Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Seriale o tematyce militarnej w TV


Recommended Posts

Założyłem ten temat w celu swego rodzaju "skatalogowania" tego ogromu programów militarnych w dzisiejszej TV. Jeżeli ktoś zna jakieś ciekawe tytuły seriali emitowanych obecnie lub dawniej w TV o tematyce militarnej prosiłbym o podanie tytułów i kanałów na jakich było to emitowane. Ja również z chęcią podzielę się swoja wiedzą na ten temat. A więc:

- Historia Orężą (Weaponology), 2 sezony, Discovery World

- Bron Przyszłości (Future Weapons), 3 sezony, Discovery World

- Śmiertelne Ślicznotki (Tales of the Gun), History

- Broń Doskonała (Ultimate Weapons), 10 odcinków, Discovery

- Rekrut, TVN Turbo

- Rekrut: Konfrontacja, TVN Turbo

- Wystrzałowy Biznes (Sons of Guns), Discovery

- Selekcja (tu jest tego sporo i sam się w tym nie łapie, ale pamiętam jak coś takiego w TV kiedyś leciało)

- Maszyny na linii ognia (Frontline Battle Machines with Mike Brewer), Discovery

- Morderczy Poligon (Surviving the Cut), Discovery

Edited by Mike007
Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mi z założenia chodziło o seriale dokumentalne, widzę że pojawiło się dużo tych "scenariuszowych" w stylu pacyfik, też dobrze ;) co do magazynka można go gdzieś znaleźć na necie?

PS: teraz na discovery world codziennie o 20:30 leci program Najlepsza dziesiątka (Top Ten), cos w stylu broni doskonałej, zestawienie 10 najlepszych bombowców, czołgów itp

Edited by Mike007
Link to post
Share on other sites

No są różne. Tutaj kilka przykładów, które niestety nie są już emitowane:

-Stargate SG-1

-Stargate: Atlantis

-M.A.S.H.

Jedyne co się kupy tutaj trzyma to M*A*S*H. Stargate z całym szacunkiem (i uwielbieniem dla serialu) nie ma za wiele wspólnego z tematem.

 

I aby nie robić OT to Viasat History i Viasat Explorer ma mase dobrych seriali o broni i historii wojskowości.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

thx

btw przypomniał mi sie jeszcze jeden dokumentalny tasiemiec w stylu historii oręża który kiedys leciał na którymś z kanałów discovery. polski tytuł to Broń bojowa a ang (oryginalny) Weapons of Combat

 

na necie znalazłem jeden z odcinkow top ten - nazywa sie "pierwsza dziesiątka - najlepsze czołgi" to co napisałem wcześniej czyli najlepsza dziesiątka to zły tytuł, poprawny to pierwsza dziesiątka

pamietam jak jeszcze keidys na puls'ie albo tele 5 leciał taki dokument w częsciach o jednostkach specjalnych, nie pamietam jak sie nazywał ale pamietam ze jeden odcinek był o gsg-9 a drugi o sas, jakby ktos znał tytuł prosiłbym o napisanie

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony polecam serial dokumentalny oparty na Norweskiej piechocie zmechanizowanej, Telemark Bataljon: Norge i Krig - Oppdrag Afghanistan. Film dostępny na torrentach, w świetnej jakości, lecz niestety z norweskimi bądź angielskimi napisami (do odnalezienia w sieci). Może nie ma akcji rodem z Szeregowca Ryana, ale obejrzeć warto.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nikt jeszcze nie wspomniał o krótkiej, czteroodcinkowej serii "Baker Boys". Po naszemu to będzie "Kompania Baker w Iraku". Jeszcze tego nie obejrzałem, ale podobno jest to coś w stylu serii Rossa Kempa w Afganistanie, na necie dostępne są odcinki z polskim lektorem - innych niestety nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...