Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 ICS czy KWA


Recommended Posts

Niedawno był identyczny temat. Poszukaj.

 

Ja mogę powiedzieć tyle, że ics nie ma super osiągów, a jego łamliwa komora hop up doprowadza do szału. Niby bez problemu wytrzymuje m140, jednak trzeba do tego zmienić prowadnice,tłok głowicę tłoka. Więc prawie cały górny gb. Jedyne co w nim fajne, to że można mieć 2 górne szkielety gb, jeden z m130 a drugi do cqb z m100.

 

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Kwa jest caluuuuuuuutkie wzmocnione

Szczególnie tłok^^ tak wzmocniony, że mi poszedł po 4tys kulek.

Mam M4 z KWA i szału na mnie nie zrobiło, w stoku strzelało kijowo, więc kupiłem preckę promka, osiągi się poprawił, jednak kolega z cm.028 miał dużo lepsze osiągi, postanowiłem zmienić gumkę, kupiłem fioletowego promka, zasięg wzrósł o parę metrów, ale cm.028(z precką SHS i gumką guardera) ma lepszy zasięg.

Sam się teraz zastanawiam nad drugą repliką, albo z KWA M16 SR12, albo ICS M16 RAS + drugą, dodatkową, górną część GB z bore-up i M140. Tylko KWA + lekki tuning mam za 1500zł, a ICSa w 2tys nie zmieszczę.

Jak by ktoś mógł napisać jak się sprawuje M16 ICSa to był bym wdzięczny (zasięg i skupienie, ROF jest dla mnie mniej ważny)

Link to post
Share on other sites

Na 100% ma LMT, a przeglądając forum zauważyłem że troche osob na nie narzeka :)

Ja kupiłem M4A1 Kwa Usa i oczywiście wymieniłem w nim tłok, sprezyne na 130 i został wstawiony także mosfet, wszystko pięknie śmiga od czasu zakupu. Ale nie wyobrażam sobie kupowania tej M4 bez wymiany tłoka, bo to loteria :) Ja go mam od około 3-4 miesiecy, wystrzeliłem z niego ok. 8k kulek i narazie bez żadnej zacinki, bez problemów :) Więc jak zdecydujesz się na Kwa Usa odrazu radziłbym Ci zakupić tuning który Cię interesuje, np. ze 120: http://www.casg.pl/product-pol-1091-Modyfikacja-KWA-M120-Deluxe-MOSFET-Active-Brake.html

No ale wtedy to już trochę kasy wychodzi.. no ale za to masz wszystko na gwarancji ;D

Wszystko zależy jaki masz budżet?

Link to post
Share on other sites

Kolejny geniusz stawiający kwa usa ponad lmt... to jest niemalże to samo(jest kilka różnicy wypisanych w temacie m4a1 kwa i tam już dyskusja się toczyła, więc polecam przeczytać wypomniany temat). Poza tym kwa usa jest niedostępne. Zanim się zdecydujesz polecam sprawdzić opinie o coyote asg w odpowiednim temacie (szczególnie ostatnie parę stron).

Zresztą dyskusje już Didizip wyczerpał, wszystko masz w tych tematach.

Ze swojej strony mogę z ręką na sercu polecić Lmt/kwa m4, naprawdę rewelacyjna replika.

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ehh.. no właśnie, 'niemalże to samo' czytałem cały temat i nikt dokońca nie jest przekonany dlaczego Kwa Usa są jakoś mniej awaryjne od lmt (statystycznie).

Kwa jest niedostepne ale zawsze można do nich zadzwonić i zapytać kiedy będzie.

Co do samych Coyotów, ja u nich kupowałem koło 5 razy i wszystko w jak najlepszym porzadku (ostatni zakup koło 2 tygodni temu).

No ale racja Didizip podał linki, poczytaj zdecyduj!

Link to post
Share on other sites

KWA USA są o tyle lepsze, że mają półprecke, a LMT nie. LMT ma lufę 6,12mm, przynajmniej moja tyle miała (zakupiona na capri). Może się wydawać, że USA jest mniej awaryjne, bo dużo osób od razu kupuje modyfikację z tłokiem u Coyotów, a tłok to najwadliwsze część w KWA. Ale jak kupisz LMT i wsadzisz do niego inny tłok i jakąś lufę to Ci wyjdzie duzo taniej niż kupienie wersji z USA + modyfikacja. Teraz zastanówmy się nad ICSem, Dużo droższy; np. LMT M16 z szynami kupisz za 1300, a M16 z ICSa z szynami RAS za 1700 (zaokrąglenie w górę z powodu przesyłki i przelewu). Sam się zastanawiam, czy warto wydać te 400zł więcej bo chcę kupić M16 (narazie mam M4 z KWA). I coraz bardziej chcę sobie kupić ICSa. Wrażenia z mojego M4 KWA nie są za super, jest dobrze, fajnie pracuje itp, ale spodziewałem się czegoś lepszego, po przeczytaniu tylu opini o M4 KWA.

Link to post
Share on other sites

Cóż ja mam KWA LMT i jakoś nie narzeka, przebieg jak dotąd jakieś 10k kulek (nie jest to dużo, ale już można coś powiedzieć w temacie. Repliki KWA mają jako plus wzmocniony gearbox (chyba najbardziej ze wszystkich v2), jak i wykonanie wew. jest bdb.

Stockowa gumka działa jak systema (w mojej opinii), precka również jak systema (miałem porównanie), lecz po wsadzeniu promyka oczywiście skupienie jest lepsze.

 

Jeżeli chcesz replikę, w którą nie trzeba zbytnio wkładać pieniędzy żeby dobrze strzelała(niektórym się sypie tłok), to bierz KWA.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

KWA LMT też maja bardzo dobre lufy. Raz jeszcze napiszę, że w lufie najważniejsza jest jakość wykonania a nie przekrój. Dlatego dobra 6,04 jest lepsza od budżetowej 6,01.

 

ICS - stare modele sprzed 2 lat nadal śmigają, a nowsze lubią padać. Chyba obniżyli jakość.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...