Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Start ASG z Waszą pomocą - pilna pomoc. Fundusz 1,6 - 2,0k.


Recommended Posts

Salut,

 

To fakt jestem nowy ale nie tak całkiem zielony, poświęciłem trochę czasu na przestudiowanie kilku tematów. Podstawową wiedzę posiadam, więc mam nadzieję że unikniemy zbędnego zgrzytu.

Na wszystkie zadane pytania proszę o konkretną i krótką odpowiedź. Macie ew.stłumić moją głupotę, naprostować mnie a nie robić kolejnego mętliku w głowie.

 

FUNDUSZE : od 1600 zł do 2000 zł MAX. Wiem że jest to możliwe z Waszą pomocą abym zamknął się w tej kwocie wyglądając "rasowo".

 

1. Najważniejszy podpunkt a zarazem największy dylemat - BROŃ PODSTAWOWA

Zdaje się na Waszą pomoc przedstawiając Wam moją słabość do konkretnych modeli:

- M4A1 S.I.R.

- FN SCAR

- AK74S

- SIG 550

 

Pokażcie mi jak mam rozumować odnośnie przystępnych na polską kieszeń "chińskich modeli" a markowych produktów (np.TM) gdy cena jest bardzo zbliżona do siebie.

Np. AK 47 z TM jest dostępny za 990 zł na specshop.pl a CYMA oferuje CM.040C (czyt. AK74S) do którego mam słabość za jedyne 650 zł.

Na rzecz CYMY przemawia kusząca cena, prawda? Mało tego, kompletny amator porównuje parametry obu replik i CM.O40C wygrywa ten pojedynek, można znów ze zdumieniem stwierdzić że nawet pod względem wyglądu body ponownie triumfuje produkt z cymy. Pytanie gdzie jest haczyk? Czytałem dość sporo i napotkałem na dużą rozbieżność zdań. Podobno chińskie modele to loteria, wytrzymają sezon lub będą niezniszczalne a TM cechują się długowiecznością w każdym egzemplarzu. Mimo to okropnie plastikowo wygląda i bałbym się, że któraś część z body może okazać się zbyt słaba. Dodatkowe koszty w 90% modeli CYMY to wymiana akumulatora - mimo to nadal różnica cenowa może wynosić 100-200zł. A co jeśli "chiński model" kosztuje 1000 zł (np. przepiękne SR-416 D14.5F [sRC] gen.III). To mi najbardziej trudno ogarnąć, ale mimo to wolałbym posiadać bardziej sprawny układ wewnętrzny aniżeli ładniejsze body.

 

Tutaj liczę na Waszą pomoc. Najlepiej gdyby sama replika kosztowała mnie nie więcej niż 999 zł.

 

2. Broń boczna - dodatkowa.

Rezygnuję całkowicie ze względu na niski budżet.

 

3. Umundurowanie.

Postawiłbym na czarny ubiór, ale co z tego jak większość rozgrywek ASG nie toczy się w pomieszczeniach zamkniętych. Obserwuje forum mojej grupy, prawie wszystkie strzelanki odbywają się w terenie leśnym z elementami gruzowisk. Nie lubię Naszego polskiego munduru w kamuflażu pantery czy tam woodland. Czy oliwkowy lub camogrom może być odpowiednią alternatywą?

Albo inaczej, czy w jakikolwiek sposób poprzez mój ubiór moja drużyna może ucierpieć? Czy mogę zostać odsunięty od jakiegoś scenariusza ze względu na nieodpowiedni kamuflaż? Nie chcę żeby moja wizja przebijała funkcjonalność pantery. Jeśli to ma nieść więcej problemów to będę musiał sam siebie przekonać.

