Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina M16-stek


Recommended Posts

Witam. Na wstępie... Szukałem i szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Głównie dlatego, że szukanie wymaga wpisywania narzuconych przez producentów nazw poszczególnych replik. Do tego dochodzi czytanie wielostronicowych tematów od których mózg puchnie. A ja się nie znam na tym i się troszkę gubię. Dlatego jeśli ktoś zamierza napisać że to było wałkowane x razy na forum, albo zaproponować kałacha cymy to niech się wstryma bo mi to nie pomoże. Dziękuję z góry za poświęcony czas. Szukam karabinku M16. Nie stać mnie na Systemę, G&G i inne fajne sprzęty. Mam 700zł. Z tę kwotę poszukuję długą M16. M4, Colty Commando i inne wymysły na bazie kompaktowej eMki mnie raczej nie interesują. Czy znajdę coś w miarę przyzwoitego za te pieniądze? Budżet 700zł nie obejmuje takich rzeczy jak preclufa, gumka czy komora, wiadomo że to pasuje wymienić. Natomiast GB miłoby było gdyby trzymał przynajmniej 400fps, z mniejszą prędkością początkową raczej w moim środowisku trudno grać. Na starcie FTK, głowicy tłoka, tłoka etc nie chcę wymieniać, zeby z M15 CA SL zrobić coś co się nadaje do strzelania. Raczej myślę o chinolu jakimś. Pytanie.. jakim? Ma ktoś jakieś propozycje?

Edited by German_Gun_Fan
Link to post
Share on other sites

Hmmm. Widziałem wiele razy kolesi z eMkami Boya, JG czy AGMa. W sumie to strzelało. Nawet tak strzelało że przy odrobinie wprawy niektórzy mogliby tym wiele zdziałać. O co więc chodzi? Bez ironii Panowie, poprostu jestem nowy, nie znam się. Wytłumaczcie mi jaka różnica polega między eMką za 600zł a eMką za 1500zł? Tak samo w przypadku kamizelek, mundurów, headsetów i innych spraw. Czuję pustkę zarówno w swojej głowie jak i w swoim wyposażeniu..

Link to post
Share on other sites

Emki mają gearbox v.2, który z kolei bez wzmocnień szkieletu i paru innych rzeczy długo nie podziała. Poczytaj jakie ludzie problemy z tym mają, szczególnie w zimę, gdy szkielety mają w tradycji pękanie.

 

Emki droższe, a zarazem markowe mają po prostu poprawione parę rzeczy, w stosunku do gołej, niewzmacnianej wersji.

 

Do tego liczy się w końcu wykonanie zewnętrzne, nie? Widziałem kiedyś aps'a, odbijający się od światła metal i body przypominające plastik ... Fuu, ble, fu.

Link to post
Share on other sites

Aha. No już coś rozjaśniło się. Ale Twoje stwierdzenie chyba nie dotyczy eMek CA, bo choć ładnie wykonane zewnętrznie mają trochę kałowy gb, w którym trzeba wszystko wymienić. Tak słyszałem. To prawda?

 

Wybaczcie mi, ale jestem dosyć sceptyczny co do wyższości firmówek nad chinolami. Na pewno firmówki są lepiej wykonane, ale jeżeli chodzi o samą wytrzymałość... Widziałem kilka katowanych CM.028, które nie chciały zdychać. Sam posiadam takową, używam i strzela nieźle. Nawet kolega, emerytowany gliniarz, który w ASG siedzi od kilku lat stwierdził że karabinek strzela kosmicznie jak na koszt 350zł. A w końcu CM.028 jest kopią AK47 TMa, który nie tylko ma gorzej wykonane imitacje drewna ale także gearboxem ze znalowymi zębatkami się nie umywa. Stąd trudno mi wybrać coś nowego, lepszego. Różnica kilkuset złotych między firmówką a chinolem jednak bije po kieszeni trochę.

Edited by German_Gun_Fan
Link to post
Share on other sites

PJ to nic innego jak trochę podrasowane A&K. Poczytaj sobie o tych giwerach, bo nie są idealne. Warto zmienić komorę hop-up, co już podnosi cenę zakupu i zbliża ją do ceny repliki 1. klasy.

 

W efekcie może się zdarzyć, że kupisz chińczyka i na jego ulepszenie wydasz tyle, co na giwerę KWA lub ICS. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie osiągi cię interesują i jak często się strzelasz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanko.

