Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podstawy podstaw...


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko ok tylko maska neoprenowa to średni wybór. Jest w niej gorąco i nie chroni najlepiej przed uderzeniami kul. Najlepiej kup drucianą maskę typu stalker, dobrą ofertę znajdziesz w komisie na wmasg.

 

 

Słyszałem, że niektóre druciane maski są bardzo "kruche" i odłamki siatki potrafią wbić się w skórę, lub wybić zęby.

Link to post
Share on other sites

Z racji tego, że do kumatych nowych mam słabość(PiotrqŚ to potwierdzi :cool:) postanowiłem trochę rozwinąć wypowiedzi moich poprzedników.

-Buty: mogą to być porządne trapery(szczególnie jak mają podeszwę Vibram, która porządnie zrobiona jest bardzo twarda), glany, lub wojskowe buty. Wadą traperów jest to, że są niższe od pozostałych typów obuwia, więc możesz mieć problem z włożeniem ich do spodni(a takie postępowanie świetnie chroni m. in. przed kleszczami). Trapery mają również wiele bajerów, które mają przyciągnąć wybrednych klientów, więc mało płacąc można się wzbogacić w świetne buty. Ważną zaletą jest to, że płacąc stosunkowo mało kupujesz nowe oryginalne(a nie kopie jak w niektórych wypadkach) buty, które możesz przymierzyć w wielu sklepach. Problem niższych butów można rozwiązać w ten sposób: http://allegro.pl/nowe-stuptuty-gaiters-olive-roz-standard-i1798836628.html , sam takie mam i sobie chwalę :happy:. Zaletą stuptutów, jest to, że dodatkowo chronią przed kulkami, nawet z bliskich odległości. Co do glanów i wojskowych butów się nie wypowiem, bo takich nigdy nie nosiłem. Kończąc mój wywód na temat butów dam taką radę: kupuj tylko takie które przymierzyłeś, wtedy będziesz z nich w pełni zadowolony.

-Nakolanniki Alty są dobre i nie zjeżdżają jak niektóre chińskie wyroby. Jak nie potrzebne Ci są one na już, możesz zapolować na używane.

-Jeżeli kupujesz okulary ochronne to je lepiej przymierz i sprawdź czy nie masz za dużych szpar pomiędzy skórą a szkłami. Przeczytaj również wątek o parowaniu szkieł, jest to problem, z którym wszyscy w większym czy mniejszym stopniu zmagamy.

-Jeżeli bierzesz gogle, a masz okulary korekcyjne, to sprawdź czy założysz jedne na drugie. Co prawda niektóre gogle można przerobić ale:

a) nie wszystkie się da

b) będziesz miał opory by przerobić gogle za ponad 150zł

-Co do munduru i rękawiczek to się nie wypowiem bo ich w akcji nie widziałem.

-Maska neoprenowa jest słabym rozwiązaniem, bo oprócz wcześniej wymienionych problemów zwiększa parowanie szkieł. Lepsza jest arafatka na szyję i maska druciana na twarz.

-Kolimator to fajna sprawa, ale proponowałbym zaoszczędzić i kupić coś dobrego. Jakby się na to nie patrzeć optyka powinna być dobrze wykonana by się z niej dobrze celowało. Jednak nie będzie Ci ona na początek zbyt potrzebna.

 

Mam takie małe pytanko: w pierwszym poście napisałeś, że budżet wynosi 500zł, a potem dajesz linki do umundurowania za 482 złote, więc twój budżet się zwiększył? Jeżeli tak to ja bym zrezygnował z tak drogiego umundurowania na rzecz lepszej repliki. Możesz spokojnie zaoszczędzić ok. 250 złotych kupując na początek mocno zużytego flectarna.

 

Ostatnia sprawa: twój wiek. Niektóre drużyny mogą Cię przyjąć(w pełni lub "na krzywy ryj"-bez obrazy :wink:) jeżeli się pokażesz z dobrej strony. Co do namawiania kolegów powiem tak: kilka miechów temu grałem z ok. pięcioma kumplami, którzy byli nowi(z jednym wyjątkiem) i od dobrych dwóch miechów, żadnego nie widziałem na strzelance. Jednak w międzyczasie dołączyłem się do jednej drużyny i chłopaki się ciągle pojawiają na strzelankach. Możesz kumpli spróbować zarazić ASG ale nie licz na nich w 100%.

