Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wszystko oprócz broni.


Recommended Posts

Witam,

broń już sobie upatrzyłem, teraz jednak przyszła pora na reszte. Tutaj chciałbym zaczerpnąć waszych porad. Mianowicie:

1. potrzebuję munduru, tylko nie wiem na jaki się zdecydować - jaki waszym zdaniem jest najbardziej korzystny do lasu?

2. kamizelki - jaką wybrać aby nie przepłacić i aby spełniła swoje zadanie?

3. ochrona oczu - upatrzyłem sobie takie okulary klik , używa ktoś z Was takich i jak je oceniacie? dajcie lepsze propozycje

4. hełm - jaki polecacie?

 

Narazie mam na to wszystko do wydania ok. 400 zł, więc proszę trzymać się tej puli. :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Jak co to żeby nie było, że mi sie nie chce przeglądać tematów, poprostu nie mogę znaleźć odpowiednich z takimi wycenami.

 

pozdrawiam

 

P.S. post pisany na szybko więc jeśli jakieś błędy albo cuś to sory :cool:

Link to post
Share on other sites

1. Flectarn, wz93, ewentualnie Marpat. Zależy do jakiego lasu.

 

2. Plate Carrier ACM. Niestety niedostępny. Ale jak poszukasz to znajdziesz. To polecam od siebie, inni mogą sobie mówić, że jest do tyłeczka.

https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/kamizelka_typu_plate_carrier_side_cummerbund_system_olive_a_c_m-2277.html

 

3. Uvex I-Vo - ok. 50zł, Peltor Maxim Ballistic - ok. 40-50zł. Sprawdzone, bardzo dobre. Tych nigdy nie widziałem w akcji.

 

4. Ze swojej strony nie polecam wogóle hełmu. No ale co kto lubi...

 

Mundur, zależy jaki to wydatek rzędu 50-150zł, może nawet taniej, kamizelka ze 100-150zł, oksy 50zł, co daje razem maksymalnie ze 350zł.

 

PS Arenda nie obchodzą twoje przeprosiny za pisownię :)

Edited by RedViper
Link to post
Share on other sites

1. Różnie - marpat jest dobry na lasy liściaste, jasne, na trawę, nawet na tą wyschłą. fleck jest dobry na las iglasty, na jesień... wuzeta na ciemne lasy, dpm i woodland też tak raczej na lasy dość jasne, liściaste. Po prostu wybierz ten który ci się podoba, bo jeśli będziesz jeździł gdzieśtam na strzelanki, to i tak teren będzie zróżnicowany, z różną roślinnością, i na tym metrze ^2 będzie lepiej maskował, na innym gorzej ;p

2. Najpierw się zastanów na czym ci zalezy i co w tej kamizelce bedziesz nosił... jak to jest dużo sprzętu itp. itd. to jakaś pełna kamizelka z Molle + MBSS backpack, ew jakieś RRV czy chest jakiś + plecak. Jak mało, to wystarczy ci sam chest lub pasoszelki. Jeśli chodzi o ACM... jego minusem jest TYLKO (lub aż) wytrzymałość i przepuszczalność :P Szybciej się po prostu zużywają, i są wykonane z materiału który jest bardzo... nieprzyjemny jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza.

3. Są stosowne tematy jeśli chodzi o ochronę oczu...

4. Zastanów się czy hełm ci jest w ogóle potrzebny (rozum podpowiada że chroni przed kulkami, ale i tak musisz zejść jeśli dostaniesz w hełm, a jest to tylko zbędny balast, ja nosze hełm, bo mam gogle, i bez hełmu mi się je niewygodnie nosi, ale jak tylko kupię sobie nowe okulary, to z powrotem przesiądę się na czapeczke, więc jeśli nie jest ci potrzebny to kup czapke/boonie hat/bandanę czy coś w ten deseń ;p

Link to post
Share on other sites

1. Tak jak napisał kolega wyżej bierz po prostu to co Ci się podoba. Nie ma żadnego uniwersalnego kamuflażu. Czasem jest w jakimś miejscu mniej bądź więcej widoczny. Więc mimo wszystko nie patrz na mundur pod względem kamuflażu.

2. Po prostu popatrz i pomyśl co będziesz nosił i dobierz ją pod swój gust i potrzeby bo nawet zwykłe chińczyki dają radę.

3. Na forum było często. A swoją drogą praktycznie każde okulary bądź gogle ochronne wytrzymią podczas "rozsądniej" strzelanki.

4. Polecam któryś z rodzajów MICH-ów. Ja osobiście biegam w mich2000 i jest bardzo wygodny (dla mnie nawet bardziej niż kapelusz) Ale to też musisz poprostu przetestować w czym Ci wygodniej czy co wolisz.

Link to post
Share on other sites

1. Bierz DPM - sprawdza się bardzo dobrze i jest tani.

 

2. Polecam jakiegoś chest rigga - za ok. 100 zł są do kupienia kontraktowe chesty angielskie, będzie pasować do munduru DPM. Mocny sprzęt i nie waży zbyt dużo. Jeśli masz M4/M16 lub coś ze stanagami, to możesz kupić LBV.

