Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam zamierzam kupić sobie broń boczną i zastanawiałem się nad tym: http://www.sklep-asg-militaria.pl/product-pol-2357-Replika-pistoletu-P226.html. Proszę o opinie na temat tego produktu i linki do innych replik elektrycznych lub na green gas.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam Agassei.

 

 

Broń to jest boczna. Poboczny może być temat.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś nie wiedział - ten pistolet to też STTI. Podobna konstrukcja do Beretty, zamknięta w innej obudowie.

 

No i z innymi magazynkami (póki co widziałem wyłącznie na Greengas), a to jest wada, ponieważ te od Beretty STTI są najbardziej popularne więc łatwo o zapasowy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja się właśnie przymierzam do zakupu takiego gaziaczka od stti, miałem swego czasu socoma tej firmy i nie narzekałem. A ,że i tak będzie 99% czasu siedzeć w kaburze to po co przepłacać:). Mam obecnie glocka17 z kwa i chce go sprzedać bo szkoda nosić 400zl w kaburze tylko dla lansu. Za kase ze sprzedazy kupie siga i jeszcze na drobny tuning głównej broni starczy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i kupiłem, jeśli chodzi o strzelanie to z kulaskow 0,25 z 7-8m trafiałem w puszkę wiec tragedii nie ma, ale 0,25 to maks bo już bardziej hopka się skręcić nie da. Cała reszta natomiast to porażka, plastiki jak zabawka odpustowa, cos gruchocze w środku, no i waga liścia sałaty to tez nie jest to, mogli tam choćby ciężarek wędkarski włożyć i już by było lepiej. Nie wiem jak będzie z trwałością, ale myślę ze trochę wytrzyma bo akurat u mnie wyjmowana będzie pewnie raz na kwartał :)

Plus to niewielkie zużycie gazu, ale to norma w replikach bez blowbacka. Aha właśnie, w replice nie tyle nie ma blowbacka co zamek wogole nie ma możliwości poruszenia się, replika odlana jest tak ze korpus i zamek to jeden element.

 

Radzę wszystkim myślącym o zakupie, poważnie się zastanowić. Ja kupiłem tą "replikę" z pełną premedytacją i licząc się z tym ze mogę się naciąć, ale ktoś kto szuka swoje pierwszej broni bocznej może się mocno rozczarować. Socom z STTI był nieporównywalnie lepszy ale i 2x droższy.

 

Podsumowując, żebym był zadowolony to replika musiałaby być o połowę tańsza, bo mam niestety przykre wrażenie wtopienia kasy. Stówka(replika+przesyłka) za odpustową zabawkę to lekka przegina.

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem do czego miał odnosić się ten post i co ja mam z nim wspólnego?

 

Chyba że nie widzisz różnicy pomiędzy powtarzalnym trafianiem w puszkę, a zasięgiem skutecznym i maksymalnym, ale o to bym Cię nie posądzał. Prędzej o brak czytania ze zrozumieniem, bo to Ci się częściej zdarza.

 

Przy okazji - kulki 0,25g są zbyt ciężkie dla tej repliki.

Link to post
Share on other sites

Twój poprzedni post nie wskazuje na to, jakobyś kiedykolwiek miał kontakt z tą repliką więc podejdę do tego dość sceptycznie. Nie ważne, nie zamierzam wdawać się z Tobą w dyskusje na ten temat.

 

I nie wiem co jeszcze można tej klamce zarzucić poza brakiem bajerów i wodotrysków. Może jeszcze to, że magazynki nie są zbyt trwałe, jeśli się na nie nie uważa. A mała waga i plastik? Litości, to jest coś o czym pisze w specyfikacji pistoletu, a jeśli ktoś czytając "waga 300g" spodziewał się, że dostanie metalową klamkę ważącą tyle co ostry odpowiednik, to niech da spokój. To jest replika, która w cenie klamki sprężynowej oferuje znacznie więcej - samopowtarzalna zasada działania i większy zasięg. Niczego więcej od tej repliki wymagać nie można.

 

Jeśli zaczniesz mi tu zaraz porównywać tą replikę do jakichś TMów, to nawet nie będę odpisywał.. :)

Link to post
Share on other sites

Wykonanie owszem - pozostawia do życzenia i to nawet sporo, a nie trochę. Ale cena wiadomo - jest to jeden z najtańszych gaziaków.

 

Ale ta niezawodność - naprawdę nie wiem czego się tutaj uczepić. Ta replika strzela niemal w każdych warunkach, zawsze w miarę powtarzalnie. Strzelałem z niej przy temperaturze +25 stopni i strzelała na 35 metrów (w tym z 25 trudno nie trafić stojącego człowieka). Strzelałem z niej również w temperaturze -10 stopni, kiedy większość gaziaków zupełnie nie daje rady. A ona dalej strzelała, zasięg co prawda spadł o 5-10 metrów, ale nic poza tym.

 

Poza tym miałem ją ze sobą chyba na 20-30 strzelankach. Nigdy nie zawiodła, kulki podaje przy każdym strzale. W moim środowisku tych replik używa poza mną jeszcze 5-10 aktywnych osób. I są z niej zadowoleni tak jak i ja.

 

Jak dla mnie - replika zdecydowanie warta swojej ceny (~70-80 złotych). Ale rozumiem, że nie dla każdego może być warta tych pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówi logan, z tych 7-8 metrów miałem dość powtarzalne trafienia w puszkę po napoju 0,5lita i to przy kulasach 0,25 wiec tak jak wspominałem tragedii nie ma. Maksymalny sensowny zasięg na tych kulkach to myślę około 15m( tak żeby w człowieka trafić) potem kulki zaczynały dość gwałtownie opadać. Jak dorwę lżejsze kulki to przetestuje i powiem.

 

Także akurat do strzelania przyczepić się (póki co) nie mogę ale cała reszta...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...