Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Start. Budżet: 1600 zł


Recommended Posts

Witam, zaczynam zabawę z asg. Mój budżet to około 1600 zł i wybrałem sobie taki sprzęt, jednak chciałbym się dowiedzieć czy może coś z tego poniżej nie jest warte swojej ceny, bądź jakieś dobre zamienniki. Pozdrawiam, Buszmen90.

 

 

 

Replika:

http://www.asg.com.pl/LMT_Defender_Patrol_Carbine_M4_Commando_ASGKWA,p,5236.php

 

Bateria i ładowarka:

http://www.asg.com.pl/Akumulator_Mini_96V_1100mAh_Strike_Systems,p,1674.php

 

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_ladowarki/ladowarka_rozladowywarka_procesorowa_do_akumulatorow_o_napieciu_od_2_4v_do_12v_mw-689.html

 

 

Google:

http://allegro.pl/gogle-ess-nvg-czarne-nowe-kontrakt-najtaniej-i1706030019.html

 

Mundur:

http://allegro.pl/spodnie-sfu-pl-woodland-wz-93-helikon-rip-stop-xl-i1709096183.html

http://allegro.pl/bluza-tcu-pl-woodland-wz-93-helikon-rip-stop-xl-i1692014246.html

http://allegro.pl/kapelusz-wojskowy-taktyczny-pl-wz-93-helikon-7-1-4-i1669453588.html

 

 

Kamizelka:

http://allegro.pl/profesjonalna-kamizelka-taktyczna-8kiesz-molle-i1698146430.html

 

 

Oczywiście, za jakiś czas zacznę delikatnie tuningować replikę (precka itp), dokupię parę realcapów i zobaczę co może przydać mi się do kamizelki, na pewno będą to ładownice ;) ale na razie nie mogę mieć wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi, po co Ci kamizelka, skoro nie masz co do niej włożyć? Zapamiętajcie. Nie potrzeba obwieszać się jak choinka na starcie. Na mundurze byś zaoszczędził, gdybyś kupił flecktarna lub DPM. Jeśli koniecznie chcesz wz.93, kup jakiś kontraktowy, a nie te podróby. Ładowarka, Imax B6.

Link to post
Share on other sites

Kamizelka ma Ci służyć abyś miał gdzie schować wodę, jedzenie, magazynki, amunicję, radio i wszelakie pierdoły, których noszenie po kieszeniach było by zwyczajnie niewygodne, natomiast kiedy masz tylko replikę i jednego hajkapa to po co Ci kamizelka, po co Ci dodatkowe obciążenie, a być może i ucisk ;p

Poza tym nie kupuj takich kamizelek jak miltec, ACM (ta najgorsza) czy np. gunfire'owe wymysły... kiedyś kupiłem i taką z miltecu (dawno temu) i taką z ACMu i ucz się na moich ( i wielu innych ludzi błędach), że to jest shit.

 

Replikę jak najbardziej polecę, bo sam mam KWA :P Natomiast akumulator polecałbym pakiety modelarskie (chyba najwięcej pozytywnych opinii), gepower albo powerbean (choć powerbean ma niekiedy nieciekawe opinie to sam go mam i sobie chwalę :O) czyli LiPo, ew jakieś NiMh ale tu już się nie znam zbytnio ;p, a ładowarkę, najtaniej to chyba IMAX B6, choć uważaj na podróby...

Na cenach i jakości wuzetek 93 się nie znam więc zamilknę w tym temacie.

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze wybrałeś. Zmieniłbym tylko ładowarkę na Accucell Turnigy 6 lub IMAX B6, cena trochę wyższa (trzeba do nich dokupić jeszcze zasilacz, są wersje IMAX B6 z wbudowanym zasilaczem - ktoś je wystawia nawet tu na giełdzie). To o wiele lepszy sprzęt niż Batimex (bywają awaryjne, jedni narzekają, drudzy nie). Bateria jest ok, nimh wymagają mniej uwagi od lipo. Polecałbym jednak baterię na ogniwach Sanyo - są niezwykle mocne i wytrzymałe na niską temperaturę.

