Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam mały, no.. może duży problem.

 

Moja eMka, zepsuła się dobry rok temu, a w te wakacje postanowiłem ją naprawić, zepsuty był szkielet i okablowanie (Styki i kabelki).

 

Przejdźmy do problemu, chodzi o to iż:

- Gear box v.2 nie chodzi. Po złożeniu, włożeniu do body i podłączeniu silnika i baterii. Naciskam spust, silnik chodzi chwilkę, napręża sprężynę (za każdym razem inny poziom naprężenia), a tłok się nie "zwalnia". Wiele razy próbowałem to naprawiać, przeróżnymi metodami.

- Pisałem do serwisu piszą że jest to wina części, niezbyt pasujących do siebie: Szkielet Classic Army i Okablowanie Guarder'a jakieś (razem z zespołem styków).

 

podobna sytuacja u kolegi:

Spoon8

Próbowałem wszystkiego co tam pisano, nawet wkładałem słabsze sprężyny, próbowałem przy bateriach kumpli, tak samo z silnikiem.

Link to post
Share on other sites

Szymx1 - bliżej trochę, bo niezabodzona rozumiem ;)

 

chris - zębatki stokowe, ale nie są uszkodzone, chyba...

Album

 

1. Do takiego poziomu mi się napręża sprężyna.

2. - tak mam złożony GB

3. - zębatki, są dobre z tego co widać ;0

 

 

Zdjęcia są co najmniej nie ostre ale:

Styki są czyste (nieosmalone blaszki i kostka stykowa)?

Spróbuj wymienić tłok od kogoś znajomego na chwilę.

 

Zakładam że reszta części to stock poza kablami.

Link to post
Share on other sites

Z twojego postu wynika, że Bebechy wrzuciłeś do nowego szkieletu, mnie mam też że zębatki przerzuciłeś ze starego do nowego GB z podkładkami ułożonymi jak w starym. Szkielet szkieletowi nie równy, moja rada wyjmij wszystko z szkieletu z wyjątkiem zębatek, łożysk i spróbuj pokręcić nimi w tą stronę, w którą napinają tłok, jeżeli poczujesz opór problem znaleziony, jeżeli nie będziemy szukać dalej.

Edited by szymx1
Link to post
Share on other sites

Pochodzenie :

Jaroszów < Strzegom < Wrocław < dolnyśląsk < Polska

 

Jak włożę jedną część do body , to zębatki się nie trzymają i się rozchodzą podczas pracy silnika. Zębatki kręcą się poprawnie, mam GB dzielony pionowo. zębatki kręcą się bez cylindra w środku, dlatego przypuszczam że to listwa, lub tłok.

Link to post
Share on other sites

GB podczas testu zębatek jest złożony, tylko nie posiada:

- Cylindra

- Tłoka

- Sprężyny

- Listwy

 

W tym momencie znajdują się w nim zębatki, elektryka, AR, i ten system selektora ognia

Po włożeniu silniku do rękojeści,, pociągam za spód i słychać prace zębatek, żadnych pisków czy zgrzytów.

Link to post
Share on other sites

Szkielet się "nie rozstępuje" czyli wszystko jest ładnie włożone, sprężyna też się nie odgina, myślę że tłok nie zahacza o prowadnicę, bo w różnych poziomach naprężenia staje.

 

p.s.

Chyba jednak na ten serwis się zdecyduję. Polecacie jakiś?

Link to post
Share on other sites

czyli próbowałeś różnych silników i baterii, tak? W takim razie albo kable, albo jeszcze jedna rzecz mi przychodzi do głowy(a właściwie 2); spróbuj zrobić test podobny do tego co ostatnio, tylko z zamontowanym zespołem cylindra(tłok z jego głowicą, cylinder, głowica cylindra) i po złożeniu 2 połówek gb zakręc zębatkami od spodu ręką, czy jakimś przedmiotem, tak żeby tłok doszedł to końca, czyli tylnej części gb. I powiedz czy czułeś opór kręcąc zębatkami.

Link to post
Share on other sites

Zakładając ,że sprężyny nie wymieniałeś i masz tą sama z którą te zębatki współpracowały; zębatki po dokręceniu śrubek w GB ale bez zespołu cylindra chodzą bez najmniejszego oporu. To możesz jeszcze sprawdzić regulację silnika - może być ,za mocno dokręcony. Albo masz totalnie padniętą baterię - ale jak piszesz to wykluczyłeś.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bez sprężyny i prowadnicy, jak śrubokrętem kręciłem, to wszystko dobrze szło.

 

Naładuję baterię jeszcze raz, i spróbuje z "mocą" to zrobić, bateria jest naładowana w 30% - 45%, ale jak od kumpli brałem, przekonywali że "dopiero co się ładowała"

Edited by Relight
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...