Na pewno będzie to Bluza Combat Shirt (160zł) w połączeniu z kamizelką taktyczną (80zł). Do tego gogle lub okulary, wiem że o ten element powinienem zadbać najbardziej, więc nie będę żałował i zakup będzie w granicach od 50 do 80zł. Oby wytrzymały te 600fps z bliska :)

Kolejne dodatki to ochrona kolan, tutaj wiele tematów oświeciło mnie jak mogą okazać się niezbędne w "akcji". Pytanie czy na łokcie też mi się coś przyda jeżeli combat shirt posiada kieszenie na ochraniacze, które są w komplecie? Chodzi o to czy są wystarczające, bo jeśli nie to po prostu daruje sobie je i zakupie cały komplet na kolana + łokcie. Kominiarka czy tam maska neoprenowa to koszt zaledwie 20zł i głowa + twarz jest zabezpieczona. Spodnie będę kompletował jak już postanowię jaki typ kamuflaża. Obecnie posiadam Special Forces SFU - Olive Drab. Mam również zakupione buty z Heavy Duty m.901. Jak na glany są bardzo wygodne. Pokrowiec na broń to jakieś 70 zł na allegro. Nie będę szukał niczego specjalnego ma mi tylko i wyłącznie przetransportować broń na miejsce "walki". Nie mogę też zapomnieć o rękawicach. Do tego dochodzi jeszcze amunicja, naszczęście wyczytałem że w ASG istnieje takie coś jak real-cap, a jestem zwolennikiem myślenia że każdy pocisk na wagę złota. To tak dla klimatu, być może zmienię podejście podczas praktykowania. Na jesienne dni dochodzi jeszcze jakaś bielizna termoaktywna. Powiedzmy że wszystko sobie poukładałem i na ubiór + amunicję, ew. jakieś smary, oleje silikonowe mogę wydać 800 zł. W tej kwestii najbardziej potrzebuję rady odnośnie kamuflaża. Wiadomo pustynnego nie kupię ale jak inne są odbierane :)

 

4. Nie ukrywam że mam ogromny pociąg do ASG, uwielbiam taktyczne zagrania. Do strzelania ograniczałem się jedynie na konsoli ale nadchodzi w życiu okres taki że warto byłoby podnieść dupę z kanapy i przenieść to na żywe pojedynki a nie czekać z niecierpliwością na Battlefielda 3. Uwierzcie że człowiek fatalnie się czuje po 6h sesji na kanapie z padem patrząc przez lunetę aby Ci bomby nie podłożyli. A tak jest wysiłek, świeże powietrze i ciekawy scenariusz. Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale przeglądając przeróżne scenariusze z dużą dawką fabularnych "gadżetów" to nie pomyślałbym że pod tym względem ASG może być tak rozbudowane. Naprawdę prezentuje się to dość ciekawie, nie wiadomo jak w praktyce, nasiliłem się zaledwie kilkoma filmikami i tylko 20% przypadło mi do gustu bo widziałem zwykłą strzelaninę, być może to tylko taki montaż na pokaz.

Ktoś ma chwilkę czasu to niech napiszę króciutką relację ze swojego najlepszego scenariusza (ze strony uczestnika zawsze lepiej aniżeli zwykły scenariusz, który nie do końca jest realizowany). Po prosty czy to się dobrze je?

 

5. Z góry dziękuje za każdy poświęcony czas na ten dość długi post.

 

TREMORS

Link to post
Share on other sites

Markowe repliki przede wszystkim mają lepsze (generalnie, ale nie zawsze np. boyi) wykonanie zewnętrzne, lepsze spasowanie części (to prawie zawsze) i szczelność, i mocniejsze części (tu też zdarzają się wyjątki np. bebechy cymy czy JG). No więc - w replikach masz kilka rodzajów gearboxa (o ile to elektryki) i generalnie gearbox v3 który jest stosowany w AK, G36 itp. jest wytrzymalszy, stąd ideały cymy, czy JG albo boyi. Natomiast w m4/m16 itp. są stosowane GB v2 które są bardziej wrażliwe.

Jeśli chcesz AK szperał bym u cymy lub boyi (wewnętrznie cyma > boyi, zewnętrznie cyma < boyi), jeśli chcesz G36 to cymowskie lub JG, jeśli chcesz m4/m16 to producenci replik markowych (G&P, KWA, TM, G&G, VFC, KA) - bo rozbieżność między AK markowymi i chińskimi już powoli zaczyna się zacierać :P

 

Jeśli chodzi o boczną - to zależy od mocy twojej głównej, są tacy co pozwolą ci wejść ze stockową cymą (400-420 fps) do budynku i strzelać na semi, są tacy którzy powyżej 350 w ogóle tam cię nie wpuszczą.

