Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 Tokyo Marui


Recommended Posts

Witam.

Planuje zacząć z asg za parę miesięcy. Wiem że na pewno kupuje m14 od Tokyo Marui http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7487&name=Tokyo_Marui_-_M14_Wood_Stock#!prettyPhoto Kupuje też kask, kulki i oto moje pytania: jaka bateria będzie dobra? Razem na tą bron mam do wydania 2200zl (tak dużo, ale zbierałem długo), same asg kosztuje 1350 + hełm za 200+ kulki za 200=1750, a wiec zostaje około 450zl na baterie i ładowarke. Myslałem o tej ładowarce : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=1045&name=Ansman_-_Ladowarka_Mikroprocesorowa_Automatyczna#!prettyPhoto ale chetnie bym kupił coś tańszego.

A wiec prosze polecić jakąś baterie :)

Edited by neoraptor
Link to post
Share on other sites

Wiem, że nie odpowiadam do końca na temat, ale - czy trzymałeś kiedyś w rękach M14? Z racji swojej konstrukcji jest to broń specyficzna i wcale nie musi ci pasować (zwłaszcza sposób trzymania). Polecam przed zakupem pójść na strzelanie i pobawić się M14 Cymy, na pewno ktoś ją będzie miał.

 

Replika z linku jest niedostępna.

 

Ładowarkę najlepiej IMAX B6 za 150 zł - bardzo dobry sprzęt.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Wiem, że nie odpowiadam do końca na temat, ale - czy trzymałeś kiedyś w rękach M14? Z racji swojej konstrukcji jest to broń specyficzna i wcale nie musi ci pasować (zwłaszcza sposób trzymania). Polecam przed zakupem pójść na strzelanie i pobawić się M14 Cymy, na pewno ktoś ją będzie miał.

 

Replika z linku jest niedostępna.

 

Ładowarkę najlepiej IMAX B6 za 150 zł - bardzo dobry sprzęt.

Trzymałem m14 kolegi, pasuje mi sposób trzymania.

A co do baterii?

PS. Te imax jest za 235 zl... http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7297

Edited by neoraptor
Link to post
Share on other sites

Biorąc tma po prostu sie zawiedziesz. Chinskie repliki majace 350 fps mają lepszy zasięg. Za slaby to ma zasięg, nie wolalbys m14 g&g?

 

Do ładowania starczy mikroprocesorowka od powerbeana i ich bateria 7,4v. I będzie git.

Myślałem o veteranie, ale wychodzi drożej. Części do TM są też o wiele tańsze.

Ale dobra, zastanowimy się jutro :) Dobranoc

Link to post
Share on other sites

Tmy są dobre i bezawwryjne, ale nie w tym rzecz, przez to całe japońskie prawo pozwalające produkować repliki do 300 fps, typowe cm.048, uszczelnione i po zmianie gumki, strzela na dobre 70m, podczas gdy tm - 40m.

 

@Kyrios Trudno zebys mowil o wadach, skoro sprzedajesz...

 

Sprzedaje bo mam Systemę i M14 TM już mi niepotrzebne. Gdybym nie miał Systemy to nadal byłbym zadowolony z tego jak działa i nie jest to 40m, szczególnie po tuningu który mam u siebie :). Cm.048 strzela na dobre 70m? To ciekawe, po co ja PTW kupowałem skoro mogłem kupić cymę...

 

P.S. nie mówię o wadach bo ich nie ma :)

Edited by Kyrios
Link to post
Share on other sites

Najpierw porównujesz 250-280 fps TM do replik z 350 fps. Potem z 450 fps. Zaraz będziesz oczekiwał, żeby w jakiś cudowany sposób TM stzrelał tak jak repliki z 550 fps.

 

Fizyka jest fizyką i pewnych rzeczy się nie da zrobić precyzją wykonania TM. Dlatego porównuj repliki w pewnej klasie mocy. TM strzela ładne i daleko, dzięki czemu może rywalizować spokojnie z chińczykami 350-400 fps. Większe moce oczywiście pokonają TM, ale z drugiej strony to jest często zasięg większy o 3-5 metrów, czyli zrobisz kilka kroków i nadrabiasz stratę. :cool:

Link to post
Share on other sites

Dajcie sobie na luz.

 

Markowe repliki strzelają lepiej, dlatego że są składane precyzyjniej, mają dokładniejszą kontrolę jakości itp. ale repliki chińskie po drobnych zabiegach im dorównują/przewyższają je. Faktem jest, że większość replik markowych prezentuje lepszy poziom wykonania zewnętrznego ale są wyjątki np. stalowe rk boyi'a. Do replik chińskich można doliczyć koszt dobrego akumulatora i ładowarki, gumki hop-up tak jak do tych 1 klasy. Róznica w cenie i jakości dzięki postępowi technologicznemu "chinoli" jest coraz mniejsza... można się tak rozwodzić do końca świata i każdy będzie miał swoje racje, pytanie: na co to komu? Po co się wzajemnie nakręcać, tworzyć spory i jakby dwie strony konfliktu w tematach?

 

Airsoft według mnie nie polega na podniecaniu się replikami i szpejem tylko poznawaniu nowych ludzi i wzmacnianiu więzi z już poznanymi poprzez "udawanie zołnierzy z zabawkami na kulki w rękach" w jakiejkolwiek formie zaawansowania z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, kultury i fair play. Na rynku airsoftowym jest multum części i szpeju dzięki którym można dostosować replikę i "swój wygląd" do własnych potrzeb (wymagania grupy, własne preferencje i posiadane finanse na ten cel), jedno kosztuje więcej, drugie mniej podobnie jest z jakością. Niech każdy wybiera to co chce i pamieta o co chodzi w tym hobby. My w tym pomagajmy ale nie wbijajmy na siłe utartych schematów np. cm.028.

 

Niektóre porównania są całkowicie bezsensowne i zmieniają temat w wielki offtop. Kolega pyta o m14 więc oczywiście musi pojawić się cm.048 :bialaflaga:

 

Tyle odemnie, skończcie kłotnie na tym poście i pozwólcie koledze wybrać wymarzoną replike m14 bez wzmianek o cm.048, cm.028 i m4 kwa.

Link to post
Share on other sites

700 zł to naprawdę przesada za łoże. Wymierz plastikowe body i idź do stolarza, polakieruj we własnym zakresie.

 

Wbrew pozorom - to nie jest ŻADNA przesada za łoże z orzecha. Stolarz mi takiej wycenił na 800 za sam materiał. ;) Prawda jest taka, że po znajomości można sobie załatwić u stolarza łoże z jakiegoś trochę gorszego drewna za 200-400 zł. z tym, że:

 

a) mała szansa, że podpasuje bez przeróbek

b) często takie łoże z byle czego pęka na pierwszym strzelaniu lub podczas montażu (widziałem na własne oczy oba, choć przy innych replikach)

c) nie każdy stolarz jest stolarzem z powołania i może odwalić chałę. :P

 

Więc najlepiej kupić dedykowane do swojej repliki.

 

A co do lakierowania - jeśli ktos lubi, by drewniane łoże wyglądało jak absowe, niech lakieruje. ;) a reszta bejcuje/olejuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...