Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, w obecnej chwili posiadam AK od cymy cm.028, lecz nie leży mi za wygodnie w dłoniach i chciał bym się przerzucić na coś innego. Pomyślałem o G36 od jg (chodzi o najdłuższą wersję). W przyszłości chciał bym zrobić z tego jaki taki karabin "parasnajperski". Czy taki oto zestaw by przewyższał większość AEG, swoją celnością i zasięgiem ?

 

Oto zestaw:

1. G36 jg

2. Tłok SHS (i tu mam wątpliwości czy kupować całego z metalowymi zębami czy nie ? )

3. Głowica tłoka Ultimate

4. Głowica cylindra SHS (tu też mam wątpliwość, która będzie pasować. Long type, czy Short type) chodzi mi o te z Gunfire.pl

5. Lufa precyzyjna 6.04 Systema

6. Gumka hu zielona G&G

7. Sprężyna Guardera ( tylko M120 czy M130, bo chciałbym tak 460 fps a słyszałem, że Guarder zaniża oznakowania sprężyn czy coś takiego :icon_confused:.

8. Jakaś lunetka 3-9x40

 

Czy ten zestaw spisał by się jako "parasnajperka" ??

 

A tak na marginesie, jaką kamizelkę i hełm byście polecili ?? Kamizelka tak do 150zł hełm do 80zł ?

 

Myślałem nad tymi modelami

 

https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_helmy_ochrona/replika_helmu_mich2000_wersja_light-olive_acm-2806.html

 

https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/kamizelka_typu_plate_carrier_side_cummerbund_system_olive_a_c_m-2277.html\

 

Lecz słyszałem, że kamizelki za A.C.M'a nie są za dobrej jakości.

 

Proszę o pomoc :)

 

Pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Hełm ma być "przyozdobieniem głowy" podczas rozgrywki, a nie ma chronić, więc moim zdaniem czym lżejszy tym lepszy ;]

 

A jeśli chodzi o giety, za bardzo nie nadają się jako para snajperki. Najlepszym wyborem było by zmienienie gumki, lufy na precke, i bawienie się w "jeden strzał, jeden trup?" ;d

Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem jedną kamizelkę z acm-a i jakoś nie byłem z niej zadowolony. Była po prostu niewygodna, krępująca ruchy i człowiek się w niej pocił jak prosiak. Do tego jeszcze wykonanie nie powalało na kolana. Musiałem niektóre szwy wzmocnić żeby kamizelka się nie rozpadła. Ja bym Ci proponował tak jak kolega wyżej pisze coś z miwo. Wg mnie najlepsze są pasoszelki.

Link to post
Share on other sites

Kamizelka ACMu sama w sobie wcale nie jest mniej wygodna czy bardziej przewiewna od np. takiego samego plate carriera condora, czy cirasa G&P, jej wadą jest nie zawsze (w zależności od modelu i partii) odwzorowanie oryginału. np. w MBSSie najniższy pas molle jest krótszy, z tyłu aż dwa a w miejsce skrócenia przymocowany jest pasek z zatrzaskiem, gdzie oryginalnie jest on umieszczony tak aby nie zabierał miejsca wyposarzeniu. Kolejnym ich minusem jest beznadziejna jakość i użyteczność większości ładownic - tam gdzie mają się mieścić 2 magi do emki, ledwo upychasz jeden i tym podobne + ich wykonanie - nici przecierają się już po pierwszej strzelance itp.

Tylko po co kombinować, wymieniać wszystkie ładownice, przeszywać go i wymieniać płyty bo oryginalne ACMu są wykonane z jakiejś taniej pianki? Skoro kupując lepszą kamizelkę nie kombinujesz, masz lepsze wykonanie i pewność ;p

To moje zdanie, może inni uważają inaczej - co do hełmu. Nawet w ASG ma chronić, a i powiem tak - do lasu nie bierz hełmu chłopie jeśli nie masz konkretnego powodu, człowiek się w tym poci, hełm swoje waży na głowie, sam kupiłem i się ze mnie ludzie śmiali - po co mi to skoro nawet jeszcze porządnej kamizelki nie mam, a i tak tego nosić nie będę do lasu - sprawdziło się, a co do zdania że hełm nie ma chronić - przepraszam cię bardzo, ale ja go zakładam nie po to aby chronił przed kuleczkami, a żeby chronił w budynkach jak się strzelamy, zawsze może się zdarzyć że jakaś luźna cegłówka spadnie, czy że się wywalę, albo przechodząc przez ciasne przejście je*nę się o murek.

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

Jak nie g36, to patrzyłem za sr25 i mk12. W komisie znalazłem te trzy oferty.