 

A umundurowanie wybierz sobie w zależności od tego co ci się podoba/jaki macie teren/miejsce rozgrywek/jakiej używasz repliki broni (np. AK i marpat według mnie by się gryzły :D)/ czy też twój team stylizuje się na jakąś jednostkę.

Najtańsze są dpm i flecktarn.

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu, drogi autorze, darowałbym sobie na początek kamizelkę za 80zł i inne zbędne na start bajery.

 

Kup dobrą replikę główną, porządne okulary lub gogle, buty, nakolanniki, rękawiczki, mundur (chociażby flecktarn za parę groszy z allegro) i kominiarkę. Potem jak już się wciągniesz to zainwestujesz w dodatkowe magazynki real/low/mid cap, dobrą kamizelkę/paso-szelki/itp. (nie jakieś chińskie za 80zł), hełm itd.

 

Jeżeli chodzi o replikę, to jak już wcześniej wspomniano. Zależy jakiej broni replikę chcesz mieć.

 

Ak47 bądź 74 - cyma (coś z nowszych serii z numerkiem od 40) lub boyi (cyma lepsza wewnętrznie, a boyi zewnętrznie)

M4? - KWA, G&P, ICS, VFC, KA, G&G (wg. mnie najlepiej KWA. Podobno pancerne GB)

G36? - Cyma lub JG

 

Cokolwiek byś wybrał z tej listy to będziesz zadowolony.

Jednakże należy pamiętać, że do replik niechińskich nie są dodawane w pudełku ładowarki i baterie!

Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz częściej będziesz miał do czynienia z zieloną taktyka niż z CQB czy MOUT, więc powinieneś wybierać repliki odpowiednie do lasu lub tzw. uniwersalne.

Niestety pełnej uniwersalności nie uzyskasz nigdy :) choćby ze względu na zasięg i celność oraz prędkość wylotową kulek.

 

Nie wiem jak w twoich stronach, ale u mnie CQB i w ogóle strzelanie wewnątrz budynków jest możliwe (zazwyczaj) tylko z replik o Vmax 360 FPS. A każda z replik które proponujesz te wartości przekracza.

 

Zasięg i celność to kwestia odpowiedniego doboru wielu elementów repliki w dużym uproszeniu lufa i komora HU maja tu decydujące znaczenie. I choć pewnie zaraz mnie tu zakrzyczą za szerzenie mitów ASG, ale długość lufy wewnętrznej ma tu niebagatelne znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o jeden z elementów celnego strzelania - skupienie. Tu zdecydowanie do lasu wygrywa SIG550.

 

Kwestie wytrzymałości elementów wewnętrznych - szczególnie GB już Ci koledzy podali wyżej. GB V3 mają zarówno SIG jaki i AK. Będą bardziej podatne na tuning mocowy, ale nie ilość FPS jakimi rozporządzasz ma główny wpływ to, na ile ta "zabawa" będzie ci się podobać i na ile ludzie będą chcieli się z tobą "bawić". Szczególnie ta druga zależność jest ważna - nowicjusz lub człowiek z małym doświadczeniem i "dużym FPS-em" może mieć problemy w znalezieniu chętnych do wspólnej wymiany kompozytu.

 

Kolejna kwestia to magazynki, osprzęt i dodatki. Tu bezwzględnie króluje M4 - można do niego dokupić praktycznie wszystko co sobie człowiek wymyśli lub wypatrzy w internecie (no może poza taktycznych ekspresem do kawy i kostkarką do lodów). na drugim miejscu jest SCAR i AK. SIG ma tu niestety pewien problem - drogi i trudno dostępne magazynki i brak możliwości choinkizacji repliki.

Choć z drugiej strony wybrana prze ciebie wersja SIG-a to karabin dla strzelca który może występować jako wsparcie precyzyjne teamu - coś w rodzaju strzelca wyborowego (w ekstremalnym wypadku snajpera), więc tutaj dołączona do zestawu szyna RIS plus jakaś luneta lub kolimator będą wszystkim co jest sensowne aby na tej replice wieszać.

