Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Viper hood/ Ghillie hood


Recommended Posts

Witam.

 

Odgrzewam temat ponieważ potrzebuję porady- zamierzam wykonać ghillie hood, jednak zależy mi na uniwersalności. Czy wykonanie konstrukcji tylko z siatki kaletniczej zamiast bluzy mundurowej się sprawdzi? Zależy mi na przewiewności takiego maskowania, ale nie wiem czy się to całe nie rozpadnie poprostu.

 

http://www.popularai...rownWorn_02.jpg

 

Na takiej konstrukcji chciałbym bazować + trochę juty z zostawieniem większości na naturę :icon_smile:

 

Czy ktoś ma doświadczenia z takimi pomysłami?

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Mam coś podobnego, tylko bez pleców - zawsze można spokojnie plecak ubrać z osobną narzutką.

Pomysł niegłupi, z tym że ja mam na tym sporo juty w 3 odcieniach - zielony jasny, zielony ciemny, brąz, a nadaje się to głównie na lato i z dodatkowym przybraniem na jesień.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Cześć Panowie.

 

Zalogowałem się na wmasgu, bo chciałem się jedynie przywitać. Widziałem, jak ktoś mnie polecał.

Gdybyście chcieli maskowanie, służę pomocą. Tym bardziej, że zmieniłem wielkości projektów i szczegóły w ich budowie. Zwłaszcza w viperach - u mnie Kaptur Specjalny - 1 lub 2 (ukłon w kierunku języka polskiego).

Gdybyście szukali szybkiego kontaktu (szybszego niż na WMASG) systemspolska@gmail.com

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hahaha! Kilka minut zastanawiałem się co to za koleś ten gwerer.

Aż napiszę PW

A co do nowych projektów. W sierpniu robiłem maskowanie dla jednego Gdańszczanina, na mundur. Tak, aby mógł sam sobie je doczepić do niego. (zdjęcia robiłem kamerą, która nie ma stabilizacji bo aparat uprałem w spodniach, wybaczcie)

 

8744e97203fb7ac0.jpg

d4f9ac4239a9b9e5.jpg

 

Rozwinąłem się dzięki ponad półtorarocznej przerwie. Zmieniłem styl wykonania na dokładniejszy i drobniejszy, przez co waga stroju maskującego powyżej wyniosła nieco ponad kilogram. No i zrezygnowałem z plastikowych dodatków kaletniczych, które są wygodne, ale nie da się ich naprawić w terenie, ani bez biegania po pasmanteriach. Teraz wystarczy byle sznurek.

 

Sposób wysyłki również uległ zmianie. Choć nadal wysyłam głównie w foliowych workach zaplombowanych dookoła taśmą, ale samo maskowanie to teraz jedynie część paczki ;)

 

Prowadzę również zajęcia z kamuflażem. Dla pasjonatów, którzy chcą nie tylko zrobić własnoręcznie swój strój maskujący. Obserwacja, obserwacja w nocy, odległość, pomiary. Fizyka, chemia, matematyka i fizjologia w ciekawej formie.

 

A co do samego maskowania, które tu pokazałem.

Miało być dwuczęściowe tak, aby użytkownik mógł przymocować je do munduru US "bawełniaka" (ten uniwersalny mundur WP, co w lato grzeje, w zimę chłodzi). Łatwy w obsłudze, demontażu i przeróbce. Dlatego wszystkie części tj. kaptur, rękawy do bluzy są modułowe i nie mają żadnych newralgicznych punktów. Tak aby można było potraktować je nożyczkami, a w razie problemu naprawić nadmierny szał cięcia.

Kolory użyłem 3 jako standardowych, aby imitowały ściółkę. Następnie dodałem czwarty kolor, jako dodatek jasny zielony, te pojedyncze kępki juty. Kępki są po to, aby dodać kontrastu do samego maskowania. Bo jeśli kombinezon jest fajny, ma super kolory, ale odcina się jako ciemna plama na jasnej łączce, to już nie jest fajny. To tak jak przed termowizją ukryć się pod folią NRC. Nie widać człowieka, ale widać podejrzany czarny kwadrat.

fd3c97291ce1472d.jpg

 

 

Mam nadzieję, że nie dodałem offtopu.

A teraz uciekam spać bo juto muszę skończyć kilka KS -1 (dawniej viper hoodów).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...