Edited by Zyzyks
Link to post
Share on other sites

Z racji tego, że do kumatych nowych mam słabość(PiotrqŚ to potwierdzi :cool:) postanowiłem trochę rozwinąć wypowiedzi moich poprzedników.

-Buty: mogą to być porządne trapery(szczególnie jak mają podeszwę Vibram, która porządnie zrobiona jest bardzo twarda), glany, lub wojskowe buty. Wadą traperów jest to, że są niższe od pozostałych typów obuwia, więc możesz mieć problem z włożeniem ich do spodni(a takie postępowanie świetnie chroni m. in. przed kleszczami). Trapery mają również wiele bajerów, które mają przyciągnąć wybrednych klientów, więc mało płacąc można się wzbogacić w świetne buty. Ważną zaletą jest to, że płacąc stosunkowo mało kupujesz nowe oryginalne(a nie kopie jak w niektórych wypadkach) buty, które możesz przymierzyć w wielu sklepach. Problem niższych butów można rozwiązać w ten sposób: http://allegro.pl/nowe-stuptuty-gaiters-olive-roz-standard-i1798836628.html , sam takie mam i sobie chwalę :happy:. Zaletą stuptutów, jest to, że dodatkowo chronią przed kulkami, nawet z bliskich odległości. Co do glanów i wojskowych butów się nie wypowiem, bo takich nigdy nie nosiłem. Kończąc mój wywód na temat butów dam taką radę: kupuj tylko takie które przymierzyłeś, wtedy będziesz z nich w pełni zadowolony.

-Nakolanniki Alty są dobre i nie zjeżdżają jak niektóre chińskie wyroby. Jak nie potrzebne Ci są one na już, możesz zapolować na używane.

-Jeżeli kupujesz okulary ochronne to je lepiej przymierz i sprawdź czy nie masz za dużych szpar pomiędzy skórą a szkłami. Przeczytaj również wątek o parowaniu szkieł, jest to problem, z którym wszyscy w większym czy mniejszym stopniu zmagamy.

-Jeżeli bierzesz gogle, a masz okulary korekcyjne, to sprawdź czy założysz jedne na drugie. Co prawda niektóre gogle można przerobić ale:

a) nie wszystkie się da

b) będziesz miał opory by przerobić gogle za ponad 150zł

-Co do munduru i rękawiczek to się nie wypowiem bo ich w akcji nie widziałem.

-Maska neoprenowa jest słabym rozwiązaniem, bo oprócz wcześniej wymienionych problemów zwiększa parowanie szkieł. Lepsza jest arafatka na szyję i maska druciana na twarz.

-Kolimator to fajna sprawa, ale proponowałbym zaoszczędzić i kupić coś dobrego. Jakby się na to nie patrzeć optyka powinna być dobrze wykonana by się z niej dobrze celowało. Jednak nie będzie Ci ona na początek zbyt potrzebna.

 

Mam takie małe pytanko: w pierwszym poście napisałeś, że budżet wynosi 500zł, a potem dajesz linki do umundurowania za 482 złote, więc twój budżet się zwiększył? Jeżeli tak to ja bym zrezygnował z tak drogiego umundurowania na rzecz lepszej repliki. Możesz spokojnie zaoszczędzić ok. 250 złotych kupując na początek mocno zużytego flectarna.

 

Ostatnia sprawa: twój wiek. Niektóre drużyny mogą Cię przyjąć(w pełni lub "na krzywy ryj"-bez obrazy :wink:) jeżeli się pokażesz z dobrej strony. Co do namawiania kolegów powiem tak: kilka miechów temu grałem z ok. pięcioma kumplami, którzy byli nowi(z jednym wyjątkiem) i od dobrych dwóch miechów, żadnego nie widziałem na strzelance. Jednak w międzyczasie dołączyłem się do jednej drużyny i chłopaki się ciągle pojawiają na strzelankach. Możesz kumpli spróbować zarazić ASG ale nie licz na nich w 100%.

 

Co do budżetu : 500zł miało być przeznaczone na samą replikę, na bezpieczeństwo miałbym "oddzielne" pieniążki, ale stwierdziłem, że z powodu, iż dopiero zaczynam, na replikę zdecydowałem wydać ok. 400zł~~ (Kałach Cymy.). Według mnie bezpieczeństwo jest trochę ważniejsze i postanowiłem przeznaczyć o 100/200zł więcej. (400 replika + ok. 600 na odzież i inne takie :P)

 

 

Co do gogli : Okulary noszę, ale tylko do szkoły, na wychodzenie gdziekolwiek nie muszę ich zakładać, więc sprawa załatwiona.

