Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem, posiadam replike sr16 woc g&p, niedawno zakupiłem magi co2 GHK, stalowe suwadło ratecha i npas ratecha, npas siedzi w stockowej osłonie dyszy g&p i daje rade:) Problem jest tego typu że nabój co2 wystarcza na MAX 1 magazynek przy semi zarówno przy odkręconym jak i skręconym NPASie. Panowie jeśli któryś ma pomysły co może byc przyczyną tak słabej wydajności to prosze o pomoc. Dodam że strzelanie odbywało się w temp od 20 do 30 stopni C. A i dodam że kapsuła jest dokręcana błyskawicznie i magazynek szczelnie trzyma gaz

Edited by dybo
Link to post
Share on other sites

Magazynek może siedzieć w gnieździe za płytko, przez co uszczelka przy szczękach nie jest dociśnięta do dyszy.

To pierwsze co przychodzi mi do głowy.

 

Dodam pewną ciekawostkę od siebie. Przy używaniu mocniejszej sprężynki młoteczka uszkodził mi on mocowanie dyszy i całego NPASa.

Jak wiadomo w miejscu jego mocowania młoteczek normalnie uderza w iglicę. Tutaj po którymś tam setnym cyklu na CO2 mocowanie zostało zerwane.

Dodatkowo jeśli tego nie robiłeś, warto przeszlifować powierzchnię suwadła w miejscu jego styku z młoteczkiem.

Link to post
Share on other sites

Magi akurat siedzą dobrze na szczęście, myślę że to może być wina hammer springa, może zbyt mocno zbijak uderza w zawór od maga? Czy ktoś strzela na takiej konfiguracji i może coś powiedziec na temat hammer springa?

Link to post
Share on other sites

Aż poszedłem sprawdzić - 85 strzałów + kilka słabych, nie policzyłem.

 

Konfiguracja: młotek g&p + sprężyna młoteczka 120% od elementa + suwadło stalowe ra-t + npas ra-t wciśnięty do stockowej dyszy po g&p + stockowa sprężyna powrotna g&p, buffer tak samo + kapsuła co2 mosa.

Edited by DT_Kuba
Link to post
Share on other sites

Suwadło RaTech

Dysza RaTech czasem plastikowa G&P (ta która była przy zakupie)

Sprężyna kurka 120% RaTech

Sprężyna powrotna letnia

Wystrzeliwuje dwa magazynki (80szt amunicji) na wszystkich 4 magach

Zasięg około 60m na suwadle RaTech z odkręconym NPASem do połowy, na plastikowym bez regulacji 40m

Link to post
Share on other sites

Cholera, to bez kitu panowie nie wiem co jest nie tak, używam kapsuły crosmana ale to chyba nie robi zbytnio jakiej firmy. Sądzicie że może być to wina o-ringa? Bo założyłem na plastikową osłonę dyszy tą ra techową czerwoną gumke i po jednym strzale zacięła się cała dysza i przy wyciąganiu-cholernie ciężko było to wyciągnąć, założyłem gumkę czarną, tą od stockowej osłony dyszy g&p. Może mieć to wpływ?Czy jest to wina szczelności zespołu dyszy czy problem na odcinku młoteczek-zawór maga?

Link to post
Share on other sites

No ale to problem by występował na obu magach? Dysza nie jest uszkodzona bo magazynki na gg są wydajne na tyle ile powinny. No chyba że uszczelki mają różnej wysokości gumki. Z tego co wiem to oring od dyszy (czerwony) jest nieco większy od stockowego g&p. NIestety tak jak pisałem-czerwony sie rozwalił i teraz jest zamontowany czarny

Link to post
Share on other sites

To jednak nei magazynek, bo nie mogę ani jednego ani drugiego już bardziej docisnąć a wole nie szlifować jeśli nie jest pewne że to właśnie tu jest wina.

 

A może dysza ra techa lub wymiana oringów by rozwiązała problem? Jakieś pomysły? Prosze o pomoc bo walcze już kupe czasu ze swoim wocem

 

Interpunkcja?

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Z oringami możesz spróbować. Ważne, żeby wszystko luźno chodziło, ale było jednocześnie szczelne - dysza G&P moim zdaniem jest lepsza od ra-t (tak z doświadczenia). A najlepiej byłoby, gdybyś złożył razem z kimś doświadczonym w tej materii.

