Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasy nośne. G36


Recommended Posts

Witam

 

Pytanie takie. Potrzebuje kupić pas nośny do G36 od GFC (wersja z o-risowaniem i tłumikiem). Chodzi o to ilu punktowy pas nośny będzie pasował. Miejsca na podczepienie są niby na kolbie bardzo z tyłu i przy zawiasach kolby. Pytanie brzmi czy brać 3 punktowy i próbować podpinać pod ris przedni czy też dwu punktowy nie ryzykując odginanie się aluminium. Pytanie może i na logikę, ale jestem ciekaw czy ma ktoś osobiste przemyślenia.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś wziąć jedno punktowy albo MS2 od Magpul'a lub jak tak bardzo chcesz więcej niż jedno punktowe to możesz kupić "ucho" do pasa, które zakłada się na ris'a.

 

Z przodu koło szyny ris jest ucho z jednej i drugiej strony na zawieszenie taktyczne.

 

Tylko jeśli kupujesz zawieszenie taktyczne i zaczepiasz je za ucho w korpusie to zawiąż dookoła niego kawałek linki z paracordu czy czegoś i dopiero za to zaczepiaj zawieszenie bo tak to wyszerbi się ten uchwyt od metalu.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Niestety pojeździłem dzisiaj po Warszawskich sklepach i pasy nośne najprościej nie pasują pod te małe otwory. W jednym ze sklepów polecono wręcz aby zwykły karabińczyk od smyczy zaczepił.

 

OFF, niestety z przody na RISie brak żadnych ewidentnych miejsc na zaczepkę. A kółeczka dokręcane do RISu okazały się również za małe. Chyba pozostaje kwestia obwiązania za kolbę i najwyższy RIS.

Link to post
Share on other sites

Mi się najwygodniej nosiło na zwykłym 2-pkt pasie zamontowanym jako "1,5-punktowy", czyli jeden koniec zamocowany przy zatrzasku kolby, drugi do tego ucha przy stopce kolby. Była to jednak kwestia tego, że pas był prowizoryczny i za krótki :wink: , ale spełniał swoją rolę całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites

Weź kawałek sznurka czy paska i wypróbuj, z czym ci będzie wygodnie. Sam kupiłem zawieszenie, którego klamry są za wielkie na zaczepy w broni, a trzy punktowe to kurczę nie wiem... trzeba by mieć chyba qi ze 180 zeby bez instrukcji obczajic o co w tym chodzi :D, albo ja mam taki problem z tym

 

Ostatecznie zrobiłem coś w rodzaju szelek i do tego będę zapinał replikę - dosyć nietypowe chyba

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites

Ja mam 2-punktowy zawieszany od przodu na kółeczku oraz z tyłu przy łamaniu kolby.

Kółeczka są małe, więc pasek wisi na zwykłych kółkach od popularnych breloków- niczemu to nie przeszkadza, no może dla bardzo "delikatnych" można zastosować najpierw jakiś kawałek sznurka, linki, żeby się "nie rysowało", chociaż u mnie nie zaobserwowałem jakiś strasznych rys od takiego zawieszenia.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 2-punktowy zawieszany od przodu na kółeczku oraz z tyłu przy łamaniu kolby.

Kółeczka są małe, więc pasek wisi na zwykłych kółkach od popularnych breloków- niczemu to nie przeszkadza, no może dla bardzo "delikatnych" można zastosować najpierw jakiś kawałek sznurka, linki, żeby się "nie rysowało", chociaż u mnie nie zaobserwowałem jakiś strasznych rys od takiego zawieszenia.

 

Jak długo takiego zawieszenia używasz?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...