do VSR jest obecnie nie dostępnych co znacznie utrudnia tuning. Z częściami do M14 nie ma takiego kłopotu i tuning powinien być znacznie tańszy.

 

 

Okey dzieki za informacje, rozpatrze ja, a puki co mam jeszcze kilka pytan:

Czy taki zesaw http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4598&name=Upgrade_okolo_410fps_replik_Tokyo_Marui_Platinium_Plus dalo by sie zamontowac do VSR czy to tylko obejmuje repliki elektryczne?

I tak jak wczesniej pytalem:

Czy stockowy BSR wytrzyma sprezyne 120? I czy mozliwe ze replika stockowa przy 97m/s ma zasieg skuteczny do 50-60m? Tak jak to opisano na Specshopie.

Link to post
Share on other sites

Jak się kupuje tylko części LL/PDI to tak - jest potwornie drogo... Ale to nie jest konieczne :wink:

 

 

VSR (tylko nie pamiętam która wersja) będzie miało te 400fps tylko po zdjęciu ciężarków z tłoka. Czyli praktycznie w stocku.

Tylko, że sprężynowa replika mająca tylko 400fps to bezsens, więc jeśli nie chcesz więcej to IMO zainwestuj w m14.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Wiciok, pewnie, nie jest konieczne pakowanie dobrych, markowych częsci. A potem gnacik taki ląduje u mnie i zarabiam mniej więcej tyle ile wynosi różnica w cenie między częściami "tanimi" a "markowymi" a właściciel... nadal ma "tanie" części.

 

To o czym mówisz to wersja real shock ale nie zmienia to faktu, że i tak tunning snajperki jest kosmicznie drogi, żeby nadawała się do użytku. Przy czym akurat tunning VSR jest najtańszy spośród wszystkich nadających się do użytku snajperek sprężynowych.

Link to post
Share on other sites

Są w miarę, działają ale owszem, zdarzało mi się, że konieczne było grzebanie, w jednym podszlifować kilka elementów, w innym wymienić sprężynkę na twardszą bo nie odbijał a w innym- wsadzić podkłądkę bo obudowa za mocno dociskała elementy po bokach. Detale ale świeżo upieczony właściciel repliki sobie tego nie zrobi.

Link to post
Share on other sites

Na częściach do AEG to ja się nie znam, ale wiem jedno: precki SRC nie można nazwać precką. Gumka dobra.

 

O tuningu cm.032 masz tu:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/43422-m14-cyma/

Czytaj od końca.

 

 

Tak tylko wiekszosc z tych czesci podanej w tym temacie nie ma na taiwanie, a rozbieral replike i zmienial czesci na wlasna reke puki co nie mam zamiaru (utrata gwarancji). Zreszta potrzebowalbym kogos kto w razie komplikacji by pomogl, a nie mam nikogo takiego. Dlatego pragne cos zlozyc z tych czesci co sa dostepne na Taiwanie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...