 

Na koniec kwestia ergonomii i estetyki. Tu niestety bez doświadczeń praktycznych nic nie osiągniesz poradami, bo każdy ma tu swoje zdanie. Panuje co prawda mit Cymy 028 jako idealnej repliki na początek, ale to jest już pewne ukierunkowanie na przyszłość. Rzadko się tak zdarza żeby toś kto zaczynał od czegoś z rodziny AK przesiadał się potem na EMki lub inne "rodziny" replik. Poza przyzwyczajeniami manualnymi dużą rolę grają tu kupione do pierwszej repliki baterie, dodatki, magazynki, itp no i oporządzenie, ładownice, mundury.

Dlatego sugeruję kilka wizyt w sklepie, organoleptyczne poznanie się z replikami, pomęczenie kolegów o pozwolenie na przymierzenie się do kilku rodzajów replik, postrzelanie z nich, itp "pieszczoty wstępne". Swój ulubiony typ repliki wybierzesz sam.

 

Od czego ja zaczynałem? Pierwszy był SIG 552 (krótka wersja SIG-a 550) właśnie ze względu na swoją uniwersalność. 360 FPS w stoku dawało mi na początek szanse na posmakowanie CQB (do dzisiaj mi nie smakuje). Po zmianie lufy na precyzyjną i dobraniu lepszej gumki HU okazało się, że SIG radzi sobie również dobrze na średnich dystansach w lesie. Ku przerażeniu "znawców tematu" plastikowy SIG z Cyberguna (już niestety nie osiągalny w sklepach) okazał si lepszy pod względem osiągów taktycznym od sławnej Cymy 028. Pod względem celności jest to naprawdę bardzo dobra replika. Później przeszedłem na "długie" M16, ale ostatnio znów kupiłem SIG550! Właśnie pracuję nad tym żeby zrobić z niego solidny karabin wsparcia precyzyjnego przy zachowaniu cech broni szturmowej.

 

Broń boczna - wbrew pozorom się przydaje i to bardzo. NA początek rozejrzyj się za jakąś budżetową repliką sprężynową o dobrych parametrach lub pistoletem elektrycznym. Kosztują o połowę mniej niż warte zakupu (dobrej jakości) repliki na GreenGas lub CO2.

 

 

Mundury, a raczej kamuflaże to kolejny materiał do "doktoryzowania się" i "teoretyzowania o wyższości świat wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia". Tu również bez doświadczenia i praktycznych obserwacji nic nie zdziałasz lekturą "mądrych książeczek" i oglądaniem katalogów.

Każdy mundur ma swoje wady i zalety, każdy kamuflaż sprawdza się inaczej w innym otoczeniu. Wiec po prostu pojedź za zgoda uczestników na jedna, drugą, trzecią strzelankę z aparatem fotograficznym w ręku (KONIECZNIE w goglach i jakiejś jaskrawej kamizelce). Obserwuj z różnych odległości i w różnych warunkach oświetlenia jak który mundur się maskuje na tle typowej dla twoich stron roślinności. Porób masę zdjęć - za co koledzy ci na pewno podziękują i to niejedna halba. Potem na spokojnie w do u to sobie poprzeglądaj, dodaj do tego własny gust i wrażenia estetyczne tudzież moralne. Jeśli na dodatek uda ci się kogoś przekonać do pożyczenia munduru do przymiarkę to masz 100% sukcesu. Ale za jakiś czas i tak w twojej szafie zacznie brakować miejsca na garnitury i inne cywilne ciuchy :)

 

Sprawa nakolanników, też jest kwestią wyboru rozwiązania - ja preferuję Bijanse za to ze nigdy nie wżynają się w ścięgna i nie zsuwają się samoczynnie do kostek. Dobre są też oryginalne nakolanniki ALTA. Nałokietniki mają wg mnie sens raczej tylko w przypadku CQB i MOUT.

 

Kwestia kamizelek, pasów, szelek, i całej reszty - nabierzesz z czasem własnej opinii na temat tego co jest wygodne i praktyczne, a co nie. Ja dobieram oporządzenie do zadania jakie mam do wykonania na dany dzień. Mam tego tyle, że czasem pół teamu biega w moich gratach i jeszcze coś się zostaje na wszelki wypadek. :)

 

Co do scenariuszy - to temat rzeka... na początek pewnie i tak będziesz brał udział w klasycznych CTF-ach które są zmorą weekendowych spotkań. Z czasem jeśli pozostaniesz przy ASG zaczniesz szukać pośród znajomków takich ludzi dla których sianie setkami kompozytem nie jest tym, czego oczekują i będziecie wybierać się na gry scenariuszowe w swojej okolicy.

