Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hełm - PASGT, MICH, ACH czy LWH?


Recommended Posts

Guziki w kieszeniach cargo (co dopiero w obecnej wersji ACU zmienili), guma w szczycie kieszeni cargo, kieszenie piersiowe, wykrój bluzy, system regulacji w spodniach...

Ja bym jeszcze wspomniał o kącie kieszeni na ramionach bluzy MCCUU. To pod jakim kątem są kieszenie na ramionach bluzy ACU to jakieś nieporozumienie (że nie wspomnę o ilości rzepa na tych kieszeniach, dzięki czemu są strasznie sztywne).

Link to post
Share on other sites

Pewnie będzie, że też mam problem z czytaniem ze zrozumieniem, ale...

EDIT: aciepk - korpus często woli gorsze rzeczy, byleby tylko odróżnić się od reszty. M.in. dlatego do początku XXI wieku stali w miejscu, kiedy np. armia szła do przodu. ;)

Ta, jasne, do XXI wieku stali w miejscu, bo lubią nosić stare rzeczy. Tak sami z siebie stali w miejscu. Finansowanie USMC nie miało tutaj absolutnie nic do rzeczy, bo oni po prostu lubią przestarzały sprzęt...

Link to post
Share on other sites

Pytanie na marginesie: czy jest możliwość zakupu przez cywilną osobę oryginalnego wojskowego hełmu Marines (nie plastikowej kopii), czy są on może chronione jakimiś patentami lub wojskowymi przepisami i niedostępne dla cywili? Jaka ew. jest cena oryginału?

 

 

Odpowiadając troche samemu sobie, ale może ktoś będzie również zainteresowany. Wygląda na to, że oryginalne hełmy są dostępne dla cywili. Temat będę jeszcze dokładniej zgłębiał ale na razie udało mi się znaleźć jeden sklep on-line który oferuje LWH jak i MICH ACH z wysyłką poza USA. Cena 220$ za LWH i 350$ za MICH ACH. Niestety liczą kolejne 150$ za przesyłkę 1 szt. Jest to jednak na razie jeden sklep - jeżeli uda mi się znaleźć więcej to podam ceny wraz z linkami.

 

Pozostaje jeszcze jedno pytanie - to że ktoś wyśle jeszcze nie do końca znaczy że przesyłkę otrzymamy:) Czy ktoś wie czy taka przesyłka mogłaby być skonfiskowana przez celników na granicy np. za sprowadzanie wyposażenia militarnego czy akurat hełmy nie podpadają pod żadną kategorię sprzętu zakazanego do importu?

Edited by pl_usmc
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi kwestię różnicy pomiędzy zwykłymi hełmami typu MICH/ACH MSA a MICH/ACH MSA Gallet ?

Czy polega ona tylko i wyłącznie na miejscu czy firmą która go wyprodukowała (MSA a połączonym ,chyba, w 2002 roku MSA z Gallet) ? Rokiem produkcji - MSA Gallet po 2002 roku ? Czy może jakimś parametrami fizycznymi - skorupą fakturą itd. ?

 

Linki z aukcjami na ktorych widać "metki" :

MSA

 

MSA Gallet

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanie - od razu zaznaczam że nie robię "dokładnej" rekonstrukcji tylko wzoruję się na USMC.

 

Planuję zakup kompletu marpat woodland, reszta oporządzenia głównie w olivce.

Czy zakup hełmu mich 2001 nie będzie jakąś straszną profanacją ?

 

Jeśli już to brałbym ten hełm http://allegro.pl/kask-helm-mich-2001-bcm-nowy-matrix-tan-i2030460549.html (mam nadzieję że dobry jakościowo)

 

Podoba mi się ze względu na "lekkość" wyposażenie w szyny itd.

Chyba że polecacie jakiś inny.

Oczywiście kolor nie jest dla mnie problemem - mogę go przefarbować obkleić - cokolwiek

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...