 

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/145206

 

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/140393

 

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/145781

 

Która oferta jest najlepsza z tych trzech ?? Aaa znalazłem jeszcze to, ale coś nie jestem przekonany :icon_confused:

 

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/139796

Link to post
Share on other sites

Proponuję G36C Cymy - ma osiągi, które chciłeś uzyskać. Parasnajperka to nie będzie, ale giwera strzela lepiej niż wiele pseudo snajperek.

 

Zamiast kamizelki kup chest rigga - o wiele bardziej poręczny i wystarcza do asg. Co do ochrony głowy, to polecam kopie lub oryginały Pro-Teca - wygodne, lekkie i przewiedne, same zalety.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

A więc, zrobiłem sobie stosowne obliczenia co i ile będzie mnie kosztowało i stwierdziłem, że parasnajperstwo jest dla mnie za drogie i wolę bardziej dynamiczne akcje, co stwierdziłem po ostatniej strzelance. Teren w jakim się strzelam jest zalesiony i większość ludzi powiedziało by, że do lasu najlepsza najdłuższa wersja g36. Rozpatruję między dwoma gietami od jg, g36 czy g36k ? Czy celność się różni między nimi dwoma, z racji tego że g36 ma dłuższą lufę ? Myślę nad g36k ponieważ jest krótsza i bardziej mobilna. Mam w teamie 1x g36 Ca i 1x g36k Ca. Bardziej mi leży w ręce g36k. Czy jakość ABS'u w JG jest podobna do tego w Ca ? Czy jak bym wymienił następujące części

to nie było by niepotrzebnych nieszczelności i czy zasięg i skupienie były by na poziomie ?

 

Lista zakupów:

1. G36k jg

2. Tłok SHS (i tu mam wątpliwości czy kupować całego z metalowymi zębami czy nie ? )

3. Głowica tłoka Ultimate

4. Głowica cylindra SHS (tu też mam wątpliwość, która będzie pasować. Long type, czy Short type) chodzi mi o te z Gunfire.pl

5. Lufa precyzyjna 6.02 Guarder

6. Gumka hu zielona G&G

7. Sprężyna Guardera m120 ( ile by to dało mniej więcej fps na tych częściach, bo nie chcę przesadzać)

 

Czy przy tych częściach była by potrzebna wymiana silnika ?

 

P.S Przepraszam, że się dopytuję, ciągle prawie o to sam, ale replika będzie miała mi posłużyć przez ok 3 lata więc nie chcę spieprzyć zakupu ( oczywiście liczę się z tym, że mogą być małe usterki, w końcu to chińska replika) .

 

Proszę o wyrozumiałość

 

Pozdrawiam Across :icon_biggrin:

Edited by Across321
Link to post
Share on other sites

Na forum został poruszony temat o stosunku długości lufy do celności/skupienia. Ludzie mając m4 (lufa ~360mm) spokojnie dają radę w lesie.

 

Zatem na Twoim miejscu wybrałbym g36c od cymy. Dlaczego? Otóż jest "lepsiejsza" od JG. Dlaczego g36c? Otóż jest znacznie poręczniejsza od długich giet (też mi odkrycie...). Manewrowanie między drzewami (i nie tylko) będzie znacznie łatwiejsze. A co dopiero jak się kolbę złoży!

A na temat osiągów poczytasz sobie w stosownym dziale i artykule.

 

PS. Fakt, że g36c ma jeszcze krótsza lufę od m4, ale ludzie nawet z mp5 biegają i także nie narzekają.

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź. 420 w Cymie to akurat jak do lasu. Czyli g36 cyma, precka i gumka oraz może jakiś koli i było by ok jak do lasu ? Jaki kolimator byście mi polecili tak do 90zł do lasu ? Jaka precka lepsza 6.04 systema czy 6.02 Guarder ?

 

Bardzo dziękuję za przydatne mi odpowiedzi :biggrin:

 

Pozdrawiam Across :icon_biggrin:

Edited by Across321
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Kolimator chyba sobie odpuszczę, a za miast tego jakiś chwyt przedni. W g36c Cymy poza precką i gumką trzeba coś jeszcze wymienić ? Nie chodzi mi o fps tylko szczelność układu :icon_biggrin: Od jakiej kwoty zaczynają się jakieś sensowne kolimatory ? Hmm... Ale czytając posty z tematu o długości luf, bardzo się zdziwiłem, bo zawsze czytałem

dłuższa lufa = większy zasięg i skupienie :icon_biggrin:

Czy to prawda że baterie ni-mh zamarzają czy coś podobnego w ujemnej temperaturze ?? W g36c Cymy trzeba na starcie batke wymienić, czy daje radę :P ?

 

Tak na marginesie czy wie ktoś czy CYMA będzie wypuszczać dłuższe wersje "giet", jeśli tak to kiedy

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam Across :biggrin:

Edited by Across321
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...