Tam nasłuchasz się opowieści o tym kto, kogo, gdzie i w jakich okolicznościach :) Więc zaczniesz trenować, trenować, kupować mundury, plecaki itp. Zmienisz to i owo w pierwszej drugiej, trzeciej replice i... Zaczniesz jeździć na MIL-SIM-y, a to już zupełnie inna historia

Link to post
Share on other sites

Tez polece kałacha cymy. Na początek nie kupuj sobie nic ze szpeju czy munduru do czasu az beziesz wiedział co chcesz mieć. Kałach, gogle i na strzelanke, tam poparzysz na mundury, oporządzenie itp. Potem sobie zdecydujesz co najlepiej pasuje.

Link to post
Share on other sites

@FlyingCat - polecanie repliki sprężynowej na broń boczną wg mnie mija się z celem. Repliki gazowe (które wytrzymają dłużej niż 3/4 krótkich replik sprężynowych w tej cenie) zaczynają się już od 80 złotych, a poza lepszymi parametrami oferują największą dogodność - tryb półautomatyczny.

Link to post
Share on other sites

@FlyingCat - polecanie repliki sprężynowej na broń boczną wg mnie mija się z celem. Repliki gazowe (które wytrzymają dłużej niż 3/4 krótkich replik sprężynowych w tej cenie) zaczynają się już od 80 złotych, a poza lepszymi parametrami oferują największą dogodność - tryb półautomatyczny.

Nie był bym taki pewien czy gaziak za 80zł będzie trzymał tak znowuż długo...

Link to post
Share on other sites

Chyba już mi głowa spuchła od zbyt dużej dawki materiałów. Im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości że kwota 1,6 nawet 2k może być wystarczająca by wyglądać "rasowo". Moje zakupy mają być jednorazowe, nie zamierzam nic kupować na raty (tzn.w odstępach czasowych). Nie zamierzam również wydać na samą kamizelkę taktyczną 450 zł, jestem miłośnikiem broni a nie umundurowania wojskowego. Co chcę przez to powiedzieć? Że nawet jak się wystarczająco mocno wciągnę w ASG to mundur i jego dodatkowe elementy na pewno nie będą w żaden sposób modernizowane, jedyne na co mogę wydać pieniądze to na dodatki do repliki lub po prostu na nowego gun'a (np. broń boczna).

Z miłą chęcią wrzuciłbym sobie do koszyka SIG 550 firmy G&G. FlyingCat - tego producenta posiadasz tą replikę? Możesz mi coś powiedzieć o osiągach (według Ciebie)? Rozmawiałem z kolegą na jego temat, powiedział mi że trzymał go już w łapach (kilkudniowego) i nie był taki "zbity" na jego wyglądał tzn. trochę trzeszczy a jego osiągi są przeciętne jak na wydaną kwotę. Powiedziałem mu że rozmyślam się też nad ak74 z cymy - odradził. Dlaczego? Twierdził że chiński sprzęt nie jest dobry dla początkujących, uważa że trzeba mieć smykałkę do grzebania w bebechach. Eksploatacja części wewnętrznych jest prawie dwukrotnie większa aniżeli w sprzęcie markowym. Stąd też częste wymiany w zależności od stylu gry.

 

 

Dziękuje wszystkim jeszcze raz za syte odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Moje zakupy mają być jednorazowe, nie zamierzam nic kupować na raty (tzn.w odstępach czasowych)

 

Hahaha. Dobre kolego. Jednak muszę Ci powiedzieć że jak się wciągniesz będziesz chciał coraz więcej i więcej. Początek przygody z ASG to tylko początek wydatków... ASG to droga zabawa wbrew pozorom.

Twierdził że chiński sprzęt nie jest dobry dla początkujących, uważa że trzeba mieć smykałkę do grzebania w bebechach.

 

A koledze powiedz żeby nie gadał głupot. Moim zdaniem nie ma nic lepszego na początek niż chińska replika. No i oczywiście nieśmiertelna cymka 028. :biggrin:

Ale jednak z budżetem jaki posiadasz celuj w pierwszą klasę replik.

 

Pozdrawiam

Art.