 

 

Kamizelka jest ok, jeśli będziesz miał za dużo pustych ładownic, to odepniesz. Na początek da radę. Możesz też poszukać amerykańskiej LBV - jest wygodna, lekka i sprawdzona, a w tej samej cenie (tyle, że nie ma systemu molle). Helikon ma dobrą jakość wykonania, więc mundur możesz śmiało brać. Polska pantera do polskiego lasu jest idealna.

Link to post
Share on other sites

dobre rozplanowanie sam kupiłem gogle z tej aukcji i teraz czekam na przesyłkę... ode mnie mogę tylko dodać ze wz. 93 komplety nowe całoroczne 120-160zl (na aukcjach można taniej ale trzeba znać swoje rozmiary) a jak już chcesz iść za ciosem po kupnie panterki to polecam kamizelki z MIWO nowe drogie ale warte swojej ceny na aukcjach można trafić w bardziej przystępnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Ładowarka - tak jak koledzy wyżej radzą, lepiej dołożyć do Imaxa B6 [użytkowałem, sprawdza się, mogę polecić], lub Turnigy Accucella 6 [w zasadzie bliźniaczo podobna].

 

Mundur w WZ.93 - z jednej strony Helikona bym odpuścił, z drugiej użytkuję kontraktowy polski mundur z Rip-Stopu i też szału nie ma. Zresztą ten Rip-Stop, to z prawdziwym Rip-Stopem wspólną ma chyba tylko nazwę :wink: Pozostają mundury z Miwo, czy Specops [nie wiem czy do dostania, dla cywili], ale to już kasa jest znacznie wyższa i raczej nie zmieściłbyś się w budżecie. Ten kapelusz, co wybrałeś z Helikona, jak za tę kąsę, to jest w porządku. Mam i używam, są lepsze, ale ów Helikon zaskoczył mnie swoją wytrzymałością.

Aaa wspomnianych w poście wyżej "kompletów całorocznych" wzór 127/MON, unikaj jak ognia, już lepiej wziąć Helikona.

 

Gogle - ESSy są w porządku - sam używałem modelu ESS Advancer V12, ale... jesteś zdecydowany i przekonany, że na pewno nie chcesz okularów? U mnie po przesiadce z gogli ESS V12, które użytkowałem od dłuższego czasu, na okulary tej samej firmy - model ICE, odkryłem nagle [tak jakbym wcześniej tego nie dopuszczał do głowy :smile: ], że w okularach mam zdecydowanie większe pole widzenia a i wentylacja lepsza, to i parowanie mniejsze.

Przykładowy link:http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7539&name=ESS_-_ICE3_International_-_0019

 

Kamizelka - raczej odpuść, tę z linka. Generalnie można by uprościć, że poniżej Miwo, na dłuższą metę i do poważniejszej zabawy, to nie opłaca się kupować. A i wspomniane Miwo też raczej szału nie robi. Zdaję sobie sprawę, że ogranicza Cię budżet, ale w tym wypadku, chyba lepiej się wstrzymać i uzbierać na coś lepszego.

Mógłbyś też kupić gdzieś po taniości używanego Patterna - wspomnianego szału to to w ogóle nie robi, ale coś tam w niej zmieścisz do czasu, aż dozbierasz na coś lepszego a i przy odsprzedaży używanego Patterna będziesz mniej stratny [o ile w ogóle będziesz].

Edited by vanyel1985
Link to post
Share on other sites

Po przemyśleniach, kamizelkę sobie jednak teraz odpuszczę, bo kolega ma do sprzedania Chest Rigg za 25 zł. Co do munduru, polskiego oryginału na pewno nie chce bo kiedyś jeździłem na ryby i po prostu mi się nie podoba. Helikona widziałem na żywo i materiał wydawał się dosyć trwały, a cena prawie taka sama. Więc jeśli nie ma wielkich znaków zapytania co do tego helikona i nie znajdzie się nic lepszego w tej cenie, to po prostu go wezmę ;)

 

Najbardziej zabolała mnie bateria i ładowarka i teraz nie wiem co robić. Na ogniwach sanyo bateria kosztuje około 150-230 zł, ładowarka iMAX B6 to 260 zł i zastanawiam się czy nie przejść na pakiety LiPo i nie kupić zwykłej mikroprocesorowej ładowarki i baterii np:

 

> http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4177

 

> http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4206

 

+ jakieś zabezpieczenie i zmieszczę się w 200 zł

Link to post
Share on other sites

W sklepie www.taktyczny.com masz promocję: do pakietu lipo ładowarka gratis.