 

3. Temat rzeka, poszukaj na forum. Najtańsza opcja to okulary SPECS (Allegro). Obowiązkowo przetestuj je strzałem z mocnej repliki przed pierwszym strzelaniem.

 

4. Nie jest to konieczny pierwszy zakup, jeśli walczysz w cqb to polecam oryginały lub kopie Pro-Teca - tanie, lekkie, przewiewne. Nic lepszego nie potrzebujesz do asg.

Edited by arend
khem.... czy o czymś nie zapomniałeś
Link to post
Share on other sites

1.W wyborze munduru IMO ważne jest rozpatrzenie się za grupami ASG w twojej okolicy które cie interesują(brać kamo takie jak oni żeby się nie odróżniać, czasami jest to konieczne.W mojej ekipie, jest wymóg pantery leśnej.).Odradzam UCP, świeci sie jak psu jajca.Dobry jest flecktarn(ale wygląda jak żygowina :D),DPM dobry bo tani, polecę demobil z mojej okolicy- art-fox.pl .

2.miałem okazje mieć na sobie PC z ACM i grzeje okropnie.W kamizelkach trzeba się kierować kamuflażem munduru,większość kontraktów są w kamuflażu ,najtaniej dobrać do fleckarna(pasoszelki niemieckie), trochę drożej pantera(Lubawa-50 zł),woodland(LBV- bywają i po 30 zł)DPM(pasoszelki-90 zł).Możesz brać ACM w oliwce ,to ci wyjdzie nie drożej niż 150 zł a lans z opożądzenia modularnego jest :D,tylko jakości brakuje, pruje się i drze przy intensywnym używaniu.

3.do hełmu lepiej gogle do czapki okulary(gogle bardziej parują).Z gogli używałem trzech, 2 to kontrakty ale nie wiem jakie ,a te co mam to UVEX Ultrasonic - Clear-polecam ,okularki mogą być te co dałeś.

4.Ja mam plastikowego fritza(nie używam), parę osób ma michy i chwali, są tez 2 kevlary oryginalne, ale to drogie i ciężko dostępne.Zastanów się czy hełm jest dla ciebie, w lesie prawdziwe wojsko używa kapeluszy a nie hełmów.

Link to post
Share on other sites

Itychy zaglądnij proszę do tematu " mundur i oporządzenie". Poczytaj i może coś ci się rozjaśni.

Moze jakaś stylizacja Ci do głowy przyjdzie. Bo tak w ciemno to trudno gadać.

Jeżeli chcesz po taniości to najtańszy zestaw to flek albo dpm plus okularki uvexa, i jak ci kamizelka potrzebna to jakiś stanik (najlepszy z MIWO) i wystarczy.

( no może jeszcze nakolanniki i rękawiczki)

Link to post
Share on other sites

.Odradzam UCP, świeci sie jak psu jajca

Świecić się nie świeci.

Polecam nie wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia. Kamuflaż ucp jak najbardziej działa, oczywiście niektóre polskie lasy są za ciemne na taki rodzaj kamuflażu, pytanie czy wolisz być jasną plamą czy ciemną plamą na tle otoczenia.

Miałem wiele sytuacji kiedy siedząc w bezruchu, ktoś nie był mnie w stanie mnie dostrzec w lesie z 10-15 m.

Co do głównego tematu, polecam na polskie warunki marpat woodland, flecktarn, dpm (zaletą jest duża przewiewność starszych modeli munduru) polska pantera,

Edited by Srubokret
Link to post
Share on other sites

Śrubo - UCP działa bardzo dobrze w zimie i w terenie zurbanizowanym. Niestety w lesie jesteś białą plamą. :cool: Oczywiście jak siedzisz w cieniu, to nawet w różowym nie widać. Ale jak się tylko poruszysz, to niestety UCP pierwszy rzuca się w oczy.

 

Ja używam rosyjskich kamuflaży i na nasze lasy są wprost doskonałe. Ale nie każdy lubi to co made in Russia.

Link to post
Share on other sites

Chińszczyzna jakich pełno, jakością nie rzuca na kolana i przy ostrożnym użytkowaniu może wytrzyma. Zrób sobie listę na co dokładnie potrzebujesz oporządzenie i później według tej listy je dobieraj. Masz boczną? Podejrzewam, że nie masz sądząc po pytaniu - kabura leci. Masz osiem magazynków? Znowu coś nieużywanego będzie. Podejrzewam, że wystarczyłby ci pas LC2, jedna czy dwie ładownice, jedna czy dwie przejściówki ALICE/MOLLE za piątaka, jakieś tanie cargo i masz kontraktowy szpej za mniej niż 120zł którego nie zostawisz na najbliższej klamce, kolcu czy gałęzi.

 

Kamizelka jest wyposażona w uchwyt ratunkowy.

Już widzę tą ewakuację za ten uchwyt :D

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...