Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Viper hood/ Ghillie hood


Recommended Posts

Witajcie. Dzisiaj tak przeglądając różne ghillie na google grafika, natknąłem się na viper hooda/ ghillie hooda:

 

http://www.rstacticalgear.com/pd_ghillieskins.cfm

 

Opcja spodobała mi się- przeszukując całe allegro i strony nie znalazłem niczego co nawet trochę przypomina takowy sprzęt.

Ktoś wie gdzie takie coś można dostać? Po drugie cena 290$ nie jest zbyt zachęcająca. :wink:

 

 

Słyszałem że ktoś na forum robi ghillie hoody odrazu z farszem.

 

Ciekaw jestem waszego zdania.

Link to post
Share on other sites

Witajcie. Dzisiaj tak przeglądając różne ghillie na google grafika, natknąłem się na viper hooda/ ghillie hooda:

 

http://www.rstacticalgear.com/pd_ghillieskins.cfm

 

Opcja spodobała mi się- przeszukując całe allegro i strony nie znalazłem niczego co nawet trochę przypomina takowy sprzęt.

Ktoś wie gdzie takie coś można dostać? Po drugie cena 290$ nie jest zbyt zachęcająca. :wink:

 

 

Słyszałem że ktoś na forum robi ghillie hoody odrazu z farszem.

 

Ciekaw jestem waszego zdania.

 

Zapytaj Zmoraka on kupował ghille hooda z wmasg-u

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

W końcu zrobiłem swój Viper Hood z pociętych mundurów.

Bazą była chińska kamizelka Harness Coyote. Do zrobienia użyłem:

-1x bluza DPM

-2x spodnie Flecktarn

-0,5l potu i krwi XD

Na zdjęciach nie widać (i mam nadzieje, że w rzeczywistości też) torby i ładownicy w ACU. VH zakrywa głowę, plecy i ramiona, waży ok. 2-3kg i nie ogranicza użyteczności kamizelki.

Zdjęcia

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Może to Was zainteresuje: http://frontowiec.com/index.php?p1296,kapjuszon-kaptur-maskujacy-lato siatka wydaje się solidna, ma ściągacz dopasowujący obwód głowy, zapinane na dwa guziczki- mam taki, chociaż testy wytrzymałości będę robiła dopiero na wiosnę :)

Za to z tych amerykańskich zainteresował mnie ten 'płaszczyk': http://www.tacticalconcealment.com/pd-king-cobra.cfm oraz sposób mocowania tych 'czapsów' http://www.tacticalconcealment.com/pd-armadillo---mcm-leg-chaps.cfm chociaż gdybym miała kopiować, przerzuciłabym fastexy/klamry na wewnętrzną stronę nóg, żeby się po nich nie czołgać- sądzę, że na dłuższą metę może to być upierdliwe... No, ale mocowanie kaptura na taśmie typu MOLLE... Zwykłe, stare guziki są dużo dyskretniejsze i wcale się nie rozpinają łatwiej niż takie taśmy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Yess ale masz kapjuszon ;p na stalkerze się w nim zaprezencisz?

Zakupiłem 2 vipery u tego Pana - http://1.wmasg.pl/pl/consignment/show/147277

w wersji 3-kolor, podszyte na wz93. Przyszły - wykonanie ok, ale kilka rzeczy mi w nich nie pasowało, m.in biała siatka, rozmiar troszkę chiński i dobór kolorów. Niemniej jednak sprzedawca sam to wyrabia i jest konkretny - odpowiedział na maila, prosił o odesłanie towaru i właśnie wykonuje zmiany. Zwraca również kasę za odsyłkę. Póki co jestem pozytywnie zaskoczony podejściem do sprawy, czekam na paczkę, jeśli ktoś jest zainteresowany, to jak przyjdzie to mogę fotki porobić i opisać co-nieco.

Link to post
Share on other sites

Ojej, Mendi, przeoczyłam Twojego posta... Tego typu kapiuszony to wynalazek ostatnich lat- Gyver by mnie nie wpuścił do zony! Jeszcze nie zaczęłam testów, bo jest zbyt brązowo na razie, ale uzupełniam konstrukcję o jutę i szmatki. Jak skończę, to się pochwalę fotami. A jak Twój viper? Ciekawa jestem efektu.

Link to post
Share on other sites

Mendi, najlepiej chyba samemu sobie zrobić. Mi na chwilę obecną wyszło coś takiego.

Wersja prototypowa, a wręcz eksperymentalna. Docelowo nie będzie posiadać "przodu" tylko będzie zapinany na 1 lub 2 fastexy na gumach, tak żeby był dostęp do oporządzenia. Ale po pracy nad tym, mam po prostu dość patrzenia na jutę :D

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobey viper, widać ze zrobiony starannie i dobry kolorystycznie, co do juty zgodzę się. Na dłuższą metę można nie wyrobić. jeżeli chodzi o wycięcie przodu i doszycie klamer aby dostać się do oporządzenia, jest to świetny pomysł. Sam zrobiłem tak w swoim ghille i jest o wiele przewiewniej, wygodniej i poręczniej.

Link to post
Share on other sites

Dexter, odpowiedź jest bardzo prosta :)

Fleck - bo kosztował 10zł

Kurtka - bo z kapturem

 

Jak usunę przód nie będzie widać że to fleck ;)

 

Dzięki że Wam się podoba, ja nie jestem jeszcze przekonany co do kolorystyki, może się przekonam jak go w końcu zabiorę w teren

Link to post
Share on other sites

Jak się trochę go "zestarzeje" to będzie świetny. Umocz go w wodzie, najlepiej brudnej, kałuży lub błota. Wczepiaj sporo naturalnej roślinności. Po krótkim czasie juta stanie się dosłownie nie do poznania a kolory też odrobinę ulegną zmianie.

Edited by Kazana
Link to post
Share on other sites

Widziałem na youtube jak gość robił właśnie bluzę od ghille albo vipera, już nie pamiętam. Wyciął dosłownie całe plecy i naszył bardzo drobną siatkę i z tego co wyglądało była ona również bardzo solidna. Tak więc jest z tym trochę roboty, ale moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o zmniejszenie temperatury wewnątrz maskałatu.

Edited by Kazana
Link to post
Share on other sites

No właśnie Ripperkon... Ja jednak zdecydowałbym się na siatkę, robaki lubią włazić w jutę, tak więc przez otwory wielkości rodzynka mogą się łatwo przedostać a tym samym osłabiasz materiał wycinając w wielu miejscach otwory, który może się porwać powiedzmy gdy zahaczysz mocniej o jakąś gałąź. Tak więc przystaje dalej przy siatce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...