 

Pamiętaj jednak, że to jest prosta ładowarka, a IMAX to już sprzęt zaawansowany, który zapewni ci dobre ładowanie i ochroni baterię. Pytanie, ile masz kasy. Jeśli chodzi o Sanyo - tak samo zależy od kasy. Jeśli mieścisz się w budżecie, to warto. Jeśli nie, to Strike Systems czy Firefox są całkiem przyzwoite i spokojnie dają radę.

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites

W sklepie www.taktyczny.com masz promocję: do pakietu lipo ładowarka gratis.

 

Pamiętaj jednak, że to jest prosta ładowarka, a IMAX to już sprzęt zaawansowany, który zapewni ci dobre ładowanie i ochroni baterię. Pytanie, ile masz kasy. Jeśli chodzi o Sanyo - tak samo zależy od kasy. Jeśli mieścisz się w budżecie, to warto. Jeśli nie, to Strike Systems czy Firefox są całkiem przyzwoite i spokojnie dają radę.

 

 

Nie gratis, tylko w obniżonej cenie.

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik Helikona mogę powiedzieć, że firma mocno poprawiła jakość szycia i wykonania mundurów. Jak do tej pory nic się nie rozdarło, kieszenie nie odpadły, rzepy się nie odpruły. Jak próbowałem odpruć kieszenie to ,delikatnie mówiąc, się zmachałem. Moim zdaniem warto brać.

 

 

Spodnie w UCP Helikona pomimo ostrego traktowania i prania w pralce nadal mają żywe kolory ( jeśli o odcieniach szarości można powiedzieć, że są żywe :F) a materiał nawet nie myśli o rozpruciu.

Link to post
Share on other sites

Mój budżet pozwala na 4 opcje,

 

1. Bateria na ogniwach Sanyo + ładowarka Batimexa ~ 200 zł

2. Ładowarka iMAX B6 + bateria na ogniwach firefox ~ 250 zł

3. LiPo ładowarka z PowerBEAN + bateria z PowerBEAN + zabezpieczenie ~200 zł

4. Batimex + firefox ~ 150 zł

 

Która wydaje się najkorzystniejsza ?? Ładowarkę batimexa mogę dostać za 50 zł od znajomego prawie nówka, więc może na początek kupić Batimexa i jakąś baterię która daje rade za około 80 zł a z czasem zaopatrzyć się w coś lepszego ??

Link to post
Share on other sites

A tam Capri... Nic do nich nie mam, ale jak już weźmie Imaxa B6, to faktycznie najlepiej niech sobie do tego dokupi jakąś Lipolkę. Jeśli chodzi o ładowarki i baterie, to najlepiej unikać tych ze sklepów airsoftowych, w dużej mierze syf za nieproporcjonalnie wysokie pieniądze - głównie o ładowarki i pakiety Lipo mi chodzi.

 

Buszmen90 - poczytaj sobie ten temat: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/19780-pakiety-lipo/ w sprawie doboru odpowiednich parametrów Lipo pod Twoją replikę. I tak jak mówię, na początek możesz kupić tańszą lipolkę, choćby firmy Turnigy - szału nie robi, ale na start wystarczy. I jeśli odpowiednio dobierzesz parametry, to będzie to o niebo lepszy wybor niż bateria nimh czy nicd, ze sklepu airsoftowego.

Link to post
Share on other sites

Dobra, to teraz ja coś napiszę z moich doświadczeń.

 

Jak dla mnie replikę lepszą kupisz od deep fire z silver series miałem macałem strzelałem kolega ma jak chcę to sobie z niego postrzelam a jest 50 zł tańszy i ma bardzo dobre części wewnętrzne oraz zewnętrzne.

 

Co do gogli to może po prostu kupisz okularki uvexy i'vo są o wiele tańsze a trzymają tak samo dobrze, co do różnicy między goglami i okularkami, różnica jest ogromna, miałem i to i to powiem że okularki są o wiele bardziej praktyczne nie parują tak bardzo jak gogle, włożysz je praktycznie pod każdy hełm, o wiele lepsza jest w nich wentylacja i obszar oczu aż tak bardzo się nie poci.