Aktualnie mam do wydania 7 setek i chciałem je jakoś sensownie zainwestować w emke, a najlepiej w szesnastkę. W oko wpadły mi przede wszystkim dwie:

m16a3 od PJ http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/pj16a3_p_j-2828.html

i m16a4 BOYI http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/bi-5581m_boyi-2640.html

Słyszałem sporo pozytywnych opinii o PJ, ale nie wiem zupełnie nic na temat BOYI.

Chciałem się was zapytać która była by lepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

W eMke na pewno tej kasy sensownie nie zainwestujesz. Na forum milion razy się przewija zdanie: "do tysiąca złotych nie ma dobrych eMek".

 

Jeśli miałbym wybierać, na pewno nie byłoby to Boyi.

Edited by Didizip
Link to post
Share on other sites

Ja mam M16 P&J. W stocku była OK, ale wstawiłem lufę Madbulla, komorę KA, gumkę G&G i Bore Up Guardera.

Według mnie replika bez większych wad, gearbox jest bardzo dobry, zębatki chodzą gładko. Zasięg max. 75m(zmierzony), skuteczny ok. 60m.

 

PS. Replikę mam już 2 lata.

Edited by Lupuss
Link to post
Share on other sites
do tysiąca złotych nie ma dobrych eMek

No niestety jestem tego boleśnie świadom, i dlatego też pytam się o wasze zdanie na ten temat.

 

Dzięki wielkie za opinie, no i liczę że jeszcze ktoś się wypowie i rozwieje ostatecznie moje wątpliwości.

Póki co decyzja zakupu PJ wydaje się być najrozsądniejsza.

Jeśli macie inne zdanie to chętnie wysłucham waszych przemyśleń i doświadczeń.

Link to post
Share on other sites

Ja mogę jeszcze napisać, że wykonanie zewnętrzne jest raczej średnie np. przedni zaczep do pasa nośnego odpadł od samego wiszenia, na uchwycie transportowym jest widoczna niedokładność w odlewie(lekka "zmarszczka"), ale są to marginalne sprawy bo generalnie wygląda Ok. Najważniejsze, że gearbox jest dosyć dobry.

 

PS. Dzisiaj montuje sprężynę M135 to dam znać czy wytrzyma ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Łasic, widze ze juz troche po czasie ale jeszcze to nie jest dzieki bogu watek z przed pol roku.

 

Ja mam m16a3 od PJ do krakmana o ktorym pisales wczesniej. I z samej repliki jestem nawet zadowolony, wiadomo jest zauwazalna roznica miedzy ca itd. (bo tez taka przez chwile mialem). I jedyne co w n iej sie popsulo jak dotad to klapka do wyrzutknika lusek ;p, tzn ten malutki zaczep odpadl bo widocznie za mocno przycisnalem albo cos ;p. Z celnoscia troche srednio na pewno bedzie trzeba lufe zmienic w najblizszym czasie, za to zasieg jest ok w stosunku np do mp5 ktore ma 360 fpsow ;p :)

Edited by Toretto
Link to post
Share on other sites

Nie porównuj M16 do słabego MP5 z 360 fps, tylko do AK. W takim porównaniu AK Cymy bije na głowę M16 PJ. Po dacie twojej rejestracji wnoszę, że replika jest kupiona niedawno, więc co możesz powiedzieć o jej wytrzymałości?

 

Zamiast taniego, średniego M4/M16 chińskiego polecam G36C Cymy.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Musze przyznać że już nabyłem w/w m16 i póki co nie jest źle. Nie powiem żebym robił pod siebie ze szczęścia, ale przynajmniej powodów do narzekania nie mam zbyt wiele. Najbardziej rzucają się w oczy tandetne okładziny chwytu przedniego (do wymiany na metalowe RISy), wyglądają tak jakby miały popękać od najlżejszego uderzenia. Sam korpus wygląda całkiem przyzwoicie (wystarczy nie zwracać uwagi na oznaczenia PJ), chwyt pistoletowy jest wygodny, ergonomiczny, replika dobrze leży w ręku, ale mogła by być trochę cięższa. Jeśli chodzi o strzelanie, faktycznie na początku były problemy z celnością, ale po kilku zmianach wagi kulek i kręceniu HU uzyskałem naprawdę zadowalające skupienie. Jeśli chodzi o zasięg również jestem zadowolony, jest on porównywalny do stockowych kałachów (m.in. cymy). Jeśli chodzi o plan na przyszłość to na pewno będzie wymiana wspomnianego już chwytu przedniego, montaż precki i uszczelnienie GB. Sprężyny na pewno chwilowo nie będę ruszał bo może się to skończyć rozsypaniem, a tego bym nie chciał. No i mam nadzieję że z wytrzymałością nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...