 

P.S.

 

Nie martw się, ja walczyłem równe 11 miesięcy :)

Edited by DT_Kuba
Link to post
Share on other sites

Najlepiej jakby ktoś się podjął zajrzenia do woca bo oszaleć idzie. Ech jak fajnie było by wybrać się pewnego pięknego niedzielnego ranka na strzelankę ze świadomością, że giwera jest w pełni sprawna i gotowa do walki:)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, dziś strzela, a odłożysz na półkę na miesiąc i potrafi klęknąć po pierwszym przeładowaniu. Powód: bo coś tam. I zabawa zaczyna się na nowo.

 

Co do oringów na tłoczku NPASa, kombinuj, ale tak jak napisał poprzednik, całość musi pracować bardzo gładko, w przeciwnym razie możesz mieć problemy z podawaniem kulek bo dysza będzie cofać się z byt wolno.

Edited by TheGeneral
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś mi może wytłumaczyć taki przypadek:

Nabity świerzym nabojem mag, magazynek załadowany 30 kulek, przy 6-10 strzale zamiast normalnego dawkowania gazu jest delikatne "psyk" (lub podobne do syfonu w magu GG, ale krótkie) strzelam dalej i następne strzały normalne z normalnym przeładowaniem. Czasem wystrzelę cały mag normalnie a czasem z takimi fajfusami. Podczas takich cudów kulka leci połowę dystansu na pojedynczym. Na ciągłym strzał pojedynczy a zasięg kosmiczny. (jakieś 30% dalej) Nic nie rozumie, mam pewne podejrzenia w tym temacie, ale nie chciałbym kogokolwiek zasugerować.

 

Karabinek WOC, suwadło stalowe, dysza ratecha, sprężyna kurka 120%, magi GHK CO2.

 

Swoją drogą gaziak mnie ciągle zaskakuje a już myślałem, że ogarnąłem temat :icon_mrgreen:

Edited by 1beduin
Link to post
Share on other sites

Pytanie odnośnie uszczelki kapsuły w magazynku GHK co2.

Standardowe uszczelki po jakimś czasie przestają uszczelniać. Co stosujecie zamiast nich? Jakiś specjalny rodzaj gumy, albo może jakiś inny patent?

Sam próbowałem z małymi oringami, ale efekt nie utrzymał się zbyt długo.

Edited by TheGeneral
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam mały problem, chciałem wczoraj troszeczkę postrzelać, zmieniłem dyszę na plastikową RaTecha NPAS i ku mojemu zdziwieniu (zdziwieniu, bo karabin strzelał normalnie) pierwsza kulka leci normalnie, druga na dwa metry, kolejne podobnie. Czasem lecą dwie na raz, czasem pojawi się jakiś rodzynek który leci w siną dal. Pomyślałem, że sprężyna kurka (120%) jest za słaba na magi CO2 i podgiąłem ją trochę ale nic nie pomogło. Efekt jest taki jak by gumka HU nie trzymała kulki lub dawka gazu była by zbyt mała na oddanie przyzwoitego strzału.

Czy ktoś miał taki problem, ewentualnie jakiś pomysł co za czort siedzi w replice?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

z tego co mi wiadomo to coyote asg mają w swojej ofercie zwykłego hammer springa od ra-techa. Chyba że jestem nie w temacie i zwykły hammer spring od ra techa ma tą samą moc co 120% innej firmy:)

 

Panowie ciągle walcze z niską wydajością co2(jeden nabój wystarcza na ok 1 mag (strzały na semi)), myślę, że mag jest dociśnięty wystarczająco(padły opinie, że mag siedzi za płytko) ponieważ zaskakuje mi bolt catch. Mimo tego, macie jakieś pomysły co/jak zrobić żeby mag wszedł jeszcze głębiej w gniazdo? Mile widziane inne pomysły na temat tej irytującej niskiej wydajności. Wszystkie pomysły jestem gotów przetestować na swojej replice i napiszę o efektach

 

Liczę na Was koledzy(chyba sami wiecie jaką radość sprawiłby mi w pełni sprawny WOCek:))

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...