Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska S10 lub SF10


Recommended Posts

Witam, ostatnio podjarałem się tematem noszenia masek p-gaz jako masek airsoftowych. Guglowałem i guglowałem i nie znalazłem żadnego sklepu gdzie można kupić maske S10 albo SF10, bo najpierw muszę ją kupić potem przerabiać na airsoftową. Więc proszę o jakieś linki do tych masek i w ogóle jaki jest koszt takiej maski. Może jeżeli ktoś ma używkę, nie zjechana a tanio to też pisać na PW. Pozdrawiam, Kapociak

Link to post
Share on other sites

A może ktoś się orientuje ile by kosztowałyby takie przyciemniane szkiełka + koszt wysyłki do Polski ? Bo tylko to znalazłem, http://www.ebay.co.uk/itm/SAS-S10-GAS-MASK-TINTED-LENSES-OUTSERTS-/260840877805?pt=UK_Collectables_Militaria_LE&hash=item3cbb53eeed a to koszt maski :O

 

I druga sprawa, widziałem w wielu tematach, że folia antywłamaniowa daje rade i nie trzeba szkiełek dodatkowych tylko folie nakleić. Co o tym myślicie ?

Edited by Kapociak
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Co do maski s10 to nakładki balistyczne w zupełności wystarczają do cqb ( testowane na 500 fps z przyłożenia). Z racji bliskości oczu do szklanych wizjerów odradzam folię, nakładki balistyczne były już sprawdzane. Pojawiają się na ebay.co.uk

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Podbijam temat gdyby przyszłe pokolenia się nad tymi maskami zastanawiały. Można pomyśleć nad maską MP5 wersją wojskową (ta Polskiej produkcji w której można pić płyny) ponieważ wizjer nie jest szklany tylko z jakiegoś plastiku elastycznego (nie wiem jak w wersji cywilnej).

W tym przypadku można pokombinować i poddać wyczerpującym testom patent z folią antywłamaniową bo wizjer nie pęknie nam szkłem w oczy. Maska jest o tyle fajna, że jest zaprojektowana do noszenia z hełmem (ma specjalne gumowe wypustki by hełm na twarz się nie zsunął) i ma standardowy gwint do pochłaniaczy Rd 40x1/7" (czyli standard NATO, więc łatwo o nowy, sprawny filtropochłaniacz - just in case :icon_razz2: )

 

Na allegro takie maski chodzą po około 100-120zł z przesyłką, czasem i za 50-60zł się dostanie nówkę jak ktoś wyprzedaje kilka.

Link to post
Share on other sites

W takim razie polecam kontakt z Warszawską grupą ASG Cannon Fodder, oni zrobili patent z folią antywłamaniową i maskami MP5 i śmigają w nich bez problemu i zgrzytu do dziś (biegali tak już w 2006 bądź 2007 roku, nie pamiętam dokładnie).

Więc nie bądź taki pewny, że czegoś się nie da jeśli tego sam nie próbowałeś, lub masz doświadczenie z czymś zupełnie innym, ale wydaje Ci się, że to będzie to samo i się nie da... Chyba, że po prostu trollujesz temat i próbujesz być zabawny...

Odkąd Foddersi zmienili hosting i zamknęli forum dla gości nie mogę podlinkować ich patentu na upgrade masek, ale mają profil na Facebooku i można tam ich spytać.

 

P.S. "...kilka dni poświęciłem na dorobienie nakładek "flashkill" do S10..." - a co ma piernik do wiatraka? To tak jakbym w temacie o kolimatorach zaczął pisać o lunetach, niby obydwa służą do lepszego celowania ale to nie to samo.

 

P.S. 2: Typ użytej folii oczywiście powinien być jak najmocniejszy, ekipa z CF używała bodajże folii o klasie ochrony P1 (czyli nie najmocniejsza), ale będę musiał to potwierdzić. Parametry folii P1 to:

- Przepuszczalność światła 89 %

- Redukcja promieniowania słonecznego 17%

- grubość 0,20 mm

- chroni szybę przed przebiciem od spadającej z wysokości 1,5 metra 4-kilogramowej kuli

 

Folia o klasie ochrony P2 to już 0,35mm grubości, ale chroni szybę przed przebiciem takiej kuli zrzuconej z ponad 3m. Dobrych z matematyki można by popytać jak przeliczyć masę i prędkość takiej kuli by dało się to porównać z mocą w Julach.

Edited by Legion665
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...