Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Komplet wojsk brytyjskich"


Recommended Posts

faktycznie na poczatku brudzi, ale jest BARDZO dobry na zime i inne bardziej mokre dni. a dobry jest poniewaz mundur ten nalezy do "wiekszych" (rozmiarem) i nie problem wsadzic pod spod cos cieplejszego, a i nieprzemakalny tez jest (w sam raz zeby sobie polezec w sniegu)

Link to post
Share on other sites

Mieliśmy tego kilkanaście sztuk dwa lata temu, dostaliśmy sam nie wiem skąd. Jak mówi Tottek, to jest komplet przeciwchemiczny, od wewnątrz jest pokryty dość grubą warstwą węgla i nijak nie daje się jej pozbyć. Próbowaliśmy ustrojstwo sprać, wyciąć lub zeskrobać i zawsze pozostawały czarne ślady na ubraniu spodnim. Do tego wierzchnia warstwa jest z jakiejś niezbyt grubej tkaniny i szybko się niszczy. Do zastosowań polowych raczej odradzam.

Link to post
Share on other sites

Brytole zima chodza w cieplych rzeczach :D

 

- goretex + "misiowe" podpinki,

- nakladki maskujace (biale) na mundury

- pikowane podpinki pod kurtki i spodnie

- niektore sorty (parki, spodnie) sa okreslane jako "cold wether" - ale raczej same w sobie nie sa cieple

- ciepla bielizna zimowa

Link to post
Share on other sites
na allegro mozna rowniez spotkac polar DPM, zaklada sie jego na mundur ale tez jako membrana do kurtki goretexowej

 

hmmmm a dotad myslalem, ze polar moze byc elementem systemu odziezy oddychajacej, a nie zastepowac membrame w goretexie 8O

Link to post
Share on other sites

jutro zobaczysz, że conajmniej połowa wrocławia biega w WP, każdy nosi to co może lub co mu pasuje i nikt od nikogo niczego nie wymaga, poogladaj foty np z targów. inna sprawa,że uniform tworzy pewien klimat i jakos to powinno sie trzymać kupy, nosze DPM bo mi sie spodobał i uważam że świetnie maskuje w lesie.. a w WP dośc się nabiegałem w koszarach. i gdzies tu czytałem że mogą być problemy jak bedziesz biegał w obszytym WP. i tu przychodzi mi do głowy pytanie... noszę na berecie korpusówkę formacji w jakie służyłem ( kawaleria pancerna ), ale czy jeżeli naszyję sobie na ramieniu symbol jednostki ( czarna pantera ) to "żetony" się będą mogły przyczepić np. na dworcu ? ktoś na tyle zorientowany lub miał takie przygody ?

Link to post
Share on other sites

To akurat pytanie powinieneś zadać na forum dolnośląskim, a czy się wyłamiesz?? Wątpię, ja osobiście w to wbijam. Mi polski mundur pasuje, z różnych względów. I nie interesuje mnie co inni o tym myślą. Zresztą jutro o tym pogadamy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...