Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pierwszy karabin G&P vs GFC guns


Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu karabinu. w GFC znalazłem np coś takiego:

 

1.

M4 MRE od G&P (gw.12 miesięcy)

http://gunfire.pl/product-pol-1152195641-Replika-karabinka-szturmowego-M4-MRE.html

 

lub

 

HK 416 ASCU (metal, gearbox ver.2 ASCU upgraded) od GFC guns (gw.24 miesiące)

http://gunfire.pl/product-pol-1152195159-HK-416-ASCU-metal-gearbox-ver-2-ASCU-upgraded-.html

 

co polecacie i dlaczego?

cena podobna

 

2.

czy jak na pierwszy karabin warto inwestować ~1200zł czy może wystarczy do zabawy kupić:

 

AGM 031 za 600zł

http://gunfire.pl/product-pol-1152191758-DropZone-Replika-karabinku-AGM-031.html

a za resztę kupić trochę szpeju?

 

3

czy lufa w tej replice mająca długość 50cm daje znaczącą przewagę nad normalnymi lufami ok 25cm?

L85A2

http://gunfire.pl/product-pol-1152195690-Replika-karabinka-szturmowego-L85A2.html

Link to post
Share on other sites

G&P to replika I klasy, GFC to po prostu chińska replika z ASCU . Jakości nie ma co porównywać, G&P bije na głowę pod każdym względem (no może poza pinami bo ma kiepskie). Pod względem osiągów - zbliżone, kultura pracy lepsza w G&P ale moc / zasięg nieznacznie większe przy GFC. Zdecydowanie bierz G&P, zupełnie inna liga.

 

O AGM nie myśl, replika wyjątkowo kiepska. Jeżeli masz pieniądze - bierz markową replikę, żałować nie będziesz.

 

Lufa w M4 ma 363mm - przy stocku różnica do 509 nie będzie odczuwalna. Jeżeli markowe L85 to zdecydowanie ICS, jest rewelacyjny. Sama konstrukcja jest jednak na tyle specyficzna, że lepiej najpierw pomacać - nie każdemu odpowiada.

Link to post
Share on other sites

1. G&P

2. Jeżeli na poważnie traktujesz przygodę z airsoftem naprawdę warto zainwestować w porządną replikę.

3. Jeżeli chodzi o repliki L85 to polecam tą z ICS-a - proponowałbym wymienić tylko tłok na jakiś wzmocniony + lufę Prometheush'a 534 mm. Zresztą są odpowiednie tematy o replikach L85 na forum.

Link to post
Share on other sites

no dobra ale jakie cechy to G&P będzie miało lepsze i to o wiele

 

rozumiem że wygląd i wykonanie zewnętrzne a jak z parametrami np:

celność, zasięg, skupienie, zacinanie się, itd. będą podobne?

 

jak z awaryjnością G&P? ma tylko rok gwarancji a ten GFCguns ma 24 czyli zakładam

że sklep wie co sprzedaje a w testach na WMAsg wypada chyba dobrze?

http://wmasg.pl/pl/articles/show/138036

 

Lka odpada bo nie podoba mi się wcale, chodziło mi tylko o wyjaśnienie zalet

dłuższej lufy

Link to post
Share on other sites

Tonio, repliki się i tak serwisuje u fachmanów polecanych na forum [patrz temat o serwisantach] a nie w sklepowych serwisach, więc nie ma za bardzo co patrzeć na gwarancję. Jakby mi coś padło w gearboxie to wolałbym by zajął się tym ktoś kompetentny odpłatnie, niż Ci wyczynowcy z serwisów sklepowych w ramach gwarancji. No ale to moje subiektywne zdanie.

O pardon, wyjątkiem od tej reguły w kontekście replik sprężynowych jest Madonion, odkąd Dexter u nich serwisuje [wyczytałem newsa na facebooku :happy: ].

 

Wracając jednak do meritum: bierz Mkę G&P, bądź Lkę ICSa jeśli Ci to leży, a GFC Guns olej.

Link to post
Share on other sites

nie że nie chcę G&P po prostu pytam bo się nie znam

wszyscy piszą że to mercedes ale dlaczego? czym sobie zdobył taki zaszczyt?

 

rozumiem że Gunfire sprzedaje Dacie w cenie Mercedesa bo po prostu szukają leszczy?

 

ps. raczej wezmę G&P tylko chciałbym wiedzieć za co mam go kochać :biggrin:

 

ps2. odnośnie serwisowania to zależy jak się do tego zagadnienia podchodzi, jak dotąd wychodziłem z założenia że jak coś mi się zepsuje i jest na gwarancji to odsyłam i czekam aż wróci do mnie naprawione, nie zastanawiam się kto i w jaki sposób to naprawi :) ma działać, ale może w ASG trzeba podejść w inny sposób do tego zagadnienia

 

jak się tak spojrzy w konstrukcję i zasadę działania gearbox'a to raczej nie przypomina to zaawansowanej konstrukcji z NASA :wink: i chyba nie trzeba być jakimś naukowcem w tej dziedzinie żeby to naprawić

 

wiem wiem pasja też ma duże znaczenie to fakt

Edited by tonio
Link to post
Share on other sites

jak się tak spojrzy w konstrukcję i zasadę działania gearbox'a to raczej nie przypomina to zaawansowanej konstrukcji z NASA :wink: i chyba nie trzeba być jakimś naukowcem w tej dziedzinie żeby to naprawić

 

 

Nauka Radziecka oraz praktyka pokazuję, że jednak tak.

Link to post
Share on other sites

Bierz bez wachania G&P szczególnie że 1300PLN za taką replikę to na prawdę dobra cena. G&P ma jeden z najmocniejszych stockowych GB, Tuning na 420fps sprowadza się jedynie do wymiany sprężyny i prac kosmetycznych

 

W G&P będziesz miał większą powtarzalność strzałów czyli stabilniejsze fps i rofa na poziomie 20k/s przy batce 8,4v

 

ASCU jest fajne ale to w przyszłości możesz bez problemu dokupić do G&P. Jeżeli na poważnie chcesz się wkręcić w ASG to zainwestuj raz a porządnie:)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

przeglądam od godziny i dobrego podsumowania nie mogę odszukać

 

może inaczej, nie chodzi mi o obchodzenie sie z bateriami jak je rozładowywać itd..

 

tylko proste pytanie czemu mocniejsza bateria to lepiej dla repliki i co to daje?

Edited by tonio
Link to post
Share on other sites

Nie bierz więcej niż 8,4v jeżeli nie planujesz tuningu. 9,6v zwiększy szybkostrzelność która i tak na 8,4v jest już zabójcza około 20 kulek na sekundę ( akumulator 8,4v GP 3300mah), przy jeszcze większej szybkostrzelności zużyje Ci się szybciej tłok ( strzelając oczywiście długimi seriami)

 

Co do lipo to jest to akumulator który praktycznie nie ma efektu pamięci i nie trzeba go rozładowywać, można w każdym momencie doładować, jedynie trzeba uważać żeby nie rozładować go poniżej określonego poziomu.

 

więc albo 8,4v nimh albo 7,4 lipo ( do lipo przydałby się układ mosfet który zapobiega szybkiemu paleniu się styków)

 

na forum są za i przeciw do każdego typu baterii więc poczytaj sobie:)

 

pozdrawiam

Edited by kosteQ86
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...