Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska S10 lub SF10


Recommended Posts

A kto powiedział, że będę to robił? Zacytuj proszę, bo nie mogę znaleźć takiego wpisu.

 

Albo masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem, albo jarasz się pisaniem nic nie wnoszących pierdół do tematów na które nie masz nic konstruktywnego do wniesienia i nie popartego żadną wiedzą. Prawie 2,5k postów i jeśli w większości przypadków Twoje wypowiedzi mają taki charakter jak w tym temacie to znaczy, że 2k postów nabiłeś na gadaniu bzdur czy pierdół i utwierdzaniu ludzi w przekonaniu, że nie potrafisz wnieść nic konstruktywnego do tematu. A szkoda, bo na tym forum jest sporo tematów w których przydałaby się solidna porada zamiast:

Araft (KSK)

"Głupi pomysł tak w ogóle...", "Hahaha, i ty szukasz SF10, której cena potrafi dojść do kilkuset funtów? xD", "A ciężko wklepać parę wyrazów w google?", "LOL Do takiej maski za cholerę folii nie przykleisz"... - żaden z Twoich postów nie wniósł absolutnie nic do tematu poza poradą by na ebay poszukać...

 

Domyślam się, że gimnazjum to trudny okres, ale proszę ogarnij się i pisz jak masz na prawdę coś konstruktywnego do powiedzenia, bo cwaniakować/trollować na forum umie każdy, a ze świeczką szukać osób które potrafią dać dobrą poradę. W sumie to i tak pewnie możesz tak odpowiadać bezsensownie jeszcze długo bo zapewne zależy Ci bardziej na nabijaniu postów niż na pomocy w odpowiedzi na temat autora. Tak czy inaczej życzę powodzenia i nieco więcej ogarnięcia na publicznym forum. 3maj się

Edited by Legion665
Link to post
Share on other sites

Temat dotyczył S10/SF10, teraz go podbiłeś pisząc o MP-5. Moim zdaniem słabo to wyjdzie, no chyba, że to jakaś folia z którą nie miałem kontaktu. Twierdzisz, że chłopaki z CF tak robili i działa? Ok. No, ale może coś więcej w tym temacie? Jak to kleili? Jakiej firmy ta folia? Jakiej grubości?

 

Sugerujesz rozwiązanie o którym słyszałeś - ok, moje wrażenie z użytkowania MP-5 jest trochę inne i tak jak pisałem mam obawy czy twoja 'idea' będzie działać.

 

Tak jak pisałem, przez ostatnie kilka dni eksperymentowałem z naklejaniem różnych folii (przyciemniających/antywłamaniowych/itd) do różnych tworzyw i szkieł, więc co nieco wiem empirycznie...

 

Pozwoliłem sobie na luźniejszy ton w tym temacie sprzed roku, ponieważ autor podszedł do zagadnienia typowo - 'widziałem fajne maski (SF10/S10), gdzie je kupię? W cenie najlepiej 160zł' - tu nie było potrzeby merytorycznie dyskutować, wymieniać się opiniami i doświadczeniami, bo od razu podszedłem do tego jak do zauroczenia czymś co się widziało w necie/filmie/na zdjęciu.

 

Nie chce się z tobą kłócić, ta cała dyskusja wyszła z nieporozumienia. Mam więc nadzieję, że wyjaśniłem ze swojej strony wszystkie niejasności i tym samym z mojej strony chciałbym zrobić EOT :)

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

No widzisz, od tego powinienes zacząc i wtedy każdy kto tu zajrzy miał by mniej spamu do przekopania. Osobiście widziałem ten patent w akcji (nie jest to moja idea - to patent o którym sobie przypomniałem i postanowiłem tu przytoczyć) i poleciłem kontakt z ludźmi którzy tego dokonali i nie mieli z tym takich problemów jak Ty. Gdybym mial dostęp do ich forum to bym podlinkował przepis - o czym pisałem, może nie doczytałeś?

 

Osobiście interesuję się wykorzystaniem masek pgaz, strojów przeciwchemicznych, tarcz czy innych niecodziennych akcesoriów w asg, więc przydałoby się pisać więcej konkretów wnoszących coś do dyskusji niż pisać jednozdaniowe posty typu "LOL, tego się nie da zrobić" (kiedy się da, tylko trzeba patentu). Nie sądzisz?

 

Fajnie, że sobie eksperymentujesz, możesz podać więc jakie materiały łączyłeś z jakim rezultatem to może ktoś skorzysta z Twoich nauk, sam chętnie się dowiem co z czym się dobrze połaczy (w kwestii zabezpieczenia wizjera maski przed przebiciem).

 

P.S. temat rozwinął się o wątek zabezpieczenia wizjera folią i dlatego go podbiłem - proszę przeczytaj jeszcze raz od początku cały temat powoli, zanim napiszesz kolejną wiadomość, męczące jest polemizowanie z kimś kto tylko umie powiedzieć, że czegoś się nie da - a tak na prawdę się da...

Link to post
Share on other sites
...

- chroni szybę przed przebiciem od spadającej z wysokości 1,5 metra 4-kilogramowej kuli

 

Folia o klasie ochrony P2 to już 0,35mm grubości, ale chroni szybę przed przebiciem takiej kuli zrzuconej z ponad 3m. Dobrych z matematyki można by popytać jak przeliczyć masę i prędkość takiej kuli by dało się to porównać z mocą w Julach.

Z mocą w Julach nie da się porównać, bo moc mierzy się w watach. W dżulach można ewentualnie mierzyć energię.

No i nie trzeba nikogo dobrego z matematyki, bo zagadnienia z zakresu energii kinetycznej i potencjalnej to chyba podstawa programowa końca podstawówki albo początku gimnazjum.

W każdym razie, kula o masie 4 kg na wysokości 3 metrów ma energię potencjalną ponad 117 J (Ep=m*g*h). Energia kinetyczna tejże kuli po upadku z tych 3 metrów będzie równa oczywiście 117 J, gdyż cała energia potencjalna zostanie zamieniona na energię kinetyczną. Wydaje się zatem, że zabezpieczenie szkła/wizjera taką folią powinno zapewnić całkowite bezpieczeństwo przed przebiciem kulką 6 mm. Trzeba jednak pamiętać, iż kula o masie 4 kg (z jakiegokolwiek materiału byłaby zrobiona) jest dużo większa od kuleczki 6 mm, przez co energia przez nią oddawana w czasie kontaktu z zabezpieczonym szkłem rozkłada się na odpowiednio większą powierzchnię.

Link to post
Share on other sites

W końcu jakiś konkret, dzięki za info. 4kg kula wspomniana wcześniej była metalowa, nie wiem jednak jakiej średnicy. Też mi się wydaje, że maska z folią antywłamaniową powinna powstrzymać BB, zwłaszcza że takiej maski raczej używałoby się do krótkich rozgrywek CQB gdzie strzela się zazwyczaj replikami o mocy ~350 fps, często też na singlu. Poza tym dłuższa rozgrywka = przegrzanie łba. Na Warszawski Kill House można by się pokusić.

 

Hamburgery robiły motyw z poliwęglanem, jeden typek opisuje, że wizjer maski wytrzymał 550fps z przyłożenia i zostało tylko mikro wgniecenie, jednak chyba używał zwykłej płyty 3/16 cala (jakieś 4mm), a nie folii antywłamaniowej.

 

Uważam, że maski ze szklanymi wizjerami odpadają, tylko te z plastikowymi się nadadzą do takiej modyfikacji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...