Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CZ 75D czy Steyr M9


Recommended Posts

Witam, zdecydowałem się kupić replikę na gaz, mam ok 230 zł do wydania. Nie wiem czy kupić:

-taktyczny.com/asg,168,pistolet_steyr_m9_a1_gnb_co2.html

czy

taktyczny.com/asg,156,pistolet_cz_75d_compact_nbb_co2.html

 

Którą replikę lepiej wybrać, czy w tej cenie na gas (nbb) jest coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

Witaj,

Te repliki wcale nie są dobre. Wiesz dlaczego? Nie warto kupować pistoletów mających ponad 350 FPS. Broń krótka z założenia powinna spełniać limity FPS do walki w budynkach (w dużej części środowisk Airsoftowych są to właśnie okolice 350 FPS). Pistolety, które podałeś mają grubo ponad 400 FPS. Oznacza to, że będą zbyt mocne na bliski dystans, a zarazem zbyt niecelne na daleki dystans.

 

Jeśli chcesz coś NBB w cenie do 200 złotych, w dodatku nie przekraczającego 350 FPS i zasilanego CO2, to od siebie polecam pistolet Sig Pro z KWC. W opisach sklepów zwykle ma podane około 370-390 FPS. Mój egzemplarz mierzony na chrono nie przekracza 340-350 FPS. Ale od razu przyznaję - nie wiem czy to tylko kwestia mojego egzemplarza, czy osiągi na stronie sklepów są zawyżone.

Jeśli szukałbyś czegoś tańszego, to możesz popatrzyć po replikach firmy STTI, przy czym mają one zwykle awaryjne magazynki, o które trzeba dbać.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie kup tą replikę, która jest tańsza - mniej pieniędzy stracisz.

 

Naprawdę, wiatrówki są znacznie lepsze (celniejsze), jeśli chodzi o strzelanie do statycznych celów. A są też wiatrówki, które bardzo dobrze odwzorowują broń ostrą pod względem wyglądu.

 

A jeśli chcesz ASG - różnicy w replice mającej 350 i mającej ponad 400 FPS nie odczujesz przy strzelaniu na krótkim dystansie. Za to tą słabszą będziesz mógł później z powodzeniem używać na strzelankach.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze prośbe, jako iż jestem na wyjeździe korzystam z netu w telefonie, a strona gunfire wogóle ma problemy z otwarciem, jestem we Wrocławiu więc chciałbym odwiedzić sklep firmowy a nie mogę znaleźć adresu sklepu we Wrocławiu, mogę prosić o link do strony z adresem (gunfire sie odwiera postrony nie) albo wypisanie adresu.

Link to post
Share on other sites

Kulki tak naprawdę obojętne, bo hop-up w replikach tego typu działa bardzo średnio.

 

Dobierz sobie z przedziału 0,2-0,28g. Im cięższe tym lepsza celność, jednak prędkość wylotowa spada i zasięg - spadają. Jeśli w grę wchodzą puszki, tarcze - im cięższe, tym lepsze. Postawiłbym wtedy na 0,25-0,28g.

 

Goldfire do dobrych kulek nie należą, ale do tej repliki wystarczą.

 

Mnie tylko jedno zastanawia - ludzie przychodzą na forum, pytają, a potem mają gdzieś co mówią im inni i kupują szajs, lub coś, co nie jest przydatne. Po co w ogóle pytają?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się jednak nie kupić, jakiego więc polecacie gaziaka (najlepiej na CO2, green gas jest za drogi) do tak ok. 330 zł (replika raczej do 290, bo trzeba kupić gaz, smar i kulki). Chciałbym żeby miał te 350 FPS minimum ale mniej też może być (jeśli jest dobry) myślałem o Das Wesson 6 ale wykracza po za budżet (i to znacznie).

Link to post
Share on other sites

Jak już mówiłem z powodu problemu z ręką, rehabilitacja potrwa około rok, w tym czasię będę strzelał do tarczy nie do ludzi, chcę też obeznać się z asg bo będzie to moja 1 replika. Myślę że skoro będę strzelał tylko do tarczy nie do ludzi ilość fps jest obojętna, czyli może być powyżej tych 350 FPS.

Link to post
Share on other sites

Za 250zł nie kupisz dobrego pistoletu asg do tarcz. Kup krótką wiatrówkę (celność będzie lepsza, tańsza eksplatacja itd.). Jest takie jedno znane forum o wiatrówkach - poczytasz, zobaczysz i na pewno coś wybierzesz).

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi też o własności kolekcjonerskie, wole (jak pisałem wcześniej) replikę z orginalnymi oznaczeniami i modelem np. CZ75 a nie Crosmana P10, który nie odwzorowuje żadnej broni, są wiatrówki, które odwzorowują ale są droższe od odpowiednika asg.

Edited by KamilSz
Link to post
Share on other sites

Nieco się zmieniło bo wygrałem na facebooku gunfire.pl kupon rabatowy 50 zł na zakupy powyżej 250 zł. Co sądzicie o tym:

1. http://gunfire.pl/product-pol-1152195236-Replika-pistoletu-G1911-KG-42DXK.html

2. http://gunfire.pl/product-pol-1152194675-Rewolwer-Dan-Wesson-6-.html

3. http://gunfire.pl/product-pol-1152195015-1911-M-E-U-Gas-BlowBack.html

4. http://gunfire.pl/product-pol-1152192687-R27.html

 

Kurde teraz naprawdę nie wiem co wybrać, wolał bym jednak replikę na CO2, bo jest tańszy.

Link to post
Share on other sites

Nie moge znaleźć bo w jednym chodzi o broń do 250 zł (mam więcej) a w drugim do 500 zł (mam mniej). Warto tego Dan Wesson kupić czy lepiej którąś z wymienionych m1911, czy może coś innego do tych 340 zł (bez rabatu) w sklepie gunfire.pl, czy może lepiej dozbierać kaski i kupić coś droższego np. http://gunfire.pl/product-pol-1152192960-Pistolet-ASG-GBB-Walther-P99-Metal-CO2.html (trochę dużo FPS)

Edited by KamilSz
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...