 

Na temat baterii i ładowarki powiem tyle, li-po jednak jest mniejsze i masz większe pole do popisu gdzie je umieścić ni-mh i tym podobne są o tyle gorsze bo te większe zajmują bardzo dużo miejsca a większość z nich trzeba rozładowywać przed ładowaniem żeby nie miały efektu pamięciowego choć li-po ma tę wadę że potrzeba mu droższej ładowarki z balanserem która naładuje każde ogniwo równo.

 

Mundur. Mam i polską panterkę w rip-stopie i amerykańskiego woodlanda w rip-stopie. Woodland bez porównania lepszy, tkanina całkiem inna, szybko schnąca i mocniejsza ja zapłaciłem za swój mundur 110 zł komplet a za wz.93 koło 140 zł komplet nie powiem panterka jest dobra na lasy iglaste i ciemne a woodland lepszy jest na lasy jasne więc musisz zdecydować co będzie dla ciebie lepsze, powiem tylko żebyś nie kupował podróbek milteków i helikonów (chociaż te drugie prędzej) bo na tym stracisz, większość mundurów kontraktowych najczęściej przeleżała w zbrojowni gdzie używana nie była a stan ich jest idealny. I jak jednak weźmiesz wz.93 to na pewno nie bierz całorocznych nie dość że schnie 100 lat to na lato jest za ciepły a na zimę za zimny.

 

Teraz czas na kamizelkę. Tak jak niektórzy mówili, chińskim kamizelkom mówimy nie (chyba że podróbką tych balistycznych za które nie warto przepłacać)! Może się trafić coś co przez całą twoją karierę się nie roztarga i nie trzeba będzie o to dbać (mój 3 day lub utg kolegi na przykład) a może się zniszczyć na pierwszej strzelance (emka d-boya z krakmana innego kolegi). Teraz może trochę o sensowności kamizelki, kamizelka ma być praktyczna dla tego też wybrałem chesta rack'a bo po co mi 30 ładownic na 3 magazynki kompas i jedzenie, od jedzenia i innych mniej potrzebnych sprzętów jest plecak od magów są ładownice na magi więc po cholerę wam puste ładownice? Nie dzierżę ludzi którzy do ładownic na magi wsadzają snickersy lub inne czekolady, panowie i panie może i nie zabłysnę pisząc to ale ładownice na magazynki służą do przenoszenia... tak magazynków a nie snickersów od tego ma się plecak lub jakiś nadupnik żeby takie rzeczy nosić. Więc lepiej weź coś co możesz szybko ściągnąć i zostawić, co nie przeszkadza w czołganiu skradaniu się, nie haczy o gałęzie przy przechodzeniu przez las i co nie będzie ważyć pół tony bo fajnie wygląda, Tak wiem że 90% as to lans ale bez przesady, jak dla mnie dobry plecak to podstawa potem, jak będziemy mieli tam co wsadzić, można kupić jakiegoś chesta który nie będzie gryzł się z plecakiem i będzie można ich swobodnie używać. Ma być ci wygodnie i poręcznie a dopiero potem ma to wyglądać.

 

Na podsumowanie. Ja polecę od siebie

 

emkę deep fire silver series,

 

ładowarkę imax'a B6,

 

li-po modelarskie,

 

woodland'a kontraktowego,

 

chest rigg'a rack w 3 color, ładnie wygląda w tym secie a kolega ostatnio z ładownicami za 80 zł kupił razem z przesyłką,

 

kamizelkę balistyczną acm'a,

 

3 day'a acm'a lub powinno cię stać na kontrakt,

 

za takiego seta który ci polecam zapłacisz około 1390 zł razem z repliką baterią i umundurowaniem z którym nie będziesz źle wyglądać a będzie praktyczne i raczej się nie posypie używam około roku już w ciężkich warunkach rzeczy te są tyrane niemiłosiernie prawie każdego dnia a mimo to trzymają się bardzo dobrze. a zapłacisz 200 zł mniej więc możesz wydać w tuning repliki lub jakieś oporządzenie dodatkowe