Link to post
Share on other sites

Niestety w asg wygląd "rasowy" to często wydatek kilku tysięcy na samo oporządzenie i mundur.

Przy takich środkach najlepiej będzie kupić markową replikę z rodziny m4/16 najlepiej KWA/G&P Kwa ma lepsze osiągi a G&P lepiej wygląda.

Ewentualnie chińskiego kałasza lecz na dłuższą metę może się okazać że stylizacja na wojska ZSRR/Rosyjskie wyjdzie drożej niż odpowiednik po Amerykańskiej stronie poza sam sam AK jest mniej wygodny od AR15.

 

Jeśli chodzi o mundury i oporządzenie to można zasadniczo pójść w 2 kierunkach stylizacji/rekonstrukcji bądź skuteczności w ASG/

oczywiście ta druga droga nie wygląda tak fachowo ale jest wielokrotnie tańsza.początkowo dodatkowe magazynki można zastąpić jednym hi capem ale później kamizelka taktyczna jest niezbędna a najtańszą sensowną opcją są kamizelki IBA w kamuflażu woodland na allegro można kupić takie od 250pln jest to oryginalny produkt wojskowy więc wytrzyma on wszystko.Inne kamizelki warto kupować w USA albo sprowadzać kopie FLYYE/PANTAC z Azji ponieważ nasze sklepy mają olbrzymią marżę na nich. i tak kamizelka z ładownicami w zależności od modelu to wydatek 300-600pln.Można kupić samo FLC z ładownicami które będzie kosztowało kolo 250pln.Najtańszą opcją jest kamizelka LBV i pas LC2 i ładownice w starym systemie Alice ponieważ komplet można dostać za 150pln

 

Stylizacja na żołnierza piechoty USA schyłkowych lat 90tych albo pierwszych paru lat zeszłej dekady jest stosunkowo tania ponieważ wystarczy

IBA+ładownice 350-450pln za 600PLN mamy wersje z kompletem wkładów kewlarowych

Mundur m81 woodland 100-200 Pln

Replika M16 1000-1200pln

Boonie hat 40-60pln

ewentualnie hełm ale nie ma dobrych kopii PASGT w rozsądnych cenach więc oryginalny helm jest jedyna opcją a to jest wydatek rzędu 200-300pln

bateria do repliki+ładowarka (polecam baterie LIpo ) 150-300

do tego można kupić gogle ESS u zielonej pantery na allegro 50-100pln

maska neoprenowa nie daje żadnej ochrony jeśli chodzi o ochronę twarzy to najlepszym rozwiązaniem są maski typu stalker w cenie 50-100pln

Po skompletowaniu takiego zestawu mamy całkiem "fachowy" wygląd

Można zastąpić Mundur Woodland MARPATEM który działa znacznie lepiej w polskich warunkach ale wtedy robimy Marines 2002-2005

Gdyby zastąpić ją kamizelką w CB to wtedy można robić USMC w późniejszym okresie

Link to post
Share on other sites

Dzięki Aleksander.

 

Troszkę szukania i w końcu się zdecydowałem. Oto mój wybór: ICS SIG 551

Strasznie się uparłem na posiadanie SIG'a. Tylko nawet na tym forum informacji o SIG firmy ICS jest znikoma ilość.

Polecacie czy odradzacie?

To jest moja alternatywa SIG 550 z G&G, który niestety kosztuje 1,5k.

Link to post
Share on other sites

SIGi ICS'a są świetne.

 

Pod żadnym pozorem nie brałbym marujców, to tak naprawdę gówniany gearbox z plastikowym body i dobrze spasowaną, plastikową komorą. A swoją długo wieczność zawdzięcza się im przede wszystkim dzięki słabej sprężynie. Typowy zasięg TM to ok. 35m. Zwykła cm.028 ma więcej, nie wspominając o KWA i SIGu ICS'a.

Link to post
Share on other sites
Pod żadnym pozorem nie brałbym marujców, to tak naprawdę gówniany gearbox z plastikowym body i dobrze spasowaną, plastikową komorą. A swoją długo wieczność zawdzięcza się im przede wszystkim dzięki słabej sprężynie. Typowy zasięg TM to ok. 35m. Zwykła cm.028 ma więcej, nie wspominając o KWA i SIGu ICS'a.