 

Maska : Rozumiem, jak według Pana spisałaby się ta : http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=8826&name=TMC_-_Maska_z_siatki_-_Striker_V2_-_Coyote_Brown#!prettyPhoto maska ? Cena nie jest zbyt wygórowana.

 

Kolimator : A więc na razie z niego zrezygnuję. Zaczekam do czasu, kiedy będę więcej "ogarniał" i posiadał lepszą replikę.

 

Obuwie to dla mnie dość duży kłopot, ponieważ wyszukane modele trochę kosztują... Nie nadałyby się jakieś zimowe buty za kostkę ? (Oczywiście prędzej, czy później, jeżeli wciągnę się w to na dobre zakupiłbym profesjonalne buty.)

 

Co do wieku : Zdaję sobie sprawę, zapewne mój wiek będzie naginał z lekka prawo (ASG od 16 roku życia, czyż tak?), dlatego na razie robię wszystko co możliwe, aby jakoś wciągnąć znajomych i o dziwo - skutecznie, a do jakiejś drużyny zapiszę się, gdy już będę mógł w pełni "legalnie" przesiadywać na polach ASG.

 

Bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedź, oraz za "kumatego nowego" :P.

Pozdrawiam, wszelkie inne odpowiedzi również mile widziane ;)

Edited by WazoN
Link to post
Share on other sites

Tak na dobry początek nie mów do mnie "Per Pan" bo jestem tylko o 6 lat starszy od Ciebie :happy:. Wiem że niektórym młodszym osobom mówienie do starszych "na Ty" jest trochę dziwne ale nikt tu się nie obrazi jak tak się będziesz do nich zwracał :wink:.

 

Ale wróćmy do tematu. Co do butów; nie musisz kupować trepów, bo jednak wyglądają one średnio wojskowo. Ja je polecam ponieważ wiele gór(nie tylko w Polsce) przemierzyłem w różnych parach i byłem z nich zadowolony. Jak Ci przeszkadza cywilny wygląd a porządne wojskowe buty, które sobie wybierzesz będą o wiele droższe, to warto je kupić. Co do butów, które teraz masz, poszukaj jakiś starych z twardą podeszwą w ciemnym kolorze. Zwykłe niskie adidasy mogą być lepsze niż np.: wysokie trampki. Wysokie buty powinny spełniać dwie funkcje:

-Po włożeniu do nich nogawki świetnie chronią przed wpadaniem do środka różnego rodzaju kamyków oraz przed różnego rodzaju robalami(szczególnie ważna jest ochrona przed kleszczami).

-Powinny chronić kostkę przed skręceniem, ale wiele modeli słabo sobie z tym radzi. Przed takimi urazami to świetnie sobie radzą tylko buty narciarskie oraz snowboard-owe, a w takich chodzić nie polecam :wink:.

Dlatego moim zdaniem, ważniejsza jest ochrona przed leżącym szkłem, gwoździami itp.

 

Co do maski, przejdź się do Specshopu i sobie przymierz, jak będzie wygodna to kupuj śmiało. Takie maski można łatwo dostosować do swojej twarzy, wyginając je.

 

Co do ochrony to stary flek będzie równie dobrze chronił jak ten mundur, który podałeś. Za te dodatkowe 250zł mógłbyś kupić replikę z wyższej półki, którą byś mógł lepiej stuningować i miałbyś ją na lata. Z tego co widzę jesteś osobą, która jest zdecydowana na ASG i raczej się tym nie znudzisz za szybko(inaczej byś nie przeznaczał na to ok: 1100 zł). Chyba, że jesteś zdecydowany na to, że w przyszłości kupisz replikę I klasy i ją mocno stuningujesz, to już ma sens.

Link to post
Share on other sites

Wazon unikaj masek siatkowych produkcji ACM. Kulka raczej ich nie przebije ale są wykonane z miękkiego drutu który łatwo się wygina i po kilku wygięciach ma tendencję do pękania. Sensowną chińską produkcją jest firma TMC. Nasze chłopaki kopiują maski siatkowe z jeszcze lepszego drutu , a już oryginalne Brass Guardy to i śrut z 4,5mm zatrzymują.