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Okulary ess v12 sam posiadam są świetne ładnie wyglądała ładnie pasują mi do ryja i totalnie je odradzam, … dlaczego? Bo to są kulki bb6mm to nie są prawdziwe kulki z wojny a ja nie jestem wojakiem i dlatego trzeba za nie zapłacić minimum dwa razy tyle jak za dobre gogle do asg, nie warto, choć tez nie warto kupić czegoś taniego byle, jakiej firmy, bo takie cudo z allegro tez mam i ni jak to do ryja nie pasuje … a jeśli chodzi o parowanie w moich v12 wydarłem tylko taka piankę w otworach wentylacyjnych i jest ok. już się nie moczą

Ładowarka i bateria… nimh od dobrego producenta może bardziej się opłacić niż lipo, ja mam nimh 2000mah i nigdy nie pada do końca kilku godzinnej strzelanki, gun wystrzeli z tej baterii spokojnie 2 hi capy a może nawet i ze trzy cztery, nigdy tego tak konkretnie nie liczyłem

Kamizelkę odradzam, bo co tam można nosić … lepiej jakiś dobry plecaczek, który ma więcej miejsca i ładownice na magi.

Wz93 ma najlepsze maskowanie jak na laski, w których grałem, Polacy robią kamuflaż na polskie lasy, Niemcy na niemieckie, amerykańscy … uniwersalne

Kapelusik sam se musze kupić

Może warto zainwestować w jakies low/real capy

Link to post
Share on other sites

Okulary ess v12 sam posiadam są świetne ładnie wyglądała ładnie pasują mi do ryja i totalnie je odradzam, … dlaczego? Bo to są kulki bb6mm to nie są prawdziwe kulki z wojny a ja nie jestem wojakiem i dlatego trzeba za nie zapłacić minimum dwa razy tyle jak za dobre gogle do asg, nie warto, choć tez nie warto kupić czegoś taniego byle, jakiej firmy, bo takie cudo z allegro tez mam i ni jak to do ryja nie pasuje … a jeśli chodzi o parowanie w moich v12 wydarłem tylko taka piankę w otworach wentylacyjnych i jest ok. już się nie moczą

Ładowarka i bateria… nimh od dobrego producenta może bardziej się opłacić niż lipo, ja mam nimh 2000mah i nigdy nie pada do końca kilku godzinnej strzelanki, gun wystrzeli z tej baterii spokojnie 2 hi capy a może nawet i ze trzy cztery, nigdy tego tak konkretnie nie liczyłem

Kamizelkę odradzam, bo co tam można nosić … lepiej jakiś dobry plecaczek, który ma więcej miejsca i ładownice na magi.

Wz93 ma najlepsze maskowanie jak na laski, w których grałem, Polacy robią kamuflaż na polskie lasy, Niemcy na niemieckie, amerykańscy … uniwersalne

Kapelusik sam se musze kupić

Może warto zainwestować w jakies low/real capy

 

 

Co Ty tu za brednie wypisałeś? Wz.93 dobre na polskie lasy? :hahaha:

Jak Ty w kilka godzin wystrzelisz 4 Hi-Capy, to się nie dziw, że Ci nie pada...

Jak napisał Vanyel1985- Beltkit jest najlepszy na las.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli coś chcecie powiedzieć powiedzcie całym zdaniem, inaczej to tylko oftop powstaje

No chyba asg nie polega na waleniu ogniem ciągłym

W każdym razie spokojnie wystrzeliło dwa hi capy na strzelaniu

Tak uważam ze wz93 jest najlepszy dla nas, znasz cos lepszego? daj znać

Nie nauczę się pisać po polsku, tłumacze to, co pisze na polski w Microsoft world, bardzo przepraszam, jeżeli czegoś nie zrozumiałeś przytocz ten kawałek poprawi się

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites

Vandal takich bredni już dawno nie czytałem: ESS V12 za dobre jak na airsoft. Nimh lepszy od lipo a plecakiem zastępujesz oporządzenie? Chciałbym zobaczyć jak szybko zmieniasz maga, wyjmując go z plecaka / ładownicy zamocowanej na plecaku. A może nosisz ten plecak odwrotnie? Tj. z przodu, na klacie? :hahaha:

Sam korzystam z WZ.93 - jeden z teamowych wymogów - i czasem sprawdza się lepiej, czasem gorzej. Nie można rzec, że ten czy tamten kamuflaż jest jednoznacznie najlepszy "jak na polskie warunki".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...