Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Celownik laserowy


Recommended Posts

Hey,

 

Teraz mam na głowie zasilanie swojej repliki, ale jak się z tym uporam chciałbym dołączyć coś do swojej repliki. Pomyślałem nad celownikiem laserowym ale te w formie pudełka (te szerokie) są bardzo drogie. Wszedłem na allegro wpisałem 'celownik laserowy' i ustawiłem wg. ceny.

 

http://allegro.pl/celownik-laserowy-na-szyne-ris-model-jg-4-wawa-i1750341837.html

http://allegro.pl/celownik-laserowy-czerwony-model-jg-4a-wawa-i1743623023.html

 

Co myślicie na temat tych laserków? Jest jakiś sens kupowania ich? Czy to po prostu jakieś chińskie coś, gdzie kropka będzie widoczna z 10metrów i to bez możliwości w miarę dokładnej kalibracji?

Link to post
Share on other sites

czerwony laser sobie odpuść, w dzień to i na 10m go nie widać. sam dla picu wstawilem sobie coś podobnego do peq15 i tyle, pożytku z tego nie ma

 

lepiej dołóż kasę i kup zielony np cos takiego http://allegro.pl/laser-an-peq-15-black-30mw-zielony-laser-mocny-i1775156956.html

 

albo coś lepszego bo nawet nie czytałem czy ten ma regulację

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Te lasery z pierwszego posta w budynkach dadzą radę, ale w terenie otwartym nie licz na coś więcej niż "kropkę widoczną z 10m", znaną z bazarowych laserków.

 

Natomiast jeśli trochę byś dołożył, to do 150 złotych da się znaleźć mocniejsze lasery o zielonej barwie wiązki, które nawet w lesie powinny się spisać całkiem nieźle. Jakiś czas temu w promocji na Gunfire dorwałem za 120 złotych zielonkę, w dodatku z szynami RIS (:D), mającą rzekomo 20mW. Porównywałem ją z kilkoma innymi laserami (mam taką możliwość, ponieważ pracuję w sklepie, gdzie się zajmujemy różnymi bajerami) i standardowe czerwone się nie umywają, zielone 5mW zresztą podobnie, natomiast chinole oznaczone jako 10mW dają bardzo zbliżoną jasność (z tego powodu raczej nie wierzę w 20mW mojego). Natomiast znajomy ma na replice taki laserek, że mój się chowa, ale chyba 3 stówy za niego dał.

 

Prawdę powiedziawszy - albo mocna zielonka, albo jak najtańszy czerwoniak, byle miał przełącznik żelowy oraz możliwość precyzyjnego wyregulowania punktu celowniczego (pomimo możliwości regulacji punktu w większości laserów tego typu - zdarza się, że mają tak liche śrubki regulacyjne, że o dokładnym wyregulowaniu można zapomnieć). A czerwone laserki z przełącznikami żelowymi zaczynają się już od około 30 złotych.

 

Odnośnie użyteczności laserów w lesie - swojego z powodzeniem używam do pokazywania kompanom ukrytych przeciwników :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...