Link to post
Share on other sites

Maska V2 moim zdaniem jest najlepsza, gdyż przeszkadza się w składaniu do strzału, lepiej wybrać maskę typu V1.

 

Uwazam też, że początkującemu kolimator pomaga a nie przeszkadza, bo przecież to jest urządzenie ułatwiające celowanie. Strzelanie po przyrządach (a raczej po kulach) wymaga więcej wprawy (choć bez przesady).

 

Buty mogą być każde pod warunkiem, że trzymają kostkę i mają dobrą podeszwę. Z tanich i dobrych polecam buty Bundeswehry model 2000, może nawet kupić używane za śmieszną cenę na armyworld.pl (to rozwiązanie ma swoje wady, ale nie jest złe dla kogoś bez kasy).

Link to post
Share on other sites

Ja nie powiedziałem, że kolimator, jest zły dla początkujących. Chodziło mi o to, że jak ktoś ma mniej kasy na start to niech sobie daruje tandetny chiński kolimator. Co do tezy, że on pomaga w celowaniu to się zgadzam w 100%.

Co do maski V2 to nie mogę się do końca zgodzić. Dużo zależy od repliki i od tego jak są zamontowane przyrządy celownicze. Jednak przyznaję się, że zapomniałem o tym, że taka maska może utrudnić celowanie.

Link to post
Share on other sites

Otoz mam podobny problem

tez jestem poczatkujacym tyle ze mam 16 lat

chcialbym kupic replike do 500zl

ile kosztuje sredniej klasy karabin szturmowy/wyborowy?

i co do takiej kwoty polecacie

aha i nie znam zbytnio sklepow gdzie mozna kupic takowe repliki

Link to post
Share on other sites

Na forum masz działy "Polskie sklepy", tam zajdziesz adresy stron i opinie o sklepach.

Na forum masz też działy poświęcone replikom gazowym, sprężynowym i elektrycznym. Działy podzielone są na podkategorie dotyczące replik I i II klasy, a także tanim zabawkom.

 

Najlepiej zrobić tak: zastanów się jaka broń Cię interesuje, coś Amerykańskiego, Ruskiego, a może z zupełnie innego regionu świata. Potem poszukaj sobie w sieci jakie firmy produkują interesujący Cię model, a następnie na forum znajdź temat jemu poświęcony. Jest jeden wyjątek - jeśli chcesz być snajperem, to na początek sobie daruj.

Link to post
Share on other sites

fps- feet per second, czyli prędkość wylotowa kulki mierzona w stopach na sekundę

 

Im więcej fps tym bardziej boli. Zasięg nie zależy tylko od fpsów. Można mieć 500fps i zasięg przeciętnej szturmówki.

 

Co myślimy o tych replikach?

1. Kupa

2. Duża kupa

3. Duża kupa

4. Duża kupa

 

Za tą cenę jedyną replika, która przypomina karabin wyborowy i całkiem dobrze strzela jest M14 Cymy.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

duzo fps + dobry hopup + lufa precyzyjna = dużo większy zasięg.

duzo fps + tania replika + zerowy wkład dodatkowy = nie większy (co nie wyklucza nawet i mniejszego) zasięg niż dobrej klasy sprzęt bez wkładu dodatkowego.

duzo fps + tania replika + zerowy wkład dodatkowy = większe zagrożenie na mniejszych dystansach, bo na dalszy i tak nie doleci.

Link to post
Share on other sites

nie rozumiem piszecie tanie gowno itd

to za ile mozna kupic dobra replike 1-3tys?

 

prosze o to byscie tylko polecili cos przyzwoitego w tej cenie jesli jest.

 

http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-880-Snow-Wolf-M24-Black.html

 

http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-592-SWD-Dragunov-FULL-METAL.html

co myslicie o tych?

Edited by akhyr
Link to post
Share on other sites

 

Jeśli jeszcze raz komuś polecisz ten nieuczciwy sklep, to zgłoszę cię do zbanowania. Robienie świństwa zielonym użytkownikom to naprawdę chamstwo. Sorry za mocne słowa.

 

Przyzwoite repliki zaczynają się od 350 zł. Dobra chińska replika to wydatek 500-800 zł. Repliki 1. klasy zaczynają się od 850 zł (zwykle bez baterii).

 

Na początek polecam G36C Cymy lub AKS-74U Boyi - dobry sprzęt za dobre pieniądze.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...