Miałeś, widziałeś? Moje P90 TM w stoku miało prawie 40m zasięgu, tylko popatrz też na to ile ma fps, a ile fps ma kałach cymy. Po małym tuningu (ja mam ~350fps) na pokładzie i prec lufe (247mm) i strzela mi to na ok. 55m. I pokaż mi replikę która będzie tak strzelała z tak krótką lufą i małą ilością fps.

Wg. mnie jeśli chcemy kupować coś z TM, to warto brać tylko P90, ponieważ kalachy, MP5 itd. w oryginale nie mają plastikowego body. P90 jako jedyne zgada się z oryginałem pod względem wykonania z ostrym odpowiednikiem (jakość body jest po prostu rewelacyjna). Dodatkowo porównaj sobie jaki będziesz miał rof przy 280, a jaki przy 380 fps.

Edited by GROM.USP
Link to post
Share on other sites

Ja widziałem, jak Tuksiak zdowngrade'ował swoją P90 do CQB. Odmierzyliśmy taśmą na ziemi 55m, ja z moim P90 w stocku (400fps), on ze swoim. A Szcz3p4n stał na linii 55 metra i meldował trafiające go kulki (.28 G&G). Czyli praktycznie rzecz biorąc - każdą po kolei.

Na linii 60 metra już tak blaskomiotnie nie było, fakt.

 

Powtarzaliśmy ten test jeszcze razik i drugi przy innych okazjach, acz już raczej bez żywego celu a z jakąś tarczą :happy: Wyniki były porównywalne.

 

Niestety, po wymianie dyszy w P90 Tuksa nastąpiło doszczelnienie i moc podskoczyła do 370fps.

 

Też się zdziwiłem. Ale ten chinol jest naprawdę dobrze odrobioną kopią Marujca.

Link to post
Share on other sites
Po małym tuningu (ja mam ~350fps) na pokładzie i prec lufe (247mm) i strzela mi to na ok. 55m. I pokaż mi replikę która będzie tak strzelała z tak krótką lufą i małą ilością fps.

Mam dwa egzemplarze MP5 Galaxy (z tego co pamiętam, lufa około 140 mm, a więc o 10 cm krótsza niż P90).

 

Pierwszy:

Zmierzone 320 FPS - 52-55 metrów zasięgu całkowitego;

 

Drugi:

Zmierzone 350 FPS (przebieg około 80 000-90 000 kulek) - 60-62 metry zasięgu całkowitego.

Link to post
Share on other sites
Też się zdziwiłem. Ale ten chinol jest naprawdę dobrze odrobioną kopią Marujca.

Jest jeszcze kwestia wykonania i tu jednak tm pobija acm. To jednak sprzęt markowy z Japonii.

Jednak jakby mieć ograniczone fundusze, to ACM jest całkiem dobrą repliką jak za taką cenę.

 

 

strzela mi to na ok. 55m

miałem tu na myśli zasięg skuteczny, a nie całkowity

Edited by GROM.USP
Link to post
Share on other sites

Zależy jeszcze co kto rozumie pod pojęciem "zasięg skuteczny". Dla mnie jest to możliwość oddania pewnego strzału (powiedzmy - 90% szansy na trafienie) w cel wielkości sylwetki człowieka.

Egzemplarz nr 1 (320 FPS) nie był mierzony pod tym kątem;

Egzemplarz nr 2 (350 FPS) ma około 45-47 metrów zasięgu skutecznego.

 

Jeśli natomiast zasięg skuteczny rozumiesz jako odległość na którą warto strzelać, z której krótka seria z pewnością zagrozi przeciwnikowi - wówczas ta MP5 jak najbardziej łapie się na te 55 metrów. I niejednokrotnie już z takiej odległości przeciwników z niej zdejmowałem.

 

A to wszystko bez tuningu, w replice kosztującej niegdyś 200 złotych.

 

PS: Z ciekawostek - ten sam egzemplarz, przy lekko zbyt mocnym ustawieniu hop-upa (kulka wznosiła się około 3-4 metry ponad linię celowania, po przeleceniu 40-50 metrów) - dosięgnął blachy umieszczonej w odległości 80 metrów od punktu strzału. W cel wielkości metr na metr trafiły wówczas około 3 na około 10 wystrzelonych kul.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...