Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problemy z Kałachami CM 0.28


Recommended Posts

Mam niemały problem z kałaszkami CM 0.28. Model pierwszy to mój, wersja S, a drugi Tactical.

 

1. Mój Cymiacz ze składaną kolbą. Ten: https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028_s-173.html

Przebieg to jakieś ~18 000 kulek. Rozkręcałem go 2 razy w celu wymiany gumki hop up (kilka dni temu). Chyba od tego czasu kałach zachowuje się, jakby mu padała bateria, tzn. dopiero po ~5 naciśnięciach spustu następuje strzał na SEMI, na AUTO strzela lepiej, ale i tak przerywa. Odgłosy wydaje takie, jakby nie mógł naciągnąć sprężyny czy coś w tym stylu. Sprawdzałem na baterii kolegi, nie pomogło. Potem na jego AK sprawdziłem tamtą baterię, oraz swoją - obie w pełni sprawne. Macie pomysł co może być przyczyną? Myślę że coś z kablami może być, ale wolę poczekać na wypowiedzi doświadczonych osób.

 

2. Drugi to w/w kałach kolegi, wersja Tactical ze stałą kolbą. Kupiony kilka dni temu, przebieg w okolicach 2000 kulek, na gwarancji. Po oddaniu około 500 strzałów (po ładowaniu baterii) nagle przestał strzelać. Nie pomogło przekładanie mojego akumulatora do repliki (oba sprawne, ten kolegi też). Zero reakcji na naciśnięcie spustu, nie słychać nic a nic.

 

1. Tu proszę o radę, czy w/w objawy mogą być spowodowane np. złym ułożeniem kabli przy składaniu/przycięciem? Czy to coś z GB?

2. Tu też proszę o radę co się mogło stać, prawdopodobnie ten zostanie odesłany na gwarancję.

3. Inne pytanie, czy gwarancja staje się nieważna po rozkręceniu GB, czy w ogóle repliki.

Proszę o odpowiedzi, bo sprawa jest dość pilna.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ale jak kałacha rozkręcę i wymienię mu lufę, nie ingerując w GB, to nie stracę gwarancji? Pytam tak na przyszłość, bo ten chyba zostanie odesłany do serwisu.

Chrislacorunna, o którym kałachu piszesz? Pierwszy nie jest już na gwarancji, drugi owszem, jest.

Dread, ja GB nie rozkręcałem. Możliwe by to niewyregulowany silnik/złe podkładkowanie było przyczyną po blisko 20 000 kulkach?

Link to post
Share on other sites
Dread, ja GB nie rozkręcałem. Możliwe by to niewyregulowany silnik/złe podkładkowanie było przyczyną po blisko 20 000 kulkach?

To olej podkładki, zobacz silnik. Czasem można go przestawić poprzez samo wyjmowanie GB z korpusu. Albo inaczej, odkręć kosz silnika, podepnij baterię i zobacz czy kręci. Jak nie kręci, to elektryka, jak kręci, to mechanika. Jak mechanika, to zobacz czy da się wyregulować, a jak się nie da, to bez rozebrania się nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites

Ok, jutro rozkręcę kałaszka i pokombinuję. GB nie wyjmowałem, po prostu rozłączyłem tylną część (GB, spust, kolba) od przedniej (hop - up, lufa itp.) i przy tej drugiej "pracowałem". Więc nie wiem czy się mógł przestawić, czy nie. A czy w/w objawy (nr. 1.) mogą być spowodowane tym, że np. jeden z kabli się gdzieś źle ułożył/został przyciśnięty/przycięty? Bo kłopot wystąpił po skręceniu. GearBoxa, jak wspominałem, nie tykałem.

Link to post
Share on other sites

Kałach. Teraz już nie strzela w ogóle, no raz strzelił na wiele naciśnięć spustu, ale potem zamilknął.

Częściowo go rozkręcałem, kable nie są przycięte/przyduszone.

Silnik reguluje się takim pokrętłem na 6 kątny imbus na spodzie chwytu? Bo zdemontowałem chwyt, kręciłem w obie strony, bez reakcji ze strony repliki.

Nie wiem, może być inna przyczyna takiego stanu rzeczy, której naprawa nie wymaga rozkręcanie GB? Bo nie czuję się w tym mocny. Znacie może stronkę, na której jest opisane rozkładanie GB tego modelu kałacha?

Jest jakiś dobry serwisant z okolic warszawy?

Nie spodziewałem się, że będzie się psuł po tak niedużym przebiegu. No cóż, pozostaje mi na razie shotgun.

Edited by Karabin
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sorrki za milczenie, ale dopiero dziś wziąłem się porządnie za kałacha. Sprawa przedstawia się tak:

2. Kałach Tactical naprawiony domowym sposobem - odkręcenie silniczka i "przedmuchanie" GB pomogło.

1. Rozkręciłem GB, winne były styki. Oczyściłem je i naprostowałem, pomogło.

Ale kałach nie strzelał. Podejrzewam że źle go złożyłem, i tak z resztą było.

Rozkręciłem, skręciłem dobrze tym razem, nie działa. Silnik działał, ale jakby nie miał siły naciągnąć sprężyny, bo się aku i kable grzały.

Ponownie rozkręciłem, nic nie zmieniłem... i działa. Jedynie doładowałem baterię (ale był naładowany).

Jest jeden problem. Gdy wkładam baterię, karabin sam strzela. Serią, nawet na blokadzie spustu. Jak się aku włoży przestaje strzelać.

Jak się strzela na semi idzie seria z 15 strzałów, strzela jeszcze ponad sekundę po puszczeniu spustu.

Czy możecie mi powiedzieć, która część GB odpowiada za tryb ognia? Bo chcę wiedzieć, co mogłem źle złożyć, a zanim ja ogarnę, co źle zrobiłem... Teraz siedziałem z 7 godzin.

Link to post
Share on other sites

Za mocno "naprostowałeś" styki. Jeśli kable byłyby przetarte i było by zwarcie - to raczej by "strzelała" bateria ,a nie replika. No chyba ,że udało się przetrzeć jeden kabel przed i za kostką. :icon_biggrin:

Poczytaj też o podkładkowaniu.

Pozdrawiam.

 

Bateria mi poszła z dymem jak założyłem bezpiecznik o większym amperażu. Bezpiecznik wytrzymał ale batka nie.

Link to post
Share on other sites

Przykro :( Nigdy nie zakładamy większych bezpieczników niż przewidział producent... Kable Ci się przetarły ?

 

Wada była niemalże niewidoczna, więc nie wiedziałem co się dzieje. Okazało się że w M4 w GB gdzie wchodzi sworzeń przy kostce stykowej który łączy GB z dolną częścią body przebił izolację. Trzeba uważać na to miejsce. Więc dla tego mi się skojarzyło z